ساترا گزارش ارزیابی رسانه های کاربرمحور را منتشر کرد، نماشا و روبیکا در پایین ترین رتبه

به گزارش وبلاگ بارسلونا، ساترا جزئیاتی از گزارش ارزیابی محتوایی و رتبه بندی رسانه های کاربرمحور را منتشر کرد.

ساترا گزارش ارزیابی رسانه های کاربرمحور را منتشر کرد، نماشا و روبیکا در پایین ترین رتبه

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بارسلونا، سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، جزئیاتی از گزارش ارزیابی محتوایی و رتبه بندی رسانه های کاربرمحور را منتشر کرد.

گزارش ارزیابی رسانه های کاربرمحور، دارای سه بخش اصلی با عناوین چیستی رسانه کاربرمحور و مداخلات تنظیم گری، ارزیابی محتوایی و سرویس در رسانه های کاربرمحور و گزارش رسیدگی به پرونده صدور مجوز نماشا است. هر یک از این بخش های اصلی، حاوی توضیحات و جزئیاتی از نحوه عملکرد و ارزیابی ساترا از رسانه های کاربرمحور است؛ از آن جا که نماشا در بین رسانه های کابرمحور ارزیابی شده، پایین ترین رتبه را به خود اختصاص داده به عنوان نمونه و به صورت یک گزارش مجزا، پیوست گزارش اصلی شده است.

بر اساس گزارش منتشر شده، ارزیابی محتوایی ساترا از رسانه های کاربرمحور شامل سرفصل هایی همانند انواع مسئولیت پلتفرم، مدل ارزیابی جامع رسانه های کاربرمحور، ارزیابی فرآیند رسانه های کاربرمحور (فرآیند کشف تخلف و شیوه اعمال مقررات)، ارزیابی خروجی رسانه های کاربرمحور و پیشنهاد های سیاستی برای بهبود شرایط رسانه های کاربرمحور است. بعلاوه ارزیابی تبلیغات و تخلفات، رتبه بندی و... ازجمله سرفصل های ارزیابی سریع رسانه های کاربرمحور از منظر سرویس، است.

به همین دلیل 13 رسانه کاربرمحور دارای مجوز ام پی فور، ارمغان راه طلایی، آپارات، دیدن، دالفک، دیدستان، راش تی وی، آی فیلو، مهر، نمایش، نماشا، ویدانه و یوزیت ارزیابی شده اند و روبیکا (بخش روبینو) فقط مورد ارزیابی محتوایی قرار گرفته است.

در بخش ارزیابی محتوایی باتوجه به بحث اولویت محتوا نسبت به سرویس در بازار صوت و تصویر فراگیر، فقط شش رسانه فعال با تعداد کاربر بسیار بالا مورد ارزیابی قرار گرفته اند؛ در قسمت ارزیابی سرویس، رسانه هایی ارزیابی شده اند که دارای مجوز فعالیت از ساترا هستند؛ در بخش ارزیابی کلی، پنج رسانه مشترک در هر دو ارزیابی محتوا و سرویس، مورد آنالیز قرار گرفته اند که روبیکا (بخش روبینو) به علت عدم مجوز، از ارزیابی کلی حذف شده است.

در ارزیابی فراوانی تعداد تخلفات محتوایی در رسانه های کاربرمحور، شش رسانه کاربرمحور آپارات، دالفک، دیدن، نمایش، روبیکا (بخش روبینو) و نمایش مورد ارزیابی قرار گرفته اند و طبق آن، آپارات کمترین و نماشا بیشترین تعداد تخلف را داشته اند. بعلاوه در ارزیابی امتیاز منفی نهایی رسانه های کاربرمحور، شش رسانه کاربرمحور آپارات، دالفک، دیدن، نمایش، روبیکا (بخش روبینو) و نماشا آنالیز شده اند که در نتیجه آپارات پایین ترین امتیاز منفی و نماشا بالاترین امتیاز منفی را به خود اختصاص داده اند.

در زمینه رتبه بندی رسانه های کاربرمحور از منظر سرویس، 13 رسانه کاربرمحور رتبه بندی شده اند که آپارات در رتبه نخست جای دارد و ارمغان راه طلایی در انتهای جدول و رتبه 13 قرار گرفته است.

نتیجه گیری کلی و نهایی این گزارش در بخش نتایج ارزیابی (محتوا و سرویس) و رتبه بندی رسانه های کاربرمحور از میان پنج رسانه کاربرمحور آپارات، دالفک، دیدن، نمایش و نماشا به انجام رسیده که در نهایت رسانه کاربرمحور آپارات در جایگاه اول و نماشا پایین ترین رتبه را کسب نموده است.

طبق این گزارش، رسانه های کاربرمحور رسانه هایی هستند که امکان بارگذاری، اشتراک گذاری و ارائه محتوای صوتی و تصویری به وسیله کاربران را برای عموم فراهم می نمایند. ابزار نظارتی آن ها برای ساماندهی محتوا به صورت اتوماتیک، دستی یا الگوریتمی است. این رسانه ها بر بستر شبکه های ارتباطات الکترونیک قرار دارند و کارکرد اصلی شان اشتراک گذاری ویدیو برای عموم است؛ بعلاوه رسانه های کاربرمحور امکان بارگذاری محتوا را برای کاربران فراهم می نمایند لذا ریسک بارگذاری و انتشار محتوای نامناسب بالاتر می رود. از این رو توجه رسانه به بهبود صلاحیت محتوایی پیشینی، در کنار کوشش برای کشف محتوای منتشر شده به صورت پسینی لازم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ساترا گزارش ارزیابی رسانه های کاربرمحور را منتشر کرد، نماشا و روبیکا در پایین ترین رتبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساترا گزارش ارزیابی رسانه های کاربرمحور را منتشر کرد، نماشا و روبیکا در پایین ترین رتبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید