آماری از بچه ها بازمانده از تحصیل در دست نیست

به گزارش وبلاگ بارسلونا، عضو هیات امنای مجمع کشوری حمایت از بچه ها بازمانده از تحصیل باتاکید بر اینکه بچه ها بازمانده از تحصیل باید به جامعه بازگردند، گفت: آمار دقیقی از این بچه ها در دست نیست.

آماری از بچه ها بازمانده از تحصیل در دست نیست

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل از ایرنا، محمدحسین مقیمی یکشنبه 24 آذر در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهارداشت: تعداد زیادی بازمانده از تحصیل داریم که متاسفانه نمی توانیم آمار دقیقی از آن را ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند از عهده شناسایی این افراد برآید، افزود: سازمان های مردم نهاد می توانند در این زمینه ورود پیدا کنند از این رو مجمعی را شکل داده ایم تا مردم به عنوان حامی برای شناسایی بچه ها بازمانده از تحصیل کمک کنند.

عضو هیات امنای مجمع کشوری حمایت از بچه ها بازمانده از تحصیل باتاکید بر اینکه بازماندگان از تحصیل باید به مدرسه بازگردند، گفت: تجربه نشان می دهد که این افراد نمی توانند همانند دیگر دانش آموزان به کلاس درس برگردند از این رو با آموزش های فنی و حرفه ای می توانیم آنها را دوباره وارد جامعه کنیم.

مقیمی، هدف از شناسایی و بازگرداندن دانش آموزان بازمانده از تحصیل را توسعه و تحقق آموزش و انسداد ورودی بی سوادی در جامعه دانست و گفت: بازماندگی از تحصیل یک آسیب اجتماعی بزرگ محسوب می شود که می تواند پیامدهای بسکمک برای جامعه داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید مجامع استانی را برای درمان معضل اجتماعی بازماندگان از تحصیل تشکیل دهیم.

آمار ثبت نامی دانش آموزان برای سال تحصیلی 99- 1398 در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) از مرز 15 میلیون نفر گذشت. از این آمار، هشت میلیون و 278 هزار و 282 نفر در دوره ابتدایی، سه میلیون و 437 هزار و 673 نفر در دوره متوسطه اول و 2 میلیون و 689 هزار و 344 نفر در دوره متوسطه دوم ثبت نام شده اند.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از 325 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آماری از بچه ها بازمانده از تحصیل در دست نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماری از بچه ها بازمانده از تحصیل در دست نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید