احتمال آبگرفتگی معابر در فارس

به گزارش وبلاگ بارسلونا، اداره کل هواشناسی استان فارس با صدور اطلاعیه ای برای فارس خصوصا شمال شرق و غرب این استان، از احتمال بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر، کاهش شدید دما و ... اطلاع داد.

احتمال آبگرفتگی معابر در فارس

به گزارش وبلاگ بارسلونا، اداره کل هواشناسی استان فارس با صدور اطلاعیه ای نسبت به تغییرات جوی در ساعات پایانی روز پنجشنبه 23 اسفند و تداوم این وضعیت در روز آدینه 24 اسفند، هشدار داد.

در این اطلاعیه با اشاره به اینکه از اواخر ساعات پنجشنبه 23 اسفند، سامانه ای به کشور، استان فارس خصوصا مناطق شمال شرق و غرب این استان از این سامانه متاثر خواهد بود.

در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه سامانه بارشی اعلام شده تا آدینه 24 اسفند فعال خواهد بود، از وزش باد شدید، بارش متناوب باران و برف خصوصا در غرب و شمال استان خبر داده است.

آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آبها، طغیان رودخانه ها و ... خصوصا در مناطق اعلام شده، از احتمالاتی است که به آنها در اطلاعیه هواشناسی فارس اشاره شده است.

در این اطلاعیه، با اشاره به احتمال بارش برف در مناطق کوهستانی فارس، احتمال بروز اختلال در تردد خودروها را یادآوری و اضافه شده است که بعد از عبور این سامانه شاهد افت محسوس دما، مه گرفتگی، یخبندان سطح زمین و ... خواهیم بود.

اداره کل هواشناسی فارس با تاکید بر لزوم اندیشیدن تمهیدات لازم برای مواجهه با این شرایط آب و هوایی، از عشایر، روستاییان، دامداران و دیگر افراد خواسته است که از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها و اطراق یا چرای دام در نقاط کوهستانی و مرتفع، جدا خودداری نمایند.

براساس این گزارش، اداره کل هواشناسی استان فارس اعلام نموده است که سامانه بارشی دیگری نیز از یکشنبه 26 اسفند، بخش هایی از استان فارس را تحت تاثیر قرار خواهد داد که متعاقبا در مورد آن اطلاع رسانی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال آبگرفتگی معابر در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال آبگرفتگی معابر در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید