احضار چند مسئول در پی تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از ورود دادستانی به موضوع تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد اطلاع داد و گفت: در این خصوص کمیته حقیقت یابی تشکیل شد تا موضوع را آنالیز کند.

احضار چند مسئول در پی تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد

به گزارش ایسنا، فرزاد بهشتی توندری با اعلام این خبر گفت: مدتی قبل هفت قلاده توله ببر مربوط به سه ببر مادر به نام های تینا، مایا و رایا در باغ وحش مشهد جان خود را از دست دادند که سه توله ببر مربوط به تینا، سه توله ببر مربوط به مایا و یک توله ببر مربوط به رایا بوده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: از آنجایی که گربه سانان فرزندان خود را به صورت گزینشی بزرگ می نمایند، سه قلاده از توله ببرهای مذکور توسط مادر خود کشته شدند و مرگ آنها به صورت طبیعی بوده اما مرگ چهار قلاده دیگر غیرطبیعی بوده که در این خصوص کمیته حقیقت یابی تشکیل شده تا موضوع را آنالیز کند.

وی گفت: در صورتی که نتایج کمیته حقیقت یاب از عمدی بودن موضوع حکایت داشته باشد برخورد با مجرمان بر اساس ماده 679 قانون مجازات اسلامی در دستور کار قرار خواهد گرفت. قرار بر این شد که دوربین های باغ وحش به صورت آنلاین در اختیار محیط زیست قرار گیرد و قسمت هایی که نقاط کور هستند نیز شناسایی گردد.

بهشتی توندری گفت: همچنین قرار شد که روی تمامی قلاده ها میکروچیپ نصب گردد که تاکنون روی تعدادی از قلاده ها نصب شده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی با بیان این که اختلاف مدیریتی و سهل انگاری بعضی از افراد سبب این موضوع شده است، بیان نمود: مهلت شش ماهه ای به باغ وحش جهت برطرف نواقص اعطا شد تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. در غیر این صورت دستور کار دادستانی تعطیلی این باغ وحش خواهد بود.

وی با اشاره به احضار بعضی از افراد در این خصوص گفت: مدیرکل محیط زیست استان خراسان رضوی همراه کارشناسان، رئیس اداره حیات وحش و مدیر باغ وحش احضار شدند. همچنین با بعضی از سمن های فعال در این زمینه جلسه ای برگزار گردید و تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "احضار چند مسئول در پی تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار چند مسئول در پی تلف شدن هفت قلاده توله ببر در باغ وحش مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید