یخ ها در قطب شمال در حال پختن هستند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، یخ های دریای قطبی در سواحل آلاسکا سال جاری زودتر و بیشتر از معمول در حال آب شدن هستند و این شرایط غیرمعمول باعث شده که ساکنان بومی و دانشمندان اقلیمی نسبت به اثرات منفی این وضعیت بر ماهی ها، پرندگان دریایی و فک های منطقه هشدار دهند.

یخ ها در قطب شمال در حال پختن هستند

به گزارش وبلاگ بارسلونا، ذوب شدن غیرمعمول یخ ها به دلیل بالا رفتن درجه حرارت اقیانوس است و همچنین منجر به نگرانی در خصوص کمبود غذا برای مردم منطقه شده است.

جانت میچل، یکی از ساکنان روستای کیوالینا در شمال غربی آلاسکا در گفت وگو با نشریه آنکوریج دیلی نیوز وضعیت را آشفته خواند.

میچل گفت که اعضای قبیله او در ماه ژوئن در روی یخ به شکار فک ها می رفتند سال جاری اما بعد از 50 مایل قایقرانی نتوانستند حیوانی برای شکار بیابند. او گفت، یخ ها می بایستی تا نزدیک دهکده او می بودند اما با گرم شدن درجه حرارت، آب شدند و باعث شدند که فک ها دور شوند.

میچل همچنین تاکید نمود: ما نمی دانستیم که آیا برای زمستان غذا خواهیم داشت و این مساله ترسناک بود.

ریک تومان، اقلیم شناس دانشگاه آلاسکا فربنکس در توئیتی نوشت: یخ ِ قطب شمال در حال پختن است و به آماری اشاره نمود که نشان می دهد درجه حرارت سطح دریا در هفته گذشته 9 درجه سانتیگراد بالای حرارت طبیعی بوده است.

این واقعه بخشی از چرخه بازخورد مثبت است که درجه حرارت را بیشتر و بیشتر می نماید.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دانشمندان می گویند، افزایش درجه حرارت اقیانوس، یخ ها را ذوب می نماید که این خود اقیانوس را گرم می نماید و باز این گرم شدن موجب آب شدن یخ های بیشتر می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "یخ ها در قطب شمال در حال پختن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یخ ها در قطب شمال در حال پختن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید