ترامپ از احتمال احیای بخشی از کمک به سازمان جهانی بهداشت خبر داد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، رئیس جمهور آمریکا از احتمال احیای بخشی از حمایت های مالی این کشور به سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

ترامپ از احتمال احیای بخشی از کمک به سازمان جهانی بهداشت خبر داد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بارسلونا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه گفت در حال بررسی پیشنهادهای مختلفی برای از سرگیری بخشی از حمایت مالی واشنگتن به سازمان جهانی بهداشت است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت یکی از پیشنهادهای تحت بررسی، احیای 10 درصد از سطح حمایت مالی گذشته به سازمان جهانی بهداشت است.

با این حالی وی تاکید کرد که هنوز هیچ تصمیمی برای احیای کمک به این سازمان نگرفته و همچنان حمایت مالی واشنگتن به بهداشت جهانی معلق است.

رئیس جمهور آمریکا در تاریخ چهاردهم آوریل و به بهانه جانبداری سازمان جهانی بهداشت از چین در موضوع شیوع ویروس کووید19، تمام حمایت مالی کشورش به این سازمان را قطع کرده بود.

شبکه فاکس نیوز روز گذشته با استناد به پیش نویس نامه ای گزارش کرده بود که دولت ترامپ مجبور است تا به اندازه سهم چین، به سازمان جهانی بهداشت بودجه تعلق دهد. (جزئیات بیشتر)

سازمان جهانی بهداشت تمامی اتهامات دولت ترامپ را رد کرد و چین نیز بارها اعلام کرده که در زمینه اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا شفاف و باز عمل کرده است.

ترامپ همواره به دنبال کاهش حضور آمریکا در نهاد های مختلف سازمان ملل بوده است. در اکتبر سال 2017، آمریکا از یونسکو و بعد در ژوئن سال 2018 از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی یو اس نیوز، ایالات متحده بزرگترین تأمین کننده بودجه سازمان جهانی بهداشت محسوب می شود و اگر طبق آنچه که فاکس نیوز گزارش کرده، قرار باشد به اندازه سهم چین ، به این سازمان بودجه تعلق دهد، میزان مشارکت جدید آمریکا حدود یک دهم از بودجه 400 میلیون دلاری خواهد بود که هرسال به این نهاد بین المللی تخصیص می داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ از احتمال احیای بخشی از کمک به سازمان جهانی بهداشت خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از احتمال احیای بخشی از کمک به سازمان جهانی بهداشت خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید