ارتش چین پادشاه خلبان ها را رو کرد!

به گزارش وبلاگ بارسلونا، زومیت نوشت: گروهی از پژوهشگران ارتش چین می گویند هوش مصنوعی توانسته است در نبرد هوایی نزدیک، خلبان انسانی را شکست دهد.

ارتش چین پادشاه خلبان ها را رو کرد!

پژوهشگران ارتش چین می گویند که برای نخستین بار، یک خلبان جنگنده مبتنی بر هوش مصنوعی توانسته است در درگیری نزدیک هوایی (داگ فایت) بهتر از خلبانان انسانی ظاهر گردد. خلبان هوش مصنوعی پیروز شد مسابقه را در زمان تنها 90 ثانیه تکمیل کند.

پژوهشگران ارتش چین در مقاله ای که در مجله علمی Acta Aeronautica et Astronautica Sinica منتشر شده است می گویند: این هوش مصنوعی می تواند با توانایی محاسباتی برتر، به طور دقیق تری تحولات نبرد را پیش بینی کند و ابتکال عمل به خرج دهد.

پژوهشگران چینی می گویند: دوران پادشاهی هوش مصنوعی در نبردهای هوایی، در شرف وقوع است.

بر اساس گزارش خبرگزاری South China Morning Post، نبرد داگ فایت موردبحث شامل دو هواپیمای کوچک بال ثابت بدون سرنشین بوده است. یکی از این هواپیماها به وسیله هوش مصنوعی کنترل می شد و دیگری تحت کنترل یک اپراتور انسانی بود که روی زمین حضور داشت.

برای استفاده از هوش مصنوعی به عنوان خلبان جت جنگنده همچنان چالش هایی وجود دارد، با این حال پژوهشگران ارتش چین می گویند نبرد هوایی موردبحث امکان پذیریِ استفاده از فناوری خلبانی هوش مصنوعی را از لحاظ مهندسی ثابت کرد.

در ادامه گزارش می خوانیم: هواپیماهایی که تصمیم ها را به طور خودمختار می گیرند، در زمینه سرعت واکنش، می توانند کاملاً بهتر از انسان عمل نمایند.

پژوهشگران ارتش چین می گویند یکی از مزایای هوش مصنوعی این است که سیستم های مبتنی بر این فناوری نگرانی هایی مانند نرسیدن اکسیژن به مغز به هنگام مانورهای سریع یا ترس از مرگ، ندارند.

چین تنها کشوری نیست که پروژه ای برای استفاده از هوش مصنوعی در جت های جنگنده دارد. ایالات متحده مدتی است که کار روی فناوری مشابهی را آغاز نموده. مدتی قبل نیروی هوایی ارتش آمریکا توانست یک جنگنده را 17 ساعت با هوش مصنوعی به پرواز دربیاورد.

در سال 2020، هوش مصنوعی شرکت Heron Systems پیروز شد در یک نرم افزار شبیه ساز پرواز، خلبان نیروی هوایی آمریکا را با نتیجه پنج بر صفر شکست دهد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "ارتش چین پادشاه خلبان ها را رو کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش چین پادشاه خلبان ها را رو کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید