پارکینگ ایستگاه فضایی پر شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، ایسنا نوشت: در تصاویری که اخیرا الکساندر گرست (Alexander Gerst) فضانورد آلمانی آژانس فضایی اروپا منتشر نموده است، می توان چهار فضاپیمای دیگر را در سکوی ایستگاه فضایی بین المللی مشاهده کرد.

پارکینگ ایستگاه فضایی پر شد

در حال حاضر، 6 فضاپیما به آزمایشگاه مداری (orbiting laboratory) اعزام شده است و این حداکثر تعداد فضاپیماهایی است که می توانند در آنجا حضور داشته باشند. این فضاپیماها به منظور ارسال مقادیر زیادی سخت افزار، مواد مورد احتیاج خدمه، سوخت و چیزهای دیگر آنجا هستند.

ایستگاه فضایی بین المللی، یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته می گردد. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع 330 تا 435 کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار برابر 27٬700 کیلومتر بر ساعت است که به این ترتیب روزی بیش از 15 بار به دور سیاره زمین گردش می نماید؛ این ایستگاه فضایی با مانورهای تجدید ارتفاع با استفاده از موتورهای زیوزدا (ماژول ایستگاه فضایی)، پیوسته مدار خود را در ارتفاع بین 330 و 435 کیلومتر (205 و 270 مایل) حفظ می نماید. این به معنی طی کردن 15.54 مدار در روز است.

این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن و سازمان فضایی کانادا است. سازمان فضایی برزیل به وسیله همکاری با ناسا با این برنامه مشارکت می نماید. سازمان فضایی ایتالیا هم به عنوان یک عضو فعال در سازمان فضایی اروپا و هم بطور مستقل در برنامه ایستگاه فضایی مشارکت می نماید.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "پارکینگ ایستگاه فضایی پر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارکینگ ایستگاه فضایی پر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید