با علائم اولیه آلزایمر آشنا شوید

به گزارش وبلاگ بارسلونا، در ادامه فهرستی از ده نشانه اولیه آلزایمر گردآوری شده است که این فهرست به وسیله انجمن آلزایمر منتشر شده است. جامعه آلزایمر یک هفته نامه الکترونیکی دارد که جدیدترین اطلاعات و نکات در خصوص پیشرفت های درمان و تحقیقات مربوط به آلزایمر را منتشر می نماید.

با علائم اولیه آلزایمر آشنا شوید از یاد بردن چیزهایی که زندگی روزمره را مختل می نماید می تواند از نشانه های آلزایمر یا فراموشی باشد. آلزایمر بیماری مغزی است که باعث کم شدن تدریجی مهارت های حافظه، تفکر و استدلال می گردد. این بیماری ده نشانه هشدار دهنده دارد. هر فردی ممکن است یک یا بیشتر از یکی از این علامت ها را به مقدار مختلف تجربه کند. در صورتی که با یکی از آن ها روبرو شدید به دکتر مراجعه کنید.

علایم هشداردهنده اولیه آلزایمر

از یاد بردن هایی که زندگی روزانه را مختل می نمایندیکی از علایم آلزایمر از یاد بردن مسائل است، به خصوص آن اطلاعاتی که به تازگی یاد گرفته اید. از نشانه های فراموش کردن تاریخ ها یا اتفاقات مهم؛ پرسیدن راجع به چیزی به طور مکرر؛ افزایش احتیاج به یادآور ها (مانند یادداشت ها یا هشدار های وسایل الکترونیکی) یا افراد خانواده است تا چیزهایی را که قبلا خودتان از پسشان بر می آمدید به شما یادآور شوند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

فراموش کردن نام ها یا قرار های دیدار، اما به یاد آوردن آنها پس از مدتی!

به چالش کشیده شدن هنگام حل یا برنامه ریزی در خصوص مسائلبعضی از افراد ممکن است در زمینه تواناییشان در ارتباط با دنبال کردن یا جلوبردن کار خود با اعداد شاهد تغییراتی بشوند. ممکن است در دنبال کردن یک دستور آشنا یا پرداخت قبوض ماهیانه مشکل داشته باشند. آن ها هم چنین ممکن است در تمرکز کردن دچار مشکل شوند یا برای انجام کارهایی که سابقا انجام می دادند احتیاج به زمان بیشتری داشته باشند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

اشتباهات گاه گاه در تنظیم چک ها.

دچار مشکل شدن برای انجام کار ها در منزل، سر کار یا تفریحافرادی که آلزایمر دارند اغلب برایشان سخت است که کارهای روزانه شان را به سرانجام برسانند. گاهی ممکن است در رانندگی به یک جای آشنا، مدیریت بودجه در کار یا یادآوری قوانین بازی مورد علاقه شان دچار مسئله شوند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

معمولا به یاری احتیاج داشتن برای تنظیم کردن مایکروویو یا ضبط یک برنامه تلویزیونی.

اشتباه در خصوص زمان و مکانکسانی که آلزایمر دارند ممکن است تاریخ ها، فصل ها و گذر زمان را از یاد ببرند. اگر اتفاقی همان لحظه در حال رخ دادن نباشد، ممکن است در درکش مشکل داشته باشند. گاهی ممکن است فراموش نمایند که کجا هستند یا چطور به آنجا آمده اند.

تغییرطبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

فراموش کردن اینکه چه روزی از هفته است و سپس به یاد آوردن آن.

مشکل در درک تصویر ها یا روابط فضاییبرای بعضی از افراد داشتن مشکل در بینایی می تواند نشانه ای از آلزایمر باشد. آن ها ممکن است در خواندن، تشخیص فاصله و رنگ و کنتراست مشکل داشته باشند که در نتیجه می تواند برای رانندگی آنها مسئله ایجاد کند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

به علت آب مروارید دید افراد تغییر می نماید.

مسائل تازه در حین صحبت کردن یا نوشتنکسانی که آلزایمر دارند ممکن است در دنبال کردن مصاحبه ها یا ملحق شدن به آنها مشکل داشته باشند. محتمل است در حین صحبت توقف نمایند و هیچ ایده ای برای اینکه مصاحبه را ادامه دهند نداشته باشند یا اینکه حرفشان را مدام تکرار نمایند. بعلاوه ممکن است با کلمات دچار مسئله شوند، نتوانند کلمه ای مناسب پیدا نمایند یا چیز ها را با اسامی غلط نام ببرند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

گاهی در پیدا کردن کلمه مناسب مشکل داشته باشند.

وسایل را در جایی اشتباه قرار دادن و فراموش کردن جای آن هافردی که آلزایمر دارد ممکن است چیزهایی را در جایی غیر معمول بگذارد. ممکن است چیزهایی را گم نمایند و نتوانند برگردند و در همان جایی که از آن رد شده اند به دنبالش بگردند. گاهی ممکن است به دیگران تهمت دزدی بزنند. با گذر زمان مقدار رخ دادن این قضیه بیشتر می گردد.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

وسایل را در جایی غیر معمول بگذارند ولی سپس بتوانند آن ها را پیدا نمایند.

ضعف در تصمیم گیری یا قضاوتکسانی که آلزایمر دارند ممکن است در تصمیم گیری یا قضاوت دچار مشکل شوند. برای مثال در خصوص مسائل اقتصادی، ممکن است خیلی بیشتر از میزان به مغازه داران پول بدهند. بعلاوه ممکن است به تمیز نگه داشتن خود و به خود رسیدن کمتر توجه نمایند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

هر از گاهی تصمیم بدی گرفتن.

کنار کشیدن از کار یا فعالیت های اجتماعیکسانی که مبتلا به آلزایمر هستند ممکن است خودشان را از تفریح ها، فعالیت های اجتماعی، پروژه های کاری یا ورزش دور نمایند. آن ها ممکن است در دنبال کردن تیم های ورزشی مورد علاقه خود یا به یاد آوردن چگونگی تمام کردن یک تفریح مورد علاقه شان با دشواری روبرو شوند. بعلاوه محتمل است به خاطر تغییراتی که در حال رخ دادن است از اجتماعی بودن امتناع نمایند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

احساس بیزاری گاه گاه از کار، خانواده و جبر اجتماعی.

تغییرات رفتاری و شخصیتیخلق و خو و شخصیت افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است دستخوش تغییراتی گردد. ممکن است آنها سردرگم، شکاک، افسرده، بیمناک، یا مضطرب شوند. محتمل است خیلی ساده در خانه، سر کار، بین دوستان یا مکان هایی که آن ها را معذب می نماید ناراحت شوند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می دهد چیست؟

دنبال راهی خیلی خاص گشتن برای انجام کار ها و رنجیده خاطر شدن وقتی کار آنها به وسیله کسی قطع می گردد.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "با علائم اولیه آلزایمر آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با علائم اولیه آلزایمر آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید