سیلاب در کشور سالانه رو به افزایش است

به گزارش وبلاگ بارسلونا، خبرنگاران/خوزستان معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت:با توجه به شرایط جغرافیایی کشور وقوع بلایای طبیعی زیاد، درس آموخته هایی از طبیعت داریم و باید تغییرات اقلیم را بپذیریم. همچنین با توجه به این شرایط با بارش های تند، سیل آسا و وقوع سیلاب روبرو هستیم. باید بپذیریم سیلاب در کشور رخ می دهد و سالانه رو به افزایش است.

سیلاب در کشور سالانه رو به افزایش است

امیر دریادار حبیب الله سیاری در همایش ملی سیلاب 98-97 اگر تکرار گردد که امروز (21 آبان ماه) در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: حفظ تمامیت ارضی کشور، حفظ استقلال و حفظ نظام جمهوری اسلامی، ماموریت های ارتش جمهوری اسلامی هستند که باید برای انجام این سه وظیفه همواره آمادگی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: وجود توان بازدارندگی که در کشور وجود دارد نشان از آمادگی ارتش و نیروهای مسلح است. مردم یاری نیز بعد دیگری از اقدامات ارتش است. ارتش در زلزله های کشور، سیل، آتش سوزی جنگل ها و مزارع در فصل تابستان، سقوط هواپیما و حتی یاری به کشتی سانچی و حضور در منطقه، اقداماتی انجام داده است که این اقدامات افتخاری برای جمهوری اسلامی است تا علاوه برانجام مأموریت محوله، اقدامات مردمی یاری را نیز انجام دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی توضیح داد: گستردگی ارتش جمهوری اسلامی در خوزستان نشان دهنده اهمیت این استان است. خوزستان در همه ابعاد قدرت ملی اثرگذار است و به همین دلیل گستردگی و آمایش سرزمین را ارتش جمهوری اسلامی در خوزستان دارد. با توجه به وجود تعداد زیادی قرارگاه و پادگان ها در خوزستان، مردم انتظار دارند که در زمان وقوع حوادث و بحران ها ارتش به آن ها یاری کند که این انتظار به جا است.

سیاری با اشاره به اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در زمان سیل در خوزستان گفت: نیروی زمینی ارتش در مقابله با سیلاب همه خودروهای سبک و سنگین یگان های زمینی، ادوات مهندسی، پزشکی و بهداشتی، 15 ففرایند بالگرد و انواع پهبادها را به کارگیری کرد. همچنین حدود 8 هزار نیروی انسانی ارتش به مردم خدمت رسانی کردند.

وی عنوان نمود: نخستین کار بعد سیل توسط ارتش، تخلیه منازل و جلوگیری از تلفات بود که 96 روستا توسط نیروی زمینی ارتش تخلیه شدند. همچنین جابه جایی وسایل مردم و احشام آن ها، اسکان و پذیرایی از سیل زدگان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، ترمیم و احداث سیل بند بعضی دیگر از اقدامات ارتش بوده است.

به گزارش وبلاگ بارسلونا،معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: در بحث اطلاع رسانی به روز نیز از سدها تا پایین ترین نقطه خوزستان رصد می شد و اطلاعات مورد احتیاج را در اختیار مسئولان قرار می دادیم تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

سیاری بیان نمود: پدافند هوایی ارتش در شهرهای سیل زده خوزستان حضور مستمر داشت و در زمینه یاری رسانی اقدام کرد. همچنین نیروی هوایی ارتش، برقراری پل هوایی تهران - اهواز و شیراز - اهواز را انجام داد تا همه وسایل مورد احتیاج هلال احمر به فرودگاه اهواز انتقال و در آنجا تخلیه گردد. نیروی دریایی ارتش نیز اقدامات زیادی جهت یاری به سیل زدگان انجام داد.

وی با اشاره به هماهنگی کامل ارتش با مسئولان و مردم جهت خدمت رسانی عنوان نمود: ارتش جمهوری اسلامی با عشق و علاقه خدمت به مردم وارد میدان شد. ضمن اینکه باید در چنین شرایط بحرانی توان رزمی خود را حفظ کند زیرا نباید از آمادگی رزمی برای مقابله با هر تهدید دشمن غافل شویم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی بیان نمود: با توجه به شرایط جغرافیایی کشور وقوع بلایای طبیعی زیاد، درس آموخته هایی از طبیعت داریم و باید تغییرات اقلیم را بپذیریم. همچنین با توجه به این شرایط با بارش های تند، سیل آسا و وقوع سیلاب روبرو هستیم. باید بپذیریم سیلاب در کشور رخ می دهد و سالانه رو به افزایش است و شرایط رودخانه های خوزستان و فرایند تغییرات آن ها را نیز باید بشناسیم.

سیاری بیان نمود: سازمان های ذیربط مسئول باید ساختار جامع و کامل برای مقابله با بحران را یاد بگیرند. همچنین سازمان ها باید کاملا تجهیز شوند و مرتبا تمرین داشته باشند تا آمادگی لحظه ای برای مقابله با بحران را داشته باشند. همچنین این سازمان ها باید از نظر اعتباری تقویت شوند و به هیچ وجه غافلگیر نشوند.

وی عنوان نمود: در این سیل آموختیم که به حریم رودخانه ها تجاوز نکنیم و راستا رودخانه ها را آزاد نگه داریم. همچنین متوجه شدیم که نباید خشکسالی ها ما را غافلگیر کند و نباید در راستا رودخانه ها خانه سازی کنیم. ما مشاهده کردیم که در شیراز در راستا رودخانه خشک، منازلی احداث شده بود اما متوجه شدیم که رودخانه حریم خود را پس می گیرد.

به گزارش وبلاگ بارسلونا،معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه برای مقابله با بحران باید آموزش ببینیم، گفت: باید آحاد ملت و مردم در این زمینه آمادگی داشته باشند و در سطح شهر و روستا هماهنگ باشیم و توجه کنیم که مهم ترین موضوع ضمن حفظ جان انسان ها، حفظ منافع ملت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سیلاب در کشور سالانه رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلاب در کشور سالانه رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید