کشف و ضبط اسلحه تک تیراندازی از خانه آتامبایف

به گزارش وبلاگ بارسلونا، یک زرادخانه سلاح گرم از خانه رئیس جمهور سابق قرقیزستان، الماس بیک آتامبایف، واقع در روستای کوی تاش کشف و ضبط شد.

کشف و ضبط اسلحه تک تیراندازی از خانه آتامبایف

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، به نقل از آکی پرس، با استناد به گزارش وزارت کشور قرقیزستان، پس از بازداشت رئیس جمهور سابق، که پیش از درگیری با حامیان وی انجام شد، پلیس اسلحه تک تیراندازی دراگونوف، تفنگ سیمونوف، تپانچه کاپرال، تپانچه TT و دو تپانچه GM-100 کالیبر 9 میلیمتری، تفنگ سایگا و چندین تفنگ دیگر - در مجموع 11 قطعه سلاح گرم و همچنین مهمات از محل اقامت وی در روستای کوی تاش کشف کرد.

علاوه بر اینها، اسلحه هایی که طرفداران رئیس جمهور پیشین از سربازان نیروهای ویژه گرفته بودند - 7 قبضه تفنگ ساچمه ای کالیبر 12 برای شلیک با گلوله های پلاستیکی، نیز از خانه وی کشف شد.

همچنین، طبق گفته پلیس، یک اسلحه کلاشینکف با مهمات در نزدیکی خانه آتامبایف پیدا شد. یکی از ساکنین محلی این کشف را به سرویس تحقیقات اداره مرکزی امور داخلی گزارش داده و گفت که وی این اسلحه را در حدود 100 تا 150 متری از محل سکونت رئیس جمهور سابق پیدا نموده است.

پیش از این، رئیس کمیته امنیت ملی اُوروزبیک اُوپومبایف گفته بود که معاون فرمانده آلفا، اوسِن بیک نیازبیک اوف، که در اثر تیراندازی به طور وحشتناکی مجروح شده بود، از یک اسلحه تک تیرانداز به وی شلیک شده بود.

او در مجلس گفت: وی با اصابت گلوله اسلحه تک تیرانداز زخمی شده است. همه ما می دانیم که خود آتامبایف گفته بود که او یک اسلحه تک تیرانداز دارد. شما خودتان می دانید که تک تیرانداز چه اسلحه خطرناکی است. در همین زمان، کمیته دولتی امنیت ملی گفته بود که نیروهای امنیتی این کمیته، فقط از سلاح هایی با گلوله های پلاستیکی استفاده می نموده اند.

خود آتامبایف پیش از این گفته بود که در صورت کوشش برای بازداشت وی، حاضر است از اسلحه خود شلیک کند.

در تاریخ 7 آگوست، پس از آن که رئیس جمهور سابق حاضر به حضور در دادگاه برای بازپرسی در خصوص آزادی عزیز باتوکایف نشد، نیروهای ویژه برای دستگیری الماس بیک آتامبایف به روستای کوی تاش اعزام شدند.

کماندوها به محل اقامت آتامبایف که تحت حفاظت طرفدارانش بود، حمله کردند. آنها حمله اول را دفع کردند، در حالی که یک کماندو کشته شد و شش نفر دیگر اسیر شدند (بعدا آزاد شدند). پس از مذاکرات، آتامبایف موافقت کرد که تسلیم گردد. در پس این درگیری، آشوب هایی نیز در بیشکک رخ داد. درمجموع، طی درگیری های 7-8 آگوست ، بیش از 50 نفر زخمی شدند.

سپس آتامبایف به عنوان متهم دستگیر شد. بعضی از طرفداران وی نیز بازداشت شدند. تحقیقات درمورد مواردی چون شورش های جمعی ، آشوبگری ، قتل ، کوشش به قتل ، تهدید یا خشونت علیه مقامات دولتی و همچنین گروگان گیری در دست است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کشف و ضبط اسلحه تک تیراندازی از خانه آتامبایف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف و ضبط اسلحه تک تیراندازی از خانه آتامبایف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید