اختلاف ایران با AFC برای جام جهانی فوتبال ساحلی تعیین شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، بعد از آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا سه کشور ژاپن، امارات و عمان را به عنوان سهمیه های قاره برای جام جهانی فوتبال ساحلی معرفی کرد، فدراسیون فوتبال ایران نسبت به این تصمیم معترض شد.

اختلاف ایران با AFC برای جام جهانی فوتبال ساحلی تعیین شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرح داده بود که امتیاز تیم ها در سه دوره گذشته مسابقات فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا و جمع این امتیازات، ملاک معین سه تیم صعود کننده بوده است.

فدراسیون ایران هم ضمن جمع امتیازات فنی سه دوره گذشته در نامه ای به AFC متذکر شد تیم ملی فوتبال ساحلی ایران باید حتی به عنوان تیم دوم بعد از ژاپن راهی جام جهانی گردد و خواهان رسیدگی به این موضوع شد.

این در حالی است که ظاهراً امتیازاتی که مدنظر کنفدراسیون آسیا بوده با آنچه که فدراسیون ایران محاسبه نموده است، متفاوت می باشد.

غلامرضا رفیعی مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال در امور حقوقی در این خصوص گفت: ما یک برداشت از رنکینگ تیم ها داریم و AFC یک برداشت دیگر. استناد ما بر اساس سند فنی است که بعد از مسابقات قهرمانی آسیا 2015، 2017 و 2019 محاسبه می گردد ولی AFC بر اساس آنچه که برای قرعه کشی مرحله بعد در سال های 2015، 2017 و 2019 رخ داد امتیازات را حساب نموده است. این اختلاف برداشت هنوز حل نشده است.

مشاور رئیس فدراسیون فوتبال در امور حقوقی گفت: جام جهانی بعدی در مسکو برگزار می گردد و قرار شد از آسیا سه تیم که بیشترین امتیازات را در سه دوره گذشته کسب کردند اعزام شوند. هنوز به مرحله شکایت و اقدام حقوقی از AFC نرسیده ایم. در حال مکاتبه هستیم و AFC هم جواب داده است. داریم آنالیز می کنیم. اگر حرف ما درست باشد بر حقانیت مان اصرار می کنیم و اگر حق با کنفدراسیون آسیا بود، تسلیم می شویم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختلاف ایران با AFC برای جام جهانی فوتبال ساحلی تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف ایران با AFC برای جام جهانی فوتبال ساحلی تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید