27 بنای تاریخی خراسان شمالی آماده واگذاری شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از شناسایی و آماده سازی 27 بنای تاریخی در مناطق روستایی استان به منظور واگذاری باهدف اشتغال زایی، رونق مالی و توسعه گردشگری اطلاع داد.

27 بنای تاریخی خراسان شمالی آماده واگذاری شد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه روز یکشنبه 19 مردادماه 99 اظهار کرد: لیست بناهای قابل واگذاری در مناطق روستایی استان تهیه شده است که از این تعداد هفت بنا در شهرستان شیروان، پنج بنا در اسفراین، سه بنا در مانه و سملقان، پنج بنا در جاجرم، سه بنا در گرمه، سه بنا در فاروج و یک بنای تاریخی نیز در بجنورد قرار گرفته است.

این بناهای تاریخی در راستای سیاست های توسعه مالی و اشتغال زایی روستایی به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیت های محلی، ایجاد هم افزایی و تعامل بین دستگاه های مربوطه و تعریف کاربری جدید واگذار می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی جلب مشارکت نهادها و جوامع محلی برای بهره برداری هر چه بیشتر از ظرفیت های منطقه ای را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و مطرح نمود: آمادگی داریم تا این بناها را همراه با یاری های فنی و مشاوره ای با اولویت دهیاری ها واگذار کنیم.

او با اشاره به اینکه در طرح واگذاری این بناها، کاربری هایی نظیر فضاهای فرهنگی و آموزشی، اقامتی، پذیرایی، عرضه صنایع دستی و محصولات محلی و... پیشنهاد شده است، ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح، علاوه بر حفظ و احیای بناهای ارزشمند تاریخی واقع در روستاها، زمینه توسعه گردشگری و رونق مالی نیز فراهم گردد.

یزدان پناه گفت: این طرح در راستای تفاهم نامه چهارجانبه همکاری مشترک صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دنبال می گردد.

منبع: دنیای سفر

به "27 بنای تاریخی خراسان شمالی آماده واگذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 بنای تاریخی خراسان شمالی آماده واگذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید