شاهکار مدیرانی که در استقلال بودند؛ پروپیچ کنار ساحل به 430 هزار دلار پول رسید!

به گزارش وبلاگ بارسلونا، شاهکار مدیران استقلال در سال های اخیر باعث شد که بازیکن 30 هزار دلاری به یکباره صاحب 430 هزار دلار گردد.

شاهکار مدیرانی که در استقلال بودند؛ پروپیچ کنار ساحل به 430 هزار دلار پول رسید!

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ بارسلونا، یک ماهی بود که مسئولان باشگاه استقلال دنبال راهکاری برای پرداخت بدهی پروپیچ، مهاجم کروات پیشین این تیم بودند، از تماس های مکرر با وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و وزارت امور خارجه گرفته تا سفیر ایران در کرواسی. در این مدت همه به دنبال آن بودند که محرومیت از نقل وانتقالات، حذف از لیگ قهرمانان آسیا و خطر کسر امتیاز گریبانگیر باشگاه استقلال نگردد.

در این بین فدراسیون فوتبال نامه ای به فیفا ارسال کرد که باشگاه استقلال بتواند از محل مطالبات خود به دلیل حضور چهار بازیکنش در جام جهانی 2018 روسیه بدهی پروپیچ را پرداخت کند. باشگاه استقلال نیز علی خطیر، معاون ورزشی خود را به عنوان نماینده راهی زوریخ سوئیس و مقر فیفا کرد تا با مسئولان فدراسیون بین المللی فوتبال رایزنی کند.

با توجه به تحریم های انجام شده علیه ایران، مسئولان استقلال از منابع دیگری 430 هزار دلار پروپیچ را با خود به زاگرب پایتخت کرواسی بردند تا اگر فیفا نتواند پاسخ روشنی بدهد، زمان را از دست ندهند و بدهی پروپیچ را پرداخت نمایند. فارغ از اینکه این پرونده چطور بسته شد، مدیران استقلال به خاطر این پول نتوانستند آیاندا پاتوسی هافبک آفریقایی شان را حفظ نمایند و از طرفی باید جوابگوی طرفداران خود برای عملکرد باشگاه در فصل نقل وانتقالات هم باشند.

پروپیچ سال 94 و در کوران لیگ پانزدهم با درخواست پرویز مظلومی به استقلال پیوست، مهاجم قدبلندی که آنقدر ضعیف بود که کمتر توسط مظلومی به بازی گرفته می شد. بماند که بعضی از بازیکنان استقلال در آن مقطع گلایه می کردند که پروپیچ در حفظ توپ هم ضعف دارد، چه برسد به انجام بازی فوتبال ساده! این مهاجم کروات که سابقه بازی در لیگ آلبانی را دارد، تنها دو گل برای استقلال به ثمر رساند که مهمترین آنها در بازی با سایپا در استادیوم تختی بود.

قرارداد پروپیچ با استقلال دو ساله بود و با توجه به عدم احتیاج علیرضا منصوریان به این بازیکن، او حاضر بود با پرداخت 30 هزار دلار از سوی استقلال، با آبی پوشان قطع همکاری کند. تعلل مدیران وقت باعث شد که پروپیچ به کشورش بازگردد و حتی تهدیدهای مدیران استقلال هم اثرگذار نبود و او از استقلال به فیفا شکایت کرد.

پروپیچ در زمان مدیریت بهرام افشارزاده و در مقطعی که علی نظری جویباری و بهرام امیری امور اجرایی باشگاه را عهده دار بودند، آبی پوش شد. یک سال بعد هم که از استقلال رفت، پندار توفیقی نتوانست با این بازیکن توافق کند. در دوره مدیریت رضا افتخاری، بارها از سوی او اعلام شد که قرارداد پروپیچ بد بسته شده است، اما از آنجایی که او به درخواست استقلال به ایران بازنگشته تا در تمرینات شرکت کند، خطری متوجه آبی ها نخواهد بود.

در ادامه، فیفا نامه هایی به باشگاه استقلال ارسال کرد تا با پروپیچ توافق نمایند، اما مسئولان استقلال توجهی نکردند تا مطالبات مهاجم کروات به 430 هزار دلار برسد. با توجه به گرانی ارز، پولی که به پروپیچ پرداخت شد، حدود پنج میلیارد تومان خواهد بود.

پروپیچ یک سالی است که در هیچ تیمی حضور ندارد و در این مدت در صفحه شخصی اش تصاویری از آفتاب دریافت در کنار خانواده اش در کنار ساحل را هر روز منتشر می نماید و نکته غم انگیز اینکه بازیکنی که فوتبالش را کنار گذاشته است، با شاهکار مسئولان استقلال خیلی راحت 430 هزار دلار کاسب شد.

متأسفانه مدیران پیشین باشگاه استقلال با عملکردشان باعث شدند پنج میلیارد تومان از پول بیت المال به راحتی به حساب بازیکنی برود که این روزها مشغول خوشگذرانی است، مدیرانی که کسی از آنها بازخواست نمی نماید و تنها طرفداران استقلال بودند که طی این مدت روزهای سختی را سپری کردند تا مبادا باشگاه آنها از نقل وانتقالات محروم شده و با خطر کسر امتیاز روبه رو گردد. حال سؤال اصلی این است که کسانی که در ماجرای پیوستن پروپیچ به استقلال نقش داشتند، اکنون کجا هستند و چرا بازخواست نمی شوند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شاهکار مدیرانی که در استقلال بودند؛ پروپیچ کنار ساحل به 430 هزار دلار پول رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار مدیرانی که در استقلال بودند؛ پروپیچ کنار ساحل به 430 هزار دلار پول رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید