بیانیه وزارت خارجه ترکیه در خصوص ابطال انتخابات استانبول

به گزارش وبلاگ بارسلونا، وزارت خارجه ترکیه اظهارات انتقادی مسئولین کشورها و رسانه های خارجی در خصوص تصمیم نهاد عالی انتخابات ترکیه برای ابطال انتخابات استانبول را غلط دانست.

بیانیه وزارت خارجه ترکیه در خصوص ابطال انتخابات استانبول

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا به نقل از روزنامه ملیت، حکم دیروز نهاد عالی انتخابات ترکیه و ابطال انتخابات در کلان شهر استانبول، واکنش های داخلی و خارجی فراوانی به دنبال آورد.

بعضی از مقامات کشورهای دنیا و رسانه های خارجی در خصوص این تصمیم نهاد عالی انتخابات ترکیه اظهار نظر نموده و آن را همچون اقدامی برای لکه دار کردن دموکراسی توصیف نموده اند.

به همین دلیل وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار یک بیانیه مکتوب این اظهارات را رد و خاطرنشان کرد: تصمیم نهاد عالی انتخابات ترکیه در چارچوب قوانین و الزامات حقوقی کشور و بر مبنای رسیدگی به اعتراضات احزاب اجرا شده و همه باید به این تصمیم احترام بگذارند. بنابراین اظهارات مداخله جویانه و انتقادهای دارای سوءنیت از طرف های خارجی را قبول نمی کنیم.

پس از انتشار تصمیم نهاد عالی انتخابات در خصوص ابطال انتخابات شهرداری ها در کلان شهر استانبول بسیاری از روزنامه های آمریکایی و اروپایی در این مورد اظهار نظر نموده و این اقدام را به چالش کشیدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیانیه وزارت خارجه ترکیه در خصوص ابطال انتخابات استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه ترکیه در خصوص ابطال انتخابات استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید