همه آنچه از سرویس آنلاین نینتندو سوییچ می دانیم

به گزارش وبلاگ بارسلونا، نینتندو برای اولین بار در تاریخ می خواهد سرویس آنلاین خود را به صورت پولی به مخاطبان عرضه کند. با اینکه این سرویس از همان سال انتشار کنسول نینتندو سوییچ در دست ساخت قرار داشت، اما نینتندو تا همین چند ماه پیش اطلاعاتی را از آن ارائه نکرده بود و از ویژگی های آن هیچ چیزی نمی دانستیم.

همه آنچه از سرویس آنلاین نینتندو سوییچ می دانیم

در این مقاله سعی کردیم هر اطلاعاتی را که تاکنون از این سرویس می دانیم، به اشتراک بگذاریم. بنابراین با مطالعه آن قطعا سوالی برای تان باقی نخواهند ماند.

نینتندو سوییچ آنلاین چیست؟

نینتندو سوییچ آنلاین (Nintendo Switch Online) همان سرویس اشتراک آنلاین کنسول نینتندو سوییچ است که برای بازی های آن کاربرد دارد. کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن موبایل نینتندو سوییچ آنلاین از آن استفاده نمایند؛ جایی که قادر هستید به برخی از ویژگی های مخصوص و انحصاری این سیستم دسترسی داشته باشید.

این سیستم چه امکاناتی ارائه می دهد؟

ویژگی اصلی نینتندو سوییچ آنلاین به انجام بخش چندنفره بازی هایی مثل Mario Kart 8 Deluxe، Arms و Splatoon 2 مربوط می گردد. در زمان عرضه کنسول، نینتندو به کاربران اجازه می داد تا به صورت رایگان به بخش چندنفره بازی ها دسترسی داشته باشند، اما با فرا رسیدن ماه سپتامبر سال جاری، دارندگان نینتندو سوییچ برای تجربه این بازی ها به صورت آنلاین باید پول پرداخت نمایند.

نینتندو سوییچ آنلاین دو ویژگی مهم دیگر هم دارد. اولین مورد بخش Nintendo Entertainment System نام دارد. در این قسمت بازیکنان می توانند بازی های کنسول NES را تجربه نمایند. این سرویس در زمان انتشار خود تنها 20 بازی خواهد داشت اما گفته گردیده که دائما محتوا و امکانات جدیدی به آن اضافه خواهد شد. دومین مورد هم به سیستم ذخیره سازی ابری مربوط می گردد که همگی کم و بیش مشابه با آن آشنایی داریم و مشابه آن را در دیگر کنسول ها دیده ایم.

آیا می توان بخش چندنفره بعضی بازی ها را به صورت رایگان تجربه کرد؟

نینتندو در جواب به پاسخ این سوال گفت که باید به وب سایت آن ها، فروشگاه eShop یا مشخصات درج گردیده روی کاور بازی مراجعه کنید. بنابراین اگر می خواهید بدانید که امکان تجربه یک بازی بدون داشتن اشتراک آنلاین ممکن است یا خیر، باید این سه محل را چک کنید. با این حال برای دسترسی به بخش آنلاین تعداد زیادی از بازی ها به این سرویس احتیاج خواهید داشت.

آیا سایر امکانات اینترنتی هم شامل این سرویس می شوند؟

نینتندو گفت که برای استفاده از فروشگاه eShop، ثبت و مدیریت دوستان، اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی، بخش کنترل خانواده، دریافت به روزرسانی ها و … احتیاجی به خرید این سرویس نخواهید داشت.

برنامه موبایل نینتندو سوییچ آنلاین چه کاری انجام می دهد؟

اگر می خواهید به صورت آنلاین با دوستان خود در بازی صحبت کنید، موظف به استفاده از این برنامه هستید. همچنین بازیکنان با استفاده از این اپلیکیشن می توانند دوستان خود را به بخش چندنفره بازی ها دعوت (اینوایت) نمایند. آخرین کاربرد این برنامه به ویژگی های مخصوص بازی ها مربوط می گردد. در حال حاضر تنها بازی Splatoon 2 از این امکان بهره می برد که توسط آن می توانید آمار و رکوردهای خود را در بازی مشاهده کنید یا اینکه از پرداخت های درون برنامه ای بهره ببرید.

آیا استفاده از سیستم ذخیره سازی ابری تنها راه پشتیبانی (بک آپ) دریافت از سیو بازی ها است؟

بله. اکثر افراد از همان زمان عرضه کنسول خواهان اضافه شدن سیستم ذخیره سازی ابری بودند؛ از این رو، یکی از امکانات خوب این سرویس به همین موضوع مربوط می گردد. در هر صورت باید گفت که در حال حاضر هیچ راه رایگان یا آفلاینی برای پشتیبانی دریافت از فایل های ذخیره وجود ندارد.

آیا همه بازی ها می توانند از سیستم ذخیره سازی ابری استفاده نمایند؟

ظاهرا این امکان برای همه بازی ها وجود ندارد و تنها تعدادی از آن ها از این ویژگی برخوردار هستند. مثلا در بعضی بازی ها مثل Pokémon: Lets Go نمی توانید فایل های ذخیره خود را روی سیستم ابری محفوظ نگه دارید. با توجه به توضیحاتی که در فروشگاه eShop نوشته گردیده است، بازی های Splatoon 2 (نسخه استارتر پک)، Dark Souls Remastered و Dead Cells هم از این امکان پشتیبانی نمی نمایند.

چرا بازی های مشخصی از سیستم ابری پشتیبانی نمی نمایند؟

مدتی قبل نینتندو در گفت و گویی با سایت گیم اینفورمر گفت که آن ها می ترسند بعضی بازیکنان از این امکان (بک آپ دریافت از فایل های ذخیره) سواستفاده نمایند. نینتندو در بیانیه ای که در این مورد منتشر کرد، تاکید زیادی روی بازی های آنلاین و عادلانه بودن آن ها داشت. به همین دلیل، همه بازی ها از این ویژگی برخوردار نیستند.

اگر تمدید اشتراک خود را فراموش کردیم، چه اتفاقی برای فایل های ذخیره ابری می افتد؟

در ابتدا قرار بود به محض تمام شدن اشتراک کاربران، فایل های ذخیره ابری آن ها هم به صورت کامل پاک گردد. اما شرکت نینتندو مدتی پیش گفت که آن ها نظر خود را تا حدودی تغییر داده اند. طبق گفته این شرکت، از روزی که اشتراک شما به خاتمه برسد، 180 روز (شش ماه) فرصت خواهید داشت تا اشتراک خود را دوباره تمدید کنید و فایل های ذخیره خود را مجددا به دست بیاورید. لازم به ذکر است که با تمام شدن سرویس و تا تمدید دوباره آن، به بک آپ فایل های ذخیره خود دسترسی نخواهید داشت.

درباره بازی های NES چه اطلاعاتی وجود دارد؟ کدام بازی ها در اختیار بازیکنان قرار می گیرد؟

بازی های کنسول NES همراه با یکسری بهبودهای چشم گیر برای نینتندو سوییچ منتشر خواهند شد. هر کدام از آن ها از تعدادی قابلیت های آنلاین بهره خواهند برد که می توانید بواسطه آن ها با دوستان خود بازی کنید یا در کنار یکدیگر قرار بگیرید و با هم رقابت کنید. بعضی بازی های NES این امکان را به کاربران می دهند که صفحه بازی خود را با یک نفر دیگر به اشتراک بگذارند. اجرای این قابلیت به بازی ها بستگی دارد.

نینتندو در حال حاضر بیست عدد از بازی های NES را در اختیار کاربران می گذارد. در بخش زیر می توانید لیست کامل بازی ها را مشاهده کنید:

 • Balloon Fight
 • Baseball
 • Donkey Kong
 • Double Dragon
 • Mario
 • Excitebike
 • Ghosts n Goblins
 • Gradius
 • Ice Climber
 • Ice Hockey
 • The Legend of Zelda
 • Mario Bros
 • Pro Wrestling
 • River City Ransom
 • Soccer
 • Super Mario Bros
 • Super Mario Bros. 3
 • Tecmo Bowl
 • Tennis
 • Yoshi

آیا برای تجربه این بازی ها باید پول اضافه تری پرداخت کنیم؟

خیر، با خرید اشتراک آنلاین نینتندو سوییچ قادر به تجربه تمامی آن ها خواهید بود.

آیا برای همیشه به بازی های NES دسترسی خواهیم داشت؟

خیر، اینطور به نظر نمی رسد. نینتندو تنها تا زمانی که اشتراک سرویس آنلاین را داشته باشید به شما اجازه می دهد تا این بازی ها را تجربه کنید. با این حال می توانید آن ها را دانلود و به صورت آفلاین تجربه کنید.

نینتندو سوییچ آنلاین چه قیمتی خواهد داشت؟

قیمت این سرویس به انتخاب خود شما ربط دارد. برای خرید اشتراک یک ساله باید 20 دلار پول پرداخت کنید. قیمت اشتراک های یک ماهه و سه ماهه هم به ترتیب 4 دلار و 8 دلار خواهد بود.

کاربران برای استفاده از این امکان می توانند از برنامهFamily Membership استفاده نمایند؛ این امکان به بازیکنان اجازه می دهد تا اکانت خود را با هفت نفر از دوستان خود به اشتراک بگذراند. هم اکنون از طریق سایت نینتندو می توانید یک گروه خانوادگی تشکیل دهید و از این امکان بهره ببرید. به نظر می رسد می توانید هر فردی را که بخواهید به این گروه اضافه کنید و لزوما احتیاجی نیست تا آن ها جزو خانوادتان باشند.

خوشبختانه امکان تهیه این سرویس به صورت هشت نفره و شریکی وجود دارد. اگرچه برای خرید اشتراک یکساله باید 35 د لار هزینه بپردازید. با یک تقسیم ساده می توان فهمید که هزینه خرید یک سرویس یکساله به صورت شریکی چیزی حدود 5 دلار برای هر فرد درمی آید.

نینتندو هم در آخر تایید کرد که تمامی حساب هایی که به گروه خانوادگی خود اضافه می کنید، می توانند از این سرویس استفاده نمایند.

این سرویس چه زمانی در دسترس قرار می گیرد؟

این سرویس در 27 شهریور رسما راه اندازی شد و هم اکنون می توانید از آن بهره ببرید. اگر تا به حال این سرویس را نداشته اید، می توانید اشتراک هفت روزه آن را به رایگان از فروشگاه eShop دریافت کنید.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ

به "همه آنچه از سرویس آنلاین نینتندو سوییچ می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه آنچه از سرویس آنلاین نینتندو سوییچ می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید