نیویورک تایمز: واشنگتن اطلاع رسانی متخصصان درباره کرونا را محدود نموده است

به گزارش وبلاگ بارسلونا، دولت آمریکا از متخصصان پزشکی و دانشمندان دولتی خواسته تمامی بیانیه ها و برنامه های خودشان برای اطلاع رسانی درباره کرونا را با معاون رئیس جمهور این کشور هماهنگ نمایند.

نیویورک تایمز: واشنگتن اطلاع رسانی متخصصان درباره کرونا را محدود نموده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، یک رسانه آمریکایی گزارش داده کاخ سفید به متخصصان پزشکی و دانشمندان دولت این کشور دستور داده تمامی بیانیه ها و برنامه های خود برای اطلاع رسانی درباره کرونا را با مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا هماهنگ نمایند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از چند مقام آگاه این خبر را آدینه گزارش داده است.

به نوشته این روزنامه، در روزی که کاخ سفید به دنبال پیدا کردن راهبردی منظم تر برای مدیریت اطلاع رسانی درباره این ویروس بود ترامپ از فرصت جلسه ای که در اختیارش قرار داشت برای انتقاد از رسانه ها استفاده کرد و گفت که رسانه ها مشکل را بزرگ جلوه می دهند.

او با اشاره به لغو سفرها به چین گفت: فکر می کنم کاری که کشورمان نموده دستاوردی باور نکردنی است.

با آنکه شمار افراد مبتلا به کرونا در آمریکا 60 نفر است ترامپ تنها به آمار 15 نفری اشاره نمود که بر اثر سفر به خارج به این ویروس مبتلا نشده اند. او گفت: می توانم بگویم اینکه تنها 15 نفر به این بیماری مبتلا شده اند نوعی معجزه است.

این سخنان بعد از آن مطرح شد که مایک پنس با اعضای کارگروهی که در دولت آمریکا برای مقابله با کرونا مطرح شده تشکیل جلسه داد. اعضای این کارگروه شماری از مقام های ارشد آمریکایی در زمینه بهداشت را شامل می شوند. پنس به اعضای این کارگروه گفت که قرار است به او گزارش بدهند.

پنس گفت: من رهبری این کارگروه را به عهده دارم.

بعضی از مقام های دولت آمریکا در گفت وگو با نیویورک تایمز مدعی شده اند هدف مایک پنس کنترل اطلاعاتی که متخصصان و کارشناسان ارائه می نمایند نیست بلاکه او می خواهد کوشش ها و اقدامات آنها را هماهنگ کند.

جو بایدن، از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از این رویکرد دولت ترامپ انتقاد نموده و گفته دولت او به دنبال ساکت کردن صدای متخصصان پزشکی و جلوگیری از اطلاع رسانی آنها درباره این بیماری است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیویورک تایمز: واشنگتن اطلاع رسانی متخصصان درباره کرونا را محدود نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: واشنگتن اطلاع رسانی متخصصان درباره کرونا را محدود نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید