جاذبه های گردشگری لواسان

به گزارش وبلاگ بارسلونا، لواسان، جایی است که می توان برترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در آن سپری کرد.

جاذبه های گردشگری لواسان

لواسان یکی از مشهور ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری تهران است که از زمان های بسیار قدیم، محلی بسیار خوش آب و هوا برای بازدید گردشگران است. امروزه، افراد بسیار زیادی در پی جاذبه های گردشگری متنوعی برای بازدید هستند. و گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری تازه بسیار لذت بخش است. به همین سبب، بازدید از لواسان یکی از برترین و عالی ترین گزینه ها است که هر فردی دوست دارد تا اوقات خود را در این منطقه بگذراند و به بازدید از جاذبه های گردشگری بی نظیر آن بپردازد. همانطور که می دانید در شهر تهران، تعداد بسیار زیادی از جاذبه های گردشگری و سرگرمیی وجود دارد. که بازدید از هر کدام از آن ها بسیار لذت بخش و عالی است و بازدید نمایندگان آن خاطرات بسیار خوبی را از این بازدید ها به ثبت خواهند رساند.

لواسان، جایی است که می توان برترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در آن سپری کرد. طبیعتا، ترافیک های بی میزان شهر تهران، سبب می گردد تا بسیاری از مرکز نشینان، دوست داشته باشند تا ساعاتی را به دور از ترافیک ها و ازدحام های شهری بگذرانند و در یکی از خلوت ترین و خوش آب و هوا ترین منطقه ها که فاصله بسیار کمی هم با شهر تهران داشته باشد سپری نمایند. اگر قصد داشته باشید تا یکی از به یاد ماندنی ترین و عالی ترین خاطرات گشت و گذار خود را در شهر تهران به ثبت برسانید، سفر به منطقه لواسان و گشت و گذار در آن منطقه یکی از برترین اقدامات برای شما است.

در گرم ترین فصول سال، سفر به خنک ترین و برترین جاذبه های گردشگری که در اطراف شهر تهران قرار دارند، بسیار عالی و لذت بخش بوده و توصیه می کنیم شما هم حتما، زمانی را برای بازدید از جاذبه های گردشگری اطراف تهران، به ویژه لواسان در نظر بگیرید. بدون شک سفر به لواسان و گشت و گذار در آن منطقه ها، بسیار لذت بخش خواهد بود و خاطرات بسیار خوبی را برای شما رقم خواهد زد. در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره لواسان، و بعلاوه جاذبه های گردشگری آن بیان نموده ایم.

در واقع با معرفی برترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری این منطقه، شما را با تمامی شرایط و ویژگی هایی که در این منطقه قرار گرفته است آشنا نموده ایم. اگر قصد دارید تا با یکی از برترین و عالی ترین جاذبه های گردشگری در استان تهران آشنا شوید، و به بازدید از زیبا ترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری که در اطراف تهران قرار گرفته است بروید، توصیه می کنیم حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

لواسان کجاست؟

لواسان یکی از شهرستان های اطراف تهران است که دسترسی به آن بسیار آسان بوده و تمامی مرکز نشینان می توانند به راحتی به آن ها دسترسی پیدا نمایند. این شهر عظیم و محبوب در محدوده شمال شرقی شهر تهران قرار گرفته است و همه روزه، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید. یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که در مورد این منطقه گردشگری وجود دارد، این است که دسترسی به آن بسیار آسان است. چرا که لواسان، در کم ترین فاصله از محدوده شرقی تهران واقع شده است، و به همین سبب یکی از برترین گزینه ها برای گشت و گذار چند ساعته است.

شهر لواسان، یکی از شهر های شهرستان شمیرانات بوده و مهم ترین شهر در بخش لواسانات شهرستان شمیرانات است. به همین سبب، یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین شهر های اطراف تهران است که همه روزه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید.

ویژگی های لواسان

استان تهران، در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته است. به همین سبب باید اشاره کنیم که آب و هوای این منطقه در گرم ترین روز های سال، بسیار خنک و عالی بوده و به همین سبب، یکی از منطقه ها ییلاقی در اطراف تهران شناخته می گردد. در واقع باید اشاره کنیم که بسیاری از شهرستان های استان تهران، در دامنه های رشته کوه البرز قرار دارند و به همین واسطه دارای آب و هوای بسیار عالی در گرم ترین روز های سال می باشند. این منطقه ها ییلاقی یکی از برترین گزینه ها برای فرار از گرمای بیش از حد هوا هستند. شهر لواسان هم یکی از این منطقه ها ییلاقی است که می توانید در روز های گرم سال که تحمل شدت گرمای هوا بسیار سخت است به آن سفر کنید و از آب و هوای بی نظیر آن لذت ببرید

به واسطه قرار داشتن لواسان در منطقه ای کوهستانی، پدیده ها و جاذبه های گردشگری متعددی در آن وجود دارد که با بازدید از آن ها می توان یکی از لذت بخش ترین و عالی ترین اوقات خود را در آن ها سپری کرد.

فهرست جاذبه های گردشگری لواسان

لواسان، یکی از مجذوب کننده ترین و محبوب ترین منطقه ها اطراف تهران است که به واسطه شرایط آب و هوایی و جغرافیایی ای که دارد، سبب شده تا بسیاری از مرکز نشینان، خانه ها و ویلاهایی را در این منطقه بسازند تا بتوانند از ییلاقی بودن منطقه استفاده نموده و در روز های گرم سال به خنک ترین منطقه ها در شهر تهران بفرایند. در ادامه همه چیز را درباره جاذبه های گردشگری لواسان بیان نموده ایم و شما را با تمامی جاذبه های گردشگری لواسان که می توانید با بازدید از آن ها برترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را بگذرانید بیان نموده ایم.

رودخانه لواسان

لواسان یکی از شهر هایی است که رودخانه های متعددی از آن عبور می نماید. از جمله مشهور ترین و عظیم ترین رودخانه های لواسان، می توان به رودخانه جاجرود اشاره نمود. البته گفتنی است که این رودخانه با نام روخانه لواسان هم شناخته می گردد و همه روزه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید. طول تقریبی رودخانه لواسان در حدود 140 کیلومتر بوده و به همین سبب باید اشاره کنیم که می توانید به راحتی و آسانی اقدام به بازدید از آن کنید و یکی از برترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در آن سپری کنید. این رودخانه که از کوه های موجود در رشته کوه الرز سرچشمه گرفته است سبب شده تا پوشش گیاهی مجذوب کنندهی در این منطقه ایجاد گردد. گفتنی است که رودخانه لوسان دارای شاخه های متعددی است.

اما به طور کلی، باید اشاره کنیم که می توانید یکی از عالی ترین و لذت بخش ترین اوقات خود را در این منطقه سپری کنید و با اقامت در اطراف رودخانه لواسان، آرامشی بی نظیری را دریافت نموده و یکی از لذت بخش ترین اوقات خود را در آن سپری کنید. یکی دیگر از رودخانه های موجود در لواسان، رودخانه ای است که به سبب احداث سد لتیان ایجاد شد. در واقع باید اشاره کنیم که به منظور تامین آب شهر تهران، سدی در منطقه لواسان احداث شد. مدتی پس از احداث این سد، رودخانه ای شکل گرفت که به دریاچه سد لتیان می ریخت. در نتیجه باید اشاره کنیم که یکی دیگر از رودخانه های لواسان، رودخانه دریاچه سد لتیان است.

پارک لواسان

لواسان با داشتن آب و هوای بی نظیر و بسیار عالی، یکی از منطقه های است که دارای فضاهای سبز متعدد است. در واقع باید اشاره کنیم که منطقه لواسان، با داشتن، شرایط عالی و بی نظیر، یکی از مناسب ترین خاک ها و آب و هوا را برای رویش انواع گیاهان دارد. به همین سبب در این منطقه تعداد بسیار زیادی از پارک ها و فضاهای سبز وجود دارد. این پارک ها یکی از لذت بخش ترین و عالی ترین جاذبه های گردشگری در لواسان شناخته می شوند که سبب شده تا همه روزه، افراد بسیار زیادی برای گشت و گذار و سرگرمی به بازدید از این جاذبه های گردشگری بفرایند. برای داشتن برترین اوقات خود، می توانید از این پارک ها بازدید کنید. یکی از مشهور ترین پارک هایی که در محدوده لواسان قرار گرفته است و می توانید از آن بازدید کنید، پارک جنگلی تلو است.

این پارک جنگلی، با داشتن آب و هوای بسیار خوب، و بعلاوه امکانات بسیار عالی برای اقامت، یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین گزینه ها برای گشت و گذار و فاصله گرفتن از محیط شهری است. در پارک جنگلی تلو، منظره بسیار عالی و خوبی وجود دارد. بعلاوه آلاچیق ها و نیمکت های متعددی در این منطقه قرار گرفته است که می توانید با نشتن در این آلاچیق ها از منظره و منظره عالی و بی نظیری که رو به رویتان قرار گرفته است لذت ببرید. از دیگر پارک های لواسان که بازدید از آن ها بسیار لذت بخش است می توان به پارک آزادگان و بعلاوه پارک مخابرات اشاره نمود.

با بازدید از این پارک ها می توانید یکی از عالی ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کنید و خاطره ای خوب را در این منطقه به ثبت برسانید. البته باید اشاره کنیم که در منطقه لواسان، و بعلاوه اطراف آن، انواع مختلفی از فضاهای سبز وجود دارد که می توانید به بازدید از آن ها هم بپردازید.

پارک ساحلی لواسان

لواسان دارای مجذوب کنندهیت های بسیار زیادی است. اما یکی از مهم ترین و مجذوب کننده ترین آن ها، پارک ساحلی لواسان است. منطقه ای مجذوب کننده و مناسب برای انجام فعالیت های سرگرمیی. به جرات می توان گفت که لواسان، دارای مجذوب کننده ترین و تماشای ترین جاذبه های گردشگری است. اما یکی از مجذوب کننده ترین آن ها که همه ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید، پارک ساحلی لواسان است. پارکی بسیار مجذوب کننده و محبوب که همه ساله، میزبان حجم بسیار زیادی از گردشگران و توریستان است. در پارک ساحلی لواسان، امکانات متعددی برای سرگرمی کردن وجود دارد. از جمله امکانات سرگرمیی موجود در پارک ساحلی لواسان می توان به باشگاه سوارکاری، باربیکیو، آلاچیق ها، امکان دوچرخه سواری و اجاره دوچرخه، انواع کافه ها و رستوران ها با دکوراسیون و ...، موتور برقی سواری، و ... اشاره نمود.

در پارک ساحلی لواسان، امکانات بسیار عالی و خوبی برای گردش و سرگرمی وجود دارد که هر فردی با بازدید از آن ها می تواند یکی از عالی ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کند. اگر قصد دارید تا به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین اوقات خود را در اطراف تهران سپری کنید و حال و هوای خود را به برترین شکل عوض کنید، توصیه می کنیم حتما زمانی را برای بازدید از پارک ساحلی لواسان تعیین کنید. برای دسترسی به پارک ساحلی لواسان، باید خود را به رودخانه جاجرود برسانید و در حاشیه این رودخانه، به یکی از عالی ترین مکان های سرگرمیی لواسان دسترسی پیدا کنید.

دریاچه لواسان

یکی از عالی ترین و بی نظیر ترین دریاچه های موجود در منطقه گردشگری لواسان، دریاچه ای بسیار عظیم و بی نظیر به نام لواسان است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که دریاچه لواسان، در نزدیکی رودخانه جاجرود و در امتداد آن قرار گرفته است. این دریاچه بسیار عظیم و زیبا، در بخش پایینی کمربندی لواسان واقع شده است و یکی از پر بازدید ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری لواسان به تعداد می رود. برای دسترسی به دریاچه لواسان باید خود را به بخش جنوبی شهر لواسان برسانید. این دریاچه، دارای منظره و ویوی بسیار زیبا و بی نظری است که هر فردی می تواند به راحتی و آسانی، در کنار آن اطراق کند و یکی از برترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این منطقه سپری کند.

اگر در پی مکانی خلوت هستید که با داشتن منظره بسیار زیبا و تماشای، آرامشی وصف ناکردنی را برای شما به همراه آورد، بازدید از دریاچه لواسان برای شما بسیار واجب است. دریاچه لواسان، دارای وسعت نسبتا زیادی بوده و به علت بازدید های زیادی که از آن صورت می گرفت، امکانات متعددی به آن افزوده شده است. از جمله مجذوب کنندهیت های موجو در اطراف دریاچه لواسان، می توان به وجود آلاچیق های متعدد، باربیکیو، وسایل ورزشی متعدد، و ... اشاره نمود.

به طور کلی باید اشاره کنیم که این منطقه، دارای عالی ترین و برترین ویژگی ها برای گذراندن اوقات است و هر فردی می تواند با سفر به این منطقه، یکی از به یاد ماندنی ترین اوقات خود را سپری کند و خاطرات بسیار خوبی را در این منطقه به ثبت برساند. اگر تا به حال به بازدید از دریاچه لواسان نرفته اید، توصیه می کنیم در اولین فرصت، برای بازدید از آن برنامه ریزی کنید و برترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در این منطقه سپری کنید.

خانه های لواسان

یکی از متفاوت ترین و خاص ترین بخش های اطراف تهران، که آن هم در منطقه لواسان قرار گرفته است، بخش هایی از این شهر است که دارای بی نظیر ترین و خاص ترین خانه ها و ویلاها است. شرایط خاصی که منطقه لواسان تهران دارد، سبب شده تا افراد بسیار زیادی برای ساخت خانه در این منطقه روز بیاورند. امروزه، داشتن ویلا در شهر دیگری بسیار مرسوم شده تا افراد بتوانند در روز های تعطیلی خود مکانی اختصاصی را داشته باشند و برترین و عالی ترین اوقات خود را در این منطقه بگذرانند. لواسان هم یک منطقه ییلاقی بوده و در نهایت، مناسب ترین و عالی ترین گزینه برای اقامت است.

شیک ترین و لاکچری ترین خانه های این منطقه، دارای نمای بسیار زیبایی هستند و خانه های بسیار لوکسی را تشکیل داده اند. یکی از مشهور ترین و معروف ترین شهرک هایی که در لواسان ساخته است و درون آن، لوکس ترین خانه های تهران قرار گرفته است، شهرک باستی هیلز نام دارد. این محله معروف و مشهور، دارای مجذوب کننده ترین و تماشای ترین خانه ها و کاخ ها است که دارای منظره بی نظیری به دریاچه سد لتیان است. گفتنی است که ورو به شهرک باستی هیلز، برای افرادی که صاحب این خانه ها هستند مجاز است. اگر قصد دارید که از خانه های این منطقه تماشا کنید باید اشاره کنیم که ورود به آن برای هر فردی مجاز نیست.

کافه ها و رستوران های لواسان

در منطقه گردشگری لواسان، جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که سبب می گردد که همه روزه، افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید. یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که در مورد این منطقه وجود دارد و سبب می گردد که افراد بسیار زیادی اقدام به بازدید از منطقه گردشگری لواسان نمایند، وجود کافه ها و رستوران های متعدد در این منطقه است. در واقع اگر به بازدید از منطقه گردشگری لواسان بروید، در همه جا، کافه ها و رستوران های متعددی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام، دارای مجذوب کنندهیت های مخصوص به خود بوده و افراد با سلیقه های متفاوت را به سمت خود جذب می نماید. گفتنی است که در منطقه گردشگری لواسان، تماشای های متعددی وجود دارد که می توان برترین و عالی ترین اوقات خود را در ان سپری کرد.

تنوع رستوران ها در این منطقه به حدی است که هر فردی می تواند با توجه به سلیقه خود، اقدام به بازدید از آن کند و طعم بی نظیر غذا ها را در این رستوران ها و هنگام تماشای منظره بی نظیری که در تمامی بخش های لواسان وجود دارد بچشد. اگر در پی کافه ها و رستوران های خاص در شهر تهران می گشت و دوست دارید تا عالی ترین و بی نظیر ترین رستوران ها را که دارای ویوی بسیار زیبا به سمت منظره های بی نظیر را دارند تجربه غذا خوردن را کسب کنید، رستوران های لواسان برترین انتخاب برای شما است.

بعلاوه باید اشاره کنیم که آب و هوای عالی و بی نظیری که در این منطقه وجود دارد سبب شده است تا عمومی رستوران های این منطقه، با داشتن بالکن ها، برترین و عالی ترین شرایط و موقعیت ها را برای نشستن بازدید نمایندگان فراهم سازند.

به طور کلی گشت و گذار در این منطقه بسیار لذت بخش و عالی بوده و اگر تا به حال به بازدید از رستوران ها و کافه های لواسان نرفته اید، توصیه می کنیم حتما در اولین فرصت، برای خوردن غذاهای بی نظیر این رستوران ها در هنگام تماشای منظره زیبای اطراف اقدام کنید و لذت بخش ترین و به یاد ماندنی ترین اوقات خود را در رستوران های این منطقه سپری کنید. اگر ساکن تهران نیستید، می توانید با اجاره روزانه خانه در تهران، در یکی از محله های شهر تهران سکونت کنید و به راحتی خود را به منطقه لواسان برسانید و در نهایت، پس از سپری کردن روز خود به آپارتمان خود برگشته و روزی به یاد ماندنی و عالی را تجربه کنید.

بازدید از این منطقه گردشگری را از دست ندهید!

لواسان یکی از برترین و عالی ترین گزینه ها برای گشت و گذار است که همه روزه افراد بسیار زیادی برای سرگرمی و تجربه روزی خاطره انگیز به آن سفر می نمایند. منطقه گردشگری لواسان یکی از برترین و عالی تری گزینه های کردشگری در شهر تهران بوده که همه روزه افراد بسیار زیادی به بازدید از آن می فرایند. به طور کلی، در اطراف شهر تهران جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که با بازدید از آن ها می توان یکی از برترین و خاطره انگیز ترین اوقاتخ خود را سپری کرد. یکی از برترین و مشهور ترین آن ها منطقه گردشگری لواسان است که همه روزه توجه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید. شما هم می توانید به راحتی اقدام به بازدید از آن کنید و در نهایت، اوقات بسیار عالی و خوبی را در این منطقه به ثبت برسانید.

منبع: دنیای سفر

به "جاذبه های گردشگری لواسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری لواسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید