رونمایی انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی

جنبش انصارالله یمن با رونمایی از دو سامانه پدافند هوایی خود با نام های فاطر 1 و ثاقب 1، اظهار داشت که این سامانه ها معادلات جدیدی را به جنگ تحمیل می کند.

رونمایی انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار کرد: نیروهای ما از توسعه دو سامانه پدافند هوایی که وارد خطوط درگیری شده و نتایج مثبتی را در مقابله با حملات دشمن داشته اند، به مردم بزرگ یمن خبر می دهند.

یحیی سریع گفت: سامانه های پدافند هوایی یمن معادلات جدیدی را به نیروهای دشمن تحمیل کرده و دشمن را مجبور کردند با احتیاط رفتار کرده و هنگام اجرای فعالیت های خصمانه خود اقدامات مشخصی را در پیش بگیرد، پیشتر دشمن بدون اینکه سلاحی معترض اقدامات خصمانه شان شود، عملیات هایی را اجرا کرده و جنگنده های آنها در ارتفاعات مختلفی به پرواز در می آمد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: سامانه های دفاع هوایی در مناطقی که به کار گرفته می شوند، تهدیدی واقعی برای تمامی اهداف هوایی دشمن محسوب می شوند و این مساله در مراحل قبلی ثابت شده است.

وی اضافه نمود: سامانه های پدافند هوایی ما اوایل سال جاری پیروز شدند جنگنده های ائتلاف دشمن را مجبور به دوری از صنعاء کنند و این مساله برای چند ماه ادامه داشت، همچنین سامانه های ما توانستند بسیاری از عملیات های هوایی دشمن و نیز عملیات های هلی برن در استان حجه را ناکام بگذارند.

یحیی سریع در ادامه گفت: در ژوئیه سال جاری در استان حدیده شاهد سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی مدل کیو 9 با استفاده از موشک های این سامانه بودیم، چند روز قبل نیز سامانه دفاع هوایی فاطر یک توانست یک فروند پهپاد دیگر از همین نوع را در آسمان استان ذمار رهگیری و ساقط کند.

همچنین سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به سامانه ثاقب 1 که از اکتبر 2017 به کار گرفته شد، گفت: این سامانه یک ماه بعد توانست یک فروند جنگنده آمریکایی مدل ام کیو 9 را سرنگون کند.

او در ادامه تاکید کرد: ثاقب 1 پیروز شده با تعدادی از پهپادها، جنگنده ها و هلی کوپترهای آپاچی مقابله کرده و در برخی مناطق یمن به کار گرفته شود، این سامانه در کنار فاطر 1 نقش بسزایی در مقابله با اهداف دشمن ایفا می کند.

یحیی سریع در پایان نیز تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده و هرگز دست از تلاش نخواهند کشید تا اینکه به مرحله مقابله کامل با جنگنده های دشمن برسند، و همانگونه که 2018 سال موشک های بالستیک و سال جاری (2019) سال پهپاد بوده سال آینده (2020) ان شاء الله سال پدافند هوایی خواهد بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "رونمایی انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی انصارالله از دو سامانه پدافند هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید