هتل مزاحمِ ارگ کریمخان آتش گرفت

هتل آسمان که پرونده آن به عنوان مزاحم حریم منظری ارگ کریمخان زند در شیراز همچنان باز است، آتش گرفت.

هتل مزاحمِ ارگ کریمخان آتش گرفت

حسن سیادتان ـ رییس جامعه هتلدران استان فارس ـ با استناد به اظهارات مدیرعامل آتش نشانی شهرداری شیراز، این خبر را تایید کرد و به خبرنگاران گفت: آتش سوزی پیش از ظهر امروز (شنبه 12 مردادماه) از طبقه منفی دو این هتل درحال ساخت، شروع شد و دود آن به طبقات بالاتر سرایت کرد که با حضور سریع نیروهای آتش نشانی آتش درحال مهار است.

وی اضافه نمود: در ساختمان هتل حدود 30 کارگر مشغول به کار بودند که نیروهای آتش نشانی آن ها را نجات دادند و خوشبختانه به شخصی آسیب وارد نشده است.

سیادتان گفت: هنوز علت حادثه معلوم نشده اما در محل آتش سوزی، ضایعات و تشک های ابری دپو شده بود. قرار است مدیرعامل آتش نشانی شیراز بعد از آنالیز عامل آتش سوزی را اعلام کند.

هتل آسمان که پرونده قضایی آن از سال 1394 به اتهام تخلف در ارتفاع و تعداد طبقات اضافی باز شده است، حریم منظری ارگ کریمخان زند در شیراز را مخدوش نموده است. سازمان میراث فرهنگی معتقد است که مزاحمت منظری این هتل، از ثبت این ارگ تاریخی در فهرست آثار جهانی یونسکو مانع شده است.

سیادتان در این باره به خبرنگاران گفت: هتل درحال ساخت است اما باید تکلیف آن زودتر روشن گردد. این پرونده شاکیان زیادی دارد از سرمایه گذار گرفته تا شهرداری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری. هتل حریم منظری ارگ کریمخان را مخدوش نموده و ثبت آن در فهرست جهانی یونکسو را به تعویق انداخته است. باید طبقات مزاحم آن تخریب گردد که تعداد آن به رأی دادگاه موکول شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هتل مزاحمِ ارگ کریمخان آتش گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل مزاحمِ ارگ کریمخان آتش گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید