شرکت های نروژی علاقمند به فعالیت در ایران هستند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، سفیر نروژ در تهران با اشاره به سابقه همکاری دو کشور، گفت: شرکت های نروژی علاقمند به حضور و فعالیت در ایران هستند.

شرکت های نروژی علاقمند به فعالیت در ایران هستند

به گزارش وبلاگ بارسلونا آنلاین به نقل از ایرنا، لارس نور دروم شامگاه چهارشنبه ششم آذر در ملاقات با فریدون همتی استاندار هرمزگان گفت: با توجه به تاریخچه بسیار خوبی که در زمینه همکاری میان دو کشور وجود دارد، باید کوشش بیشتری در جهت گسترش و توسعه روابط داشته باشیم.

وی تاکید نمود: ما کوشش می کنیم در حوزه مالی و تجاری ارتباط نروژ را با ایران توسعه دهیم.

سفیر نروژ در جمهوری اسلامی ایران زمینه های همکاری میان دو کشور در استان هرمزگان را بسیار گسترده و متنوع مطرح نمود.

او آبزی پروری، نفت، گاز، کشتیرانی و انرژی های تجدید پذیر را عرصه مناسبی برای همکاری مشترک دو کشور ایران و نروژ در استان هرمزگان برشمرد.

سفیر نروژ در تهران گفت: پرورش آبزیان و فعالیت های شیلاتی یکی از حوزه های مهم همکاری میان ایران و نروژ است و آمادگی توسعه این فعالیت ها در استان هرمزگان را داریم.

زمینه های بسیاری برای همکاری ایران و نروژ در هرمزگان وجود دارد

استاندار هرمزگان نیز در این ملاقات با اشاره به ظرفیت های ویژه این استان در بخش های انرژی، شیلات و گردشگری، گفت: زمینه های بسیاری برای همکاری ایران و نروژ در هرمزگان وجود دارد.

فریدون همتی بیان داشت: فعالیت های آبزی پروری زمینه بسیار خوبی جهت همکاری های مشترک میان ایران و نروژ در استان هرمزگان است و یک مجموعه پرورش ماهی در استان با یک شرکت نروژی همکاری مناسبی داشته است.

وی با اشاره به برنامه های در دست انجام به منظور توسعه صنعت پرورش ماهی در هرمزگان، گفت: با توجه به استعدادهای موجود در این بخش می توانیم همکاری های خوبی با شرکت های نروژی با توجه به تجارب آنها در این عرصه داشته باشیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به تنوع مناطق گردشگری و وجود صنایع دستی متنوع در استان، گفت: گردشگری دریایی یکی از ظرفیت های مهم هرمزگان است و می توان فعالیت خوبی در این زمینه داشت.

همتی با اشاره به ظرفیت های هرمزگان در بخشهای معادن، نفت و گاز، اضافه نمود: از این نظر نیز هرمزگان با کشور نروژ شباهت هایی دارد و می تواند در این زمینه ها محل خوبی برای سرمایه گذاری و همکاری های مشترک میان دو کشور باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرکت های نروژی علاقمند به فعالیت در ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های نروژی علاقمند به فعالیت در ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید