طرح بنزین برای همه بعد از کیش به قشم می رسد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: برنامه ما این است که فعلا طرح بازتوزیع بنزین در جزیره کیش اجرا گردد و پس از برطرف اشکالات آن در جزیره قشم نیز اجرا خواهد شد و سپس به کل کشور توسعه پیدا می نماید.

طرح بنزین برای همه بعد از کیش به قشم می رسد

به گزارش فارس، علی ملکی رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین درباره جزئیات و آخرین شرایط این طرح گفت: تاکید اصلی طرح بازتوزیع بنزین بر توزیع عادلانه یارانه بنزین در کشور است.

وی گفت: در حال حاضر یارانه پنهان بنزین در کشور رقم بالایی است که توزیع آن هم عادلانه نیست و فقط حدود 50 درصد مردم که دارای خودرو هستند، از یارانه بنزین بهره مند می شوند.

ملکی اضافه نمود: این شیوه بازتوزیع یارانه بنزین ناعادلانه است، زیرا الان افراد کم عایدی که خودرو ندارند یارانه بنزین نمی گیرند، اما آنهایی که پرعایدیتر هستند و یک یا چند خودرو دارند، یارانه می گیرند.

رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: در همه جای جهان یارانه به افراد کم عایدی داده می گردد تا اختلاف طبقاتی کاهش یابد، اما در ایران در موضوع بنزین این ماجرا برعکس شده است.

وی گفت: به همین علت به ستاد مالی دولت پیشنهاد شد که در قالب طرح بازتوزیع بنزین، سهمیه بنزین به جای تخصیص به خودرو به کارت ملی تخصیص یابد.

ملکی گفت: این طرح به صورت آزمایشی در کیش اجرا شده است و افرادی که خودرو ندارند، این سهمیه بنزین به کارت بانکی آنها واریز شده است.

رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: اندازه تخصیص بنزین به ازای هر نفر 20 لیتر است و افراد می توانند در هر جایگاه و سامانه بنزینِ من از سهمیه خود آگاه شوند.

وی گفت: اگر این خانوار نخواهند از سهمیه بنزین خود استفاده نمایند، درخواست فروش آن را در سامانه اعلام می نمایند و سپس معادل نقدی سهمیه بنزین خود را به صورت ریالی در حساب بانکی خود دریافت می نمایند.

ملکی گفت: برنامه ما این است که فعلا این طرح در جزیره کیش اجرا گردد و پس از برطرف اشکالات آن در جزیره قشم نیز اجرایی خواهد شد و سپس به کل کشور توسعه پیدا می نماید.

رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: اینکه چه زمانی این طرح در کل کشور اجرا خواهد شد به تصمیم دولت بستگی دارد، اما در صورت موفقیت آمیز بودن اجرا در کیش و قشم طی دو ماه آینده امکان اجرای آن در کشور نیز وجود دارد.

منبع: فرارو

به "طرح بنزین برای همه بعد از کیش به قشم می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح بنزین برای همه بعد از کیش به قشم می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید