تثبیت لاغری (نحوه ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم)

به گزارش وبلاگ بارسلونا، تثبیت لاغری مهم ترین کار بعد از کاهش وزن است. درباره رژیم تثبیت وزن و راهکارها و نکات مهم ثابت نگه داشتن وزن بعد از لاغری و کاهش وزن آشنا شوید. غذاهای مفید و مضر در لاغر ماندن و ورزش های مناسب را بشناسید.

تثبیت لاغری (نحوه ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم)

سرویس سلامت - شاید شما هم شنیده باشید که می گویند: لاغر ماندن سخت تر از لاغرشدن است. این جمله در واقع یکی از مهم ترین دغدغه های ذهنی بسکمک از افرادی است که پس از یک دوره رژیم لاغری سریع یا طولانی، مقداری وزن کم کرده اند و حالا نگران بازگشت وزن کم شده هستند. در واقع این افراد حق دارند نگران باشند زیرا بازگشت وزن یکی از مهم ترین مشکلاتی است که پس از کاهش وزن، فرد را تهدید میکند.

از آنجا که بدن ما سالیان دراز به اضافه وزن و عادات غذایی غلط عادت داشته، شاید هنوز به شرایط جدید عادت نکرده و هنوز نیازهای جدید را نشناخته و از آن بدتر، اگر مقدار بسیار زیادی وزن را در طی مدت کوتاهی کم کرده باشیم، بدن را به حالت قحطی برده و آن را آماده خطر کرده ایم! پس بسیار مهم است که نحوه ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم لاغری را به خوبی بدانیم و از یک رژیم تثبیت وزن پیروی کنیم.

  • رژیم تثبیت وزن چیست و چگونه است؟
    • مواد غذایی مفید
    • احتیاط ها
    • ممنوعه ها و اجتناب ها
  • خوردن میان وعده های سالم و کم خوردن غذاها برای تثبیت لاغری
  • ورزش تثبیت وزن
  • نوشیدن آب کافی برای لاغر ماندن

رژیم تثبیت وزن چیست و چگونه است؟

ثابت نگه داشتن وزن مختص به چند روز و چند هفته نیست، بلکه تمام طول یک زندگی سالم را در بر میگیرد و به همین علت است که باید سبک زندگی تان را به آهستگی با ویژگی های طبیعی بدن مطابقت دهید. اگر با رژیم به لاغری دلخواه رسیده اید باید بدانید احتمال بازگشت وزن به دلایلی در شما بسیار است. بنابراین باید در رژیم غذایی خود، از این به بعد نکاتی را رعایت کنید و در مصرف مواد غذایی توصیه شده و عدم مصرف مواد غذایی مضر در رژیم لاغری دقت بسکمک داشته باشید تا وزن خود را ثابت نگه دارید.

در ادامه نکاتی طلایی درباره تثبیت لاغری و نحوه ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

مواد غذایی مفید که برای تثبیت لاغری می توانید به مقدار دلخواه بخورید

میوه های تازه، سبزیهای تازه خام و پخته شده، هویج و دیگر سبزی های ریشه ای ، تمام سالادهای سبزیجات، چاشنیها ، دانه های کامل غلات (برای مثال برنج قهوه ای و گندم سبوس دار)، پاستای گندم کامل، نان کامل، صبحانه حاوی غلات کامل، زرد آلوی خشک، آلوها، حبوبات (برای مثال لوبیای قرمز ، نخودها، لوبیاهای روغنی، عدس ها) ، تمام ماهی ها و صدف ها، ماست کم چرب ، پنیر کم چرب، شیر بدون چربی، ماکیان (پوست کنده). در واقع مصرف مواد غذایی فیبردار ، مواد غذایی پروتئین دار و همچنین مواد غذایی حاوی کربوهیدرات سالم به احساس سیری بیشتر و درعین حال سلامت شما

کمک شایانی می کند. در این رژیم غذایی سالم که جهت ثابت نگه داشتن وزن بعد از لاغری رعایت می کنید باید تفاوت بین چربی خوب و چربی بد را بدانید؛ از چربی های ترانس و چربی های اشباع شده که بیشتر در روغن های صنعتی و غذا های فرآوری شده یافت می شوند پرهیز کرده و در عوض چربی های اشباع نشده و اسید های چرب امگا 3 که چربی مفید محسوب می شوند همچون روغن زیتون، آجیل، روغن ماهی و روغن های مختلف دانه ها را جایگزین کنید.

مواد غذایی که در رژیم تثبیت وزن باید به میزان متعادل و با احتیاط بخورید

غلات تصفیه شده (برای مثال نان سفید) ، روغنهای طبخ غذا با کیفیت خوب (مانند روغن زیتون، روغن گردو، روغن بادام) ، میوه های خشک به غیراز مواردی که در چراغ سبز ذکر شد ، ماست با چربی متوسط، شیر نیمه چرب، مغزهای تازه و بذرها (نه به شکل نمکی و کبابی) ، گوشتهای فرآوری شده و آماده (ترجیحا کم چرب) ، آبمیوه ها. نمک (که مصرف زیاد آن سدیم بدن را افزایش داده و همچنین گرسنگی کاذب ایجاد می کند.)

غذاهایی که در تثبیت وزن بعد از لاغری باید از آنها اجتناب کنید

کیک ها، بیسکویت ها، شکلاتها، شیرینی ها، پودینگ، کره، کله پاچه، مارگارین، کرم و خامه، کلوچه، اسنکهای کوچک نمکی، پنیر خامه ای، تولیدات گوشتی و گوشتهای چرب ، نوشیدنی های شکری، غذاهایی که عمیقا سرخ شده است، چیپس ها، انواع فست فود و غذاهای فرآوری شده شامل سیب زمینی سرخ کرده، سوسیس و کالباس.

خوردن میان وعده های سالم و کم خوردن غذاها برای تثبیت لاغری

برای تثبیت لاغری پس از رژیم کاهش وزن، شما باید مراقب چیزی که می خورید باشید. مصرف یک اسنک ناسالم هنگامی که وزن کم کرده اید، کار آسانی است. با خوردن اسنک های سالم از افزایش وزن جلوگیری کنید. پنیر کم کالری، ماست، میوه و سبزیجات، گزینه های عالی برای میان وعده هستند. همچنین خوردن سه وعده غذایی کوچک تر در روز، بهتر از مصرف وعده های غذایی بزرگ تر به تنظیم و تثبیت وزن شما کمک می کند. این وعده های غذایی کوچک تر، همراه با مصرف دو میان وعده سالم، متابولیسم شما را در تمام طول روز فعال نگه می دارند

برای حفظ وزن کاهش یافته، بهتر است تا زمانی که سیر شوید، غذا بخورید و پس از آن دست از خوردن بکشید. با این کار می توانید پس از رِژیم لاغری وزن تان را تثبیت کنید. حتی اگر مقداری غذا در بشقاب تان باقی مانده، هنگامیکه احساس سیری کردید دیگر غذا نخورید. غذای باقی مانده را برای ناهار یا یک وعده دیگر کنار بگذارید.

حتما بخوانید: معرفی یک رژیم لاغری ساده ، کم هزینه و قابل انجام

برای تثبیت لاغری ورزش را از قلم نیاندازید

برای ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم، حتی اگر در باشگاه ورزش نمی کنید، ایده خوبی است که از هر فرصتی که دارید برای ورزش کردن استفاده کنید. سستی و تنبلی در ورزش کردن بعد از کاهش وزن، کار آسانی است. شما می توانید با استفاده از پله ها به جای آسانسور وزن جدیدتان را حفظ کنید. همچنین در طول زمان ناهارتان یا شب قبل از خواب کمی پیاده روی کنید.

اگر یک پدر یا مادر خانه دار هستید، 30 دقیقه در روز را برای ورزش کردن کنار بگذارید. بهترین راه برای حفظ وزن، ایجاد یک برنامه ورزشی و پایبندی به آن است. هر چه فعال تر باشید، احتمال بیشتری دارد که وزن از دست رفته تان را حفظ کنید. در هفته حداقل دو ساعت ورزش های هوازی و تمرینات کاردیو را در منزل یا باشگاه انجام دهید.

حتم بخوانید: نکات لازم برای داشتن یک برنامه رژیم لاغری همراه با ورزش

آب کافی بنوشید تا لاغر بمانید

نوشیدن آب کافی و هیدراته ماندن کمک می کند که بدنتان کم آب نشود و باعث می شود که از خوردن غذای بیشتر پرهیز کنید. هر فرد مجاز است روزانه تا 4 لیتر آب مصرف کند.

بیشتر بخوانید:

سخنی با شما برای لاغر ماندن

مهم ترین نکته برای ثابت نگه داشتن وزن و دوباره نیفتادن در دام چاقی و افزایش وزن، اصلاح فکر و رفتار است. داشتن سبک زندگی سالم شامل پرهیز از استرس، مواد غذایی مضر، سیگار و الکل و در عوض داشتن تحرک کافی و رژیم غذایی سالم رمز پیروزیت شما خواهد بود. تنها با قدرت و مدیریت ذهن و به عمل درآوردن رفتارهای درست می توانید لاغر شوید و لاغر بمانید! (روش های موثر برای درمان پرخوری معمولی و پرخوری عصبی)

امیدواریم از این نکات مهم و جزیی در راه ثابت نگه داشتن وزن بعد از لاغری استفاده کنید و بتوانید یک تثبیت وزن پیروز داشته باشید و به آن پایبند بمانید. پیشنهاد می کنیم لیست خوردنی هایی که چاق نمی کنند (این خوراکی ها را با خیال راحت بخورید) را نیز بخوانید و در نهایت از تجربیات خود در زمینه رژیم لاغری و تثبیت وزن پس از لاغری برای ما و خوانندگان وبلاگ بارسلونا بنویسید.

منبع: setare.com

به "تثبیت لاغری (نحوه ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تثبیت لاغری (نحوه ثابت نگه داشتن وزن بعد از رژیم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید