هفت هزار لامپ این دبیرستان آمریکایی 1.5 سال روشن مانده اند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، زومیت نوشت: به علت بروز مشکل در سیستم نورپردازی، 7٬000 لامپ در دبیرستان مینه شاگ آمریکا به مدت 1.5 سال است که شب و روز روشن مانده اند.

هفت هزار لامپ این دبیرستان آمریکایی 1.5 سال روشن مانده اند

مقامات ماساچوست امیدوارند لامپ های دبیرستانی در این استان، یک سال و نیم پس از بروز یک باگ کامپیوتری، انتها اواخر ماه آینده میلادی خاموش شوند. باگ موردبحث باعث شده است لامپ ها شب و روز به طور بی وقفه روشن بمانند.

چالش عجیب وغریب دبیرستان مینه شاگ (واقع در بخش غربی شهر ویلبراهام در استان ماساچوست) بدین معنی است که غیر از روش هایی مثل درآوردن لامپ یا استفاده از مدارشکنی که کل ساختمان را در تاریکی فرو می برد، هیچ راهی برای خاموش کردن لامپ ها وجود ندارد.

آرون آزبورن، دستیار سرپرست امور مالی در مدارس منطقه ای همدن-ویلبراهام، می گوید: ما به خوبی می دانیم که این موضوع هزینه اضافی قابل توجهی روی دوش مالیات دهندگان می گذارد و به همین دلیل تمام کوشش خود را به کار بسته ایم تا مشکل حل شود.

آزبورن می گوید روشن بودن 24 ساعته 7٬000 لامپ در ساختمان 23٬000 مترمربعی مدرسه مینه شاگ باعث می شود هزینه ماهانه برق در آن منطقه به مقدار هزاران دلار افزایش پیدا کند. به گفته او، مقدار افزایش هزینه وارد گستره ده ها هزار دلار نمی شود.

دبیرستان مینه شاگ حدودا 1٬200 دانش آموز دارد که از شهرهای ویلبراهام و همپدن به آنجا می روند. شرایط این مدرسه نخستین بار توجه برنامه محبوب Saturday Night Live را به خود جلب کرد. پس از پخش این برنامه، رسانه های بزرگ مثل آسوشیتد پرس داستان دبیرستان مینه شاگ را پوشش دادند.

روزنامه داخلی دبیرستان مینه شاگ که به وسیله دانش آموزان مدیریت می شود، در سال 2021 در مقاله ای بیان کرد سروری که وظیفه کنترل سیستم نورپردازی را با هدف کاهش مصرف برق برعهده داشته، با مشکل روبرو شده است. پس از کوشش های بسیار، مشکل سرور در نهایت رفع نشد.

مدیران مینه شاگ سراغ سازنده سیستم موردبحث رفتند و متوجه شدند که آن شرکت چندین بار به افراد مختلف فروش رفته است. مسائل زنجیره تأمین قطعات در نهایت باعث شد کوشش برای تعمیر سیستم نورپردازی به جایی نرسد.

آزبورن می گوید مقامات استان ماساچوست به این نتیجه رسیده بودند که تعمیر سیستم 1.2 میلیون دلار هزینه بر است. این هزینه کل سیستم را تعویض می کرد. اکنون هزینه دقیق تعمیر سیستم به وسیله جایگزینی پنل های نوری و سرور با مدل های تازهتر و بعلاوه به روزرسانی نرم افزار، بین 75٬000 دلار تا 80٬000 دلار برآورد می شود.

در اواخر سال گذشته میلادی تجهیزات تازه به دبیرستان مینه شاگ رسید و با موفقیت نصب شد. مدیران این دبیرستان امیدوار بودند که نرم افزار موردنیاز تا قبل از خاتمه 2022 به روزرسانی شود، اما دست یابی به این هدف ممکن نبود. به گفته آزبورن، در حال حاضر مشکل اصلی به نرم افزار برمی شود و احتمالا تا خاتمه ماه آینده میلادی رفع می شود.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "هفت هزار لامپ این دبیرستان آمریکایی 1.5 سال روشن مانده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت هزار لامپ این دبیرستان آمریکایی 1.5 سال روشن مانده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید