تأئید نسل کُشی مسلمانان توسط دولت میانمار توسط سازمان ملل

به گزارش وبلاگ بارسلونا، کمیسیون تحقیقات سازمان ملل در مورد آنالیز نقض حقوق بشر در میانمار نسل کشی مسلمانان توسط دولت این کشور را تأئید کرد.

تأئید نسل کُشی مسلمانان توسط دولت میانمار توسط سازمان ملل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، کمیسیون تحقیقات سازمان ملل در مورد آنالیز نقض حقوق بشر در میانمار با انتشار گزارشی گفت که به دلایل جدیدی در مورد جرایم دولت میانمار علیه مسلمانان راخین دست یافته اند که نشان می دهد دولت این کشور قصد نسل کشی داشته و جرایم سازمان یافته آنها علیه مسلمانان راخین ادامه دارد.

در این گزارش ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مسلمانان راخین تاکید شده است: در تحقیقات اجرا شده در سپتامبر سال گذشته معین شد که دولت میانمار 4 مورد از 5 ماده ای که نسل کشی محسوب می گردد را علیه مسلمانان انجام داده است و در تحقیقات جدید به مدارکی دست یافتیم که نشان می دهد میانمار به ظلم علیه مسلمانان به قصد نسل کشی آنها ادامه می دهد.

بر اساس گزارش مذکور بیش از 600 هزار مسلمانان در معرض خظر نسل کشی در میانمار قرار دارند.

لازم به ذکر است ارتش میانمار در 25 آگوست سال 2017 حملات خود به منطقه راخین را شروع کرد.

در این حملات هزاران غیرنظامی راخینی جان باخته و حدود 350 روستا توسط ارتش میانمار و بوداییان افراطی به آتش کشیده شد.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل، شمار مسلمانانی که از 25 آگوست سال 2017 به این سو از خشونت های ارتش میانمار و بودائیان افراطی گریخته و به اردوگاه ها و اقامتگاه های موقت در حومه کاکس بازار بنگلادش پناه برده اند به 725 هزار نفر که 60 درصد آنها را بچه ها تشکیل می دهند، رسیده است.

از سال 1970 تاکنون 84 درصد از جمعیت 2 میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای همسایه گریخته اند.

سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر خشونت علیه مسلمانان راخین در میانمار را پاکسازی قومی و نسل کشی توصیف می نمایند.

منبع: عصر ایران

به "تأئید نسل کُشی مسلمانان توسط دولت میانمار توسط سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأئید نسل کُشی مسلمانان توسط دولت میانمار توسط سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید