آماده ارتقاء کیفی فضاهای ورزشی در محله های یزد هستیم

به گزارش وبلاگ بارسلونا، عباس حیدری در نشست کارگروه تخصصی نقش ورزش در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه با اشاره به اینکه سرانه ورزشی کل استان یزد، فاصله چندانی با استاندارد کشوری ندارد، گفت: اما وضعیت در شهرستان یزد متفاوت است و بر خلاف بسیاری از استان ها، در یزد، مرکز استان کمترین سرانه ورزشی را داراست.

آماده ارتقاء کیفی فضاهای ورزشی در محله های یزد هستیم

وی مطرح نمود: سرانه ورزشی شهرستان یزد در حال حاضر یک چهارم متوسط کشوری است و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان در مرکز شهرستان ساکن هستند، سرانه ورزشی شهرستان یزد به لحاظ کمی و کیفی باید افزایش و ارتقاء پیدا کند.

حیدری با اشاره به فرا رسیدن روز معلولان بیان نمود: یکی از سرگرمی هایی که می تواند منجر به توانمندسازی معلولان نیز گردد، ورزش است اما کمبود سرانه ورزشی شهرستان یزد برای معلولان، بسیار جدی است.

سرپرست فرمانداری یزد گفت: هم دستگاه ها و هم خیران باید در این زمینه ورود نموده و اهتمام جدی برای کاهش مسائل و تامین نیازهای ورزشی معلولان داشته باشند.

حیدری توضیح داد: فرمانداری یزد نیز حاضر است به سهم خود، با مشارکت شهرداری ها و دهیاری ها، نسبت به ارتقاء کمی و کیفی فضاهای ورزشی در مرکز استان یزد اقدام کند.

وی همچنین از آمادگی فرمانداری یزد برای ارتقاء کیفی فضاهای ورزشی در محله های مختلف شهرستان یزد اطلاع داد و اظهار امیدواری کرد: در این راستا بتوانیم مشارکت مردم و خیران را نیز جذب کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه تعداد زیادی زمین بایر در سطح شهرستان موجود است، اضافه کرد: از این زمین ها نیز می توان برای ایجاد فضاهای ورزشی بهره برد.

سرپرست فرمانداری یزد با اشاره به اینکه برای اراضی وقفی نیز به دلایل مختلف دیگر امکان استفاده با کاربری قبلی را ندارند، مطرح نمود: می توان با تغییر کاربری زمین های وقفی با رعایت و طی مراحل قانونی و شرعی، در این راستا استفاده کرد.

سرپرست فرمانداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین نظام نامه فرهنگی ورزش و اقدامات تئوری و عملی انجام شده در این زمینه مطرح نمود: دستگاه های اجرایی باید اهتمام ویژه ای به اجرای مصوبات این نظام نامه به ویژه در زمینه تامین نیازهای ورزشی معلولان داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آماده ارتقاء کیفی فضاهای ورزشی در محله های یزد هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده ارتقاء کیفی فضاهای ورزشی در محله های یزد هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید