روسیه: ثبات راهبردی در گفت و گو با آمریکا باید فضا را هم در بر بگیرد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، سرگی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که گفت و گوهای روسیه و آمریکا درباره ثبات راهبردی باید موضوع فضا را به صورت گسترده در بر بگیرد.

روسیه: ثبات راهبردی در گفت و گو با آمریکا باید فضا را هم در بر بگیرد

ریابکوف به رسانه های روسی گفت: آمریکا روی حوزه بسیار محدودی تمرکز می کند، برای مثال، روی موضوع زباله های فضایی، اما مسکو خواستار بررسی گسترده تر موضوع فضا در مذاکرات آینده است.

این دیپلمات ارشد روس گفت: مسائلی که آمریکا مطرح می کند هرچقدر هم مهم باشند، تنها ابعادی از موضاعات گسترده تر هستند و اضافه کرد که همین شرایط در حوزه امنیت اطلاعات و ارتباطات هم وجود دارد که طرف آمریکایی تنها روی موضوع جرایم سایبری تمرکز می کند. به رغم همه اهمیت این ابعاد، نه سایبری و نه فضا را شامل نشده است.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین خاطرنشان کرد که در مذاکرات مربوط به ثبات راهبردی، دکترین ها و مسائل دکترین، همانند زمان دولت پیشین آمریکا، باید مجزا بررسی شوند.

ریابکوف شرح داد: مابقی موضوعات تقسیم می شوند: تسلیحات تهاجمی راهبردی، تدافعی راهبردی. ما به همین شکل تنظیم خواهیم کرد، حداقل اینکه سعی مان این است.

به گفته این دیپلمات، در مورد اینکه چه کسی ریاست هیأت آمریکا را در مذاکرات آینده بر عهده خواهد داشت، این مسأله در آینده نزدیک حل خواهد شد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما منتظر این اطلاعات هستیم، همین طور که منتظریم که زمان قابل قبول برای آمریکا را هم در آینده نزدیک مطلع شویم. نه اینکه در همین یکی دو روز، نه اینطور نیست، اما خیلی زود، حداقل اینکه اینطور به ما گفته اند که همه چیز در مرحله نهایی است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه هفته گذشته هم گفته بود که مسکو و واشنگتن مذاکرات دوجانبه در زمینه ثبات راهبردی را به زودی آغاز می کنند.

به گفته ریابکوف، مسکو به واشنگتن پیشنهاد کرد در مرحله اول گفت و گو ها در مورد نگرانی های امنیتی متقابل بحث کند. این دیپلمات همچنین گفت که روسیه روی رویکرد عمل گرایانه ایالات متحده حساب می کند، اما در عین حال امتیازات یک جانبه نخواهد داد.

پیشتر روسای جمهور روسیه و ایالات متحده، ولادیمیر پوتین و جو بایدن، بیانیه مشترکی را در پی اجلاس ژنو تصویب کردند که در آن آمده است که در آینده نزدیک هر دو کشور گفت و گوی جامع، اساسی و پر انرژی را در مورد ثبات استراتژیک آغاز می کنند.

دیدار سران روسیه و ایالات متحده در 16 ژوئن (26 خرداد) در ژنو برگزار شد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "روسیه: ثبات راهبردی در گفت و گو با آمریکا باید فضا را هم در بر بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ثبات راهبردی در گفت و گو با آمریکا باید فضا را هم در بر بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید