باشگاه تراکتورسازی: بازیکن پدیده آزاد نبوده و نتایج باید عوض گردد!

به گزارش وبلاگ بارسلونا، باشگاه تراکتورسازی درباره شکایت از بازیکن خارجی تیم پدیده نوشت: حسب اطلاعات واصله از مدیریت باشگاه تراکتور مبنی بر طرح شکایت علیه باشگاه پدیده موضوع استفاده از بازیکن غیر قانونی و غیرمجاز و مطرح شدن این موضوع در مجامع فوتبالی و عکس العمل باشگاه پدیده در حذف عکس و مطلب مربوط به بازیکن اشاره شده در راستای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی، روابط عمومی باشگاه تراکتور ذکر مطالب ذیل را لازم می داند:

باشگاه تراکتورسازی: بازیکن پدیده آزاد نبوده و نتایج باید عوض گردد!

چاواریا ملقب به چوچو در چند مسابقه پایانی لیگ برتر به تیم فوتبال پدیده شهر خودرو به عنوان بازیکن آزاد، اضافه گشت. این بازیکن در تاریخ 18 اردیبهشت پس از سرانجام پنجره جابجایی نیم فصل، به تیم پدیده پیوست.

یادآور می شود، بازیکن آزاد، بازیکنی است که با هیچ باشگاهی قرارداد نداشته و می تواند در خارج از پنجره جابجایی نیز با باشگاهی قرارداد منعقد نماید. اگر این بازیکن با باشگاهی قرارداد داشته باشد دیگر بازیکن آزاد محسوب نمی شود و نمی تواند از امتیاز بازیکن آزاد استفاده کند.

طی استعلامی که از فدراسیون فوتبال نیکاراگوئه اجرا شده، این فدراسیون اعلام نموده که بازیکن از تاریخ 30 خرداد 1397 تا تاریخ 29 خرداد 1400 با باشگاه رئال استنلی قرارداد دارد. با وجود این قرارداد، ایشان بازیکن آزاد نیست و نمی تواند از این امتیاز بهره ببرد.

بند 2 ماده 5 مقررات انتقال فدراسیون فوتبال مانع از ثبت قرارداد همزمان بازیکن با دو باشگاه می شود و ماده 10 برای انتقال قرضی می تواند استثنای این ماده باشد. اما میان باشگاه رئال اسلی و پدیده قرارداد قرضی منعقد نگشته است. حتی اگر منعقد هم شده باشد ایشان با وجود سرانجام مهلت پنجره جابجایی، نمی تواند در این مسابقات حاضر شود. با نظر به سایت باشگاه رئال استنلی عکس بازیکن در سایت اصلی با لباس پدیده قرار گرفته است و این مطلب نشان می دهد در انتقالی هماهنگ، به تیم پدیده پیوسته است.

با این تخلف، مسلماً بازیکن، در شمول تعریف بازیکن غیرمجاز در قسمت الف و ب بند 1 ماده 61 مقررات انضباطی فدراسیون قرار می گیرد و تبعات ماده 61 یعنی جریمه اقتصادی و تغییر نتایج، در انتظار وی و باشگاه پدیده خواهد بود.

اسناد و مدارک کاملی توسط معاون حقوقی باشگاه برای فدراسیون فوتبال مهیا گشت و در تاریخ هفتم اردیبهشت 97 برای فدراسیون فوتبال ارسال شده اما تا به امروز فدراسیون مطلب را مسکوت گذاشته است.

باشگاه تراکتورسازی تبریز از فدراسیون فوتبال رسیدگی به این پرونده موثر در جدول را در اسرع وقت و برای تحقق عدالت و اجرای مقررات، خواهان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باشگاه تراکتورسازی: بازیکن پدیده آزاد نبوده و نتایج باید عوض گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه تراکتورسازی: بازیکن پدیده آزاد نبوده و نتایج باید عوض گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید