این دختران در گهواره برای ازدواج نشان می شدند!

به گزارش وبلاگ بارسلونا، فرماندار شهرستان بهمئی گفت: بر اساس یک رسم دیرینه در شهرستان تحت عنوان نشان کردن، بعضی دختران در سنین پایین، حتی در گهواره برای ازدواج با افراد نشان می شده اند.

این دختران در گهواره برای ازدواج نشان می شدند!

حکمت الله سنایی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بارسلونا اضافه کرد: این رسم غالباً در بین خانواده های دارای ارتباط فامیلی رایج بوده و در حال حاضر بسیار کمرنگ و محدود به موارد انگشت شمار آن هم در بخشی از جوامع عشایری است.

فرماندار بهمئی اظهار داشت: مراسم عقدی که در شبکه های اجتماعی تحت عنوان عقد دختربچه حدود 11 سال برای مرد حدود 22 ساله منتشر شد، از این حیث که دختر یاد شده در سن ازدواج نیست، در واقع همان رسم نشان کردن بوده که اندکی متفاوت و بهتر بگویم با تشریفات، اغراق آمیز و به اصطلاح امروزی برگزار و رسانه ای شده است.

سنایی توضیح داد: کما اینکه در صحبتهای طرفین به این موضوع که ازدواج حداقل چهار- پنج سال بعد صورت خواهد گرفت اشاره شده است.

وی ادامه داد: بدیهی است در دنیای امروز و از جمله در این شهرستان، همانقدر که کودک همسری غیرقابل پذیرش است، نشان کردن نیز به دلیل نادیده دریافت حق انتخاب افراد، فاقد وجاهت و غیر قابل پذیرش است.

فرماندار شهرستان بهمئی اعلام کرد: با توجه به نامتعارف بودن مراسم انجام شده، دستگاهای متولی از جمله شورای فرهنگ عمومی، بهزیستی و شورای تأمین شهرستان به موضوع وارد شده و عوامل و افراد دخیل توسط دستگاه قضایی، احضار و با رضایت طرفین عقد انجام شده باطل شد.

به گزارش وبلاگ بارسلونا، طی روزهای اخیر، انتشار فیلمی از عقد دختربچه حدود 11 سال برای مرد حدود 22 ساله در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی واکنش های زیادی را در پی داشت که با ورود به موقع مسئولان به خصوص روسای دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بهمئی نهایتا با دعوت خانواده های طرفین، این ازدواج منتفی اعلام شد.

گفتنی است، پیش از این در فضای مجازی سن دختر 9 ساله و سن پسر 30 ساله عنوان شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "این دختران در گهواره برای ازدواج نشان می شدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دختران در گهواره برای ازدواج نشان می شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید