رئیس جمهور موقت الجزائر موعد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمود

به گزارش وبلاگ بارسلونا، رئیس جمهوری موقت الجزائر که اخیرا از سوی مجلس این کشور برای ریاست دوره انتقالی معین شده، طی حکمی چهارم جولای را موعد انتخابات جهت انتخاب رئیس جمهور جدید خاطرنشان کرد.

رئیس جمهور موقت الجزائر موعد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، رئیس دولت موقت الجزائر شامگاه چهارشنبه (12 فروردین) زمان انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور را تعیین کرد.

شبکه الجزیره گزارش داد که عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهور موقت الجزائر گفت که چهارم جولای (16 تیر) موعد انتخاب جانشین عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور مستعفی این کشور است.

مجلس الجزائر دیروز سه شنبه بن صالح را که رئیس مجلس است، به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور انتخاب کرد تا در سه ماه آینده زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم کند.

این اقدام مجلس الجزائر بعد از اعلام وضعیت خلأ ریاستی از سوی شورای قانون اساسی این کشور و پس از آن صورت گرفت که بوتفلیقه 82 ساله این کشور 14 فروردین از سمت خود کناره گیری کرد و اعضای نمایندگان مجلس (شورای عالی قانون گذاری و مجلس نمایندگان) نیز مطابق قانون اساسی رئیس مجلس را رئیس دوره انتقالی انتخاب کرد.

بر اساس ماده 102 قانون اساسی الجزائر، در صورت استعفای رئیس جمهور یا فوت او، رئیس مجلس موظف است طی 90 روز انتخابات ریاست جمهوری برگزار کند.

مردم الجزائر از دهم فوریه (21 بهمن) در اعتراض به اعلام نامزدی بوتفلیقه برای پنجمین دور ریاست جمهوری دست به تظاهرات گسترده ای علیه او زدند و با توجه به شرایط بد جسمانی او، خواهان کناره گیری او از قدرت شدند.

تداوم این اعتراض ها و گسترش دامنه آن به شهرهای دیگر الجزائر و ورود ارتش به این ماجرا و اعلام حمایت از خواسته های آن ها، هفته گذشته بوتفلیقه را مجبور کرد استعفا کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رئیس جمهور موقت الجزائر موعد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور موقت الجزائر موعد انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید