شهرستان های کرمانشاه مرکز ثابت انتقال خون ندارند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه در هیچکدام از شهرستان های استان مرکز ثابت انتقال خون وجود ندارد، گفت: تنها درمرکز استان یک مرکز انتقال خون ثابت فعال است.

شهرستان های کرمانشاه مرکز ثابت انتقال خون ندارند

به گزارش ، پژمان صالحی فر مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه سازمان انتقال خون را تنها نهاد متولی تهیه و تأمین خون مورد نیاز بیماران دانست و گفت : خون، پلاکت، فرآورده های خونی برای بیماران بسیار حیاتی هستند و باید در زمان و مکان مناسبی در اختیار آن ها قرار گیرد.

او با بیان اینکه در هیچکدام از شهرستان های استان مرکز ثابت انتقال خون وجود ندارد، گفت : تنها در مرکز استان یک مرکز انتقال خون ثابت فعال است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه افزود: یک سری اقدامات اولیه برای ایجاد مرکز ثابت خونگیری در برخی شهرستان ها من جمله کنگاور و اسلام آباد غرب اجرا شده که امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی این مراکز در شهرستان های استان باشیم.

او از خیرین استان خواست که کمک به سازمان انتقال خون را مدنظر داشته باشند و افزود: با اضافه شدن یک تخت خونگیری به استان می توان جان بیماران زیادی را نجات داد.

صالحی فر با اعلام برنامه خونگیری سیار در شهرستان استان طی خردادماه جاری، گفت: تیم سیار خونگیری در تاریخ دوم و سی ام همین ماه در اسلام آباد غرب مستقر خواهند شد، همچنین پنجم خردادماه در سنقر، نهم در روانسر و بیست وسوم در جوانرود و بیست و ششم هم در کنگاور در خدمت هم استانی ها خواهند بود.

او با اشاره به فعال بودن اتوبوس سیار خونگیری در شهرستان کرمانشاه افزود: سه شنبه هفته جاری این اتوبوس در شرکت زمزم بنا بر درخواست خود شرکت، مستقر خواهد شد .

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شهرستان های کرمانشاه مرکز ثابت انتقال خون ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرستان های کرمانشاه مرکز ثابت انتقال خون ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید