فعالیت بنیاد برکت در 19 شهرستان و 211 روستای استان گلستان

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مجموع مشاغل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان گلستان تا انتها سال جاری به 17 هزار شغل می رسد.

فعالیت بنیاد برکت در 19 شهرستان و 211 روستای استان گلستان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بارسلونا، معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت از راه اندازی 2 هزار و 600 طرح اشتغال زایی در گلستان تا سرانجام امسال اطلاع داد و گفت: راه اندازی این تعداد اشتغال زایی اجتماع محور در منطقه ها محروم و روستایی استان گلستان ایجاد 7 هزار و 800 شغل را برای ساکنان این منطقه ها در پی خواهد داشت.

مرتضی نیازی اضافه نمود: از تعداد 2 هزار و 600 طرح اشتغال زایی پیش بینی شده برای امسال، تا به امروز یک هزار و 730 طرح راه اندازی شده یا در مرحله اخذ تسهیلات قرار گرفته است.

وی درباره اقدامات بنیاد برکت در استان گلستان تا سرانجام سال گذشته گفت: 3 هزار و 38 طرح اشتغال زایی اجتماع محور تا سرانجام سال 99 در منطقه ها محروم و کم برخوردار استان به بهره برداری رسیده که باعث ایجاد فرصت های کسب و کار برای بیش از 9 هزار و 100 نفر شده است.

به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، 19 شهرستان و 211 روستای استان گلستان تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی این بنیاد قرار دارند.

نیازی از فعالیت 20 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت در استان گلستان اطلاع داد و اضافه نمود: تا به امروز در مجموع 3 هزار و 362 طرح اشتغال زایی اجتماع محور در منطقه ها روستایی و محروم استان به بهره برداری رسیده که راه اندازی بیش از 10 هزار شغل را در پی داشته است. در مجموع، مشاغل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان گلستان تا سرانجام امسال به 17 هزار شغل می رسد.

وی در تشریح رسته های شغلی ایجاد شده در گلستان شرح داد: پرورش دام سبک، خدمات فنی عمومی، دام سنگین، تولیدی پوشاک و پرورش مرغ و ماهی بیشترین سهم را از مشاغل ایجاد شده در استان به خود اختصاص می دهند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت از راه اندازی 70 هزار طرح اشتغال زایی تا سرانجام امسال اطلاع داد و اعلام کرد: این تعداد طرح اشتغال زایی اجتماع محور نو منجر به ایجاد 210 هزار فرصت شغلی در منطقه ها محروم و روستایی کشور خواهد شد.

به گفته نیازی، بنیاد برکت تا به امروز 125 هزار طرح اجتماع محور با سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد ریال را در منطقه ها محروم راه اندازی نموده که اشتغال زایی برای 375 هزار نفر را در پی داشته است.

وی گفت: 8 هزار روستا و 440 شهر در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار دارند.

بنیاد برکت 3 هزار و 353 طرح در حوزه های توانمندسازی مالی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم کل سرمایه گذاری 6 هزار و 850 میلیارد ریال در منطقه ها محروم و کم برخوردار استان گلستان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فعالیت بنیاد برکت در 19 شهرستان و 211 روستای استان گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بنیاد برکت در 19 شهرستان و 211 روستای استان گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید