خبرنگاران بسترهای لازم برای برگزاری اجلاس گردشگری سلامت اکو در اردبیل آماده شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، اردبیل - خبرنگاران - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: بسترهای لازم برای برگزاری اجلاس گردشگری سلامت با حضور نمایندگان کشورهای عضو اکو در اردبیل آماده شده است.

خبرنگاران بسترهای لازم برای برگزاری اجلاس گردشگری سلامت اکو در اردبیل آماده شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، حسین پیرموذن روز پنجشنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اضافه کرد: در این همایش نمایندگانی از 10 کشور عضو اکو، نمایندگان و سفیران 15 کشور و 220 میهمان داخلی و خارجی حضور خواهند داشت.

وی گفت: در افتتاحیه این همایش وزیر بهداشت و درمان و نیز رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور خواهند داشت.

پیرموذن ادامه داد: این همایش و نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان همکاری های مالی (اکو) از 28 تا 30 خرداد ماه در اردبیل برگزار می گردد.

او با اشاره به اینکه آیین افتتاح این اجلاس در دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود، گفت: هدف از برگزاری این همایش گسترش همکاری های کشورهای عضو اکو در حوزه سلامت گردشگری و نیز معرفی قابلیت های استان اردبیل در این بخش است.

پیرموذن اعلام کرد: از وزیران کشورهای عضو اکو و سفرای مقیم تهران و 25 مقام رسمی کشورهای مختلف برای شرکت در این همایش دعوت شده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: کشورهای عضو اکو از قابلیت فراوانی بویژه در حوزه گردشگری برخوردار هستند و تمامی کشورهای عضو کوشش می نمایند تا شهروندان خود را به افزایش سفر و سیر و سیاحت ترغیب نمایند.

وی اعلام کرد: با توجه به هدف گذاری افزایش حضور تعداد گردشگران در کشورهای عضو اکو به نظر می رسد بیش از این می توان مناسبات مالی، فرهنگی و اجتماعی و تقویت بخش گردشگری را گسترش داد.

پیرموذن گفت: این همایش علاوه بر گسترش تعامل و مراودات مالی کشورهای عضو اکو فرصت خوبی برای شناساندن ظرفیت های مالی، صنعتی و بازرگانی استان اردبیل است.

ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان کشورهای عضو سازمان همکاری های مالی (اکو) می باشند.

7110/ ‬ 1257

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بسترهای لازم برای برگزاری اجلاس گردشگری سلامت اکو در اردبیل آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بسترهای لازم برای برگزاری اجلاس گردشگری سلامت اکو در اردبیل آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید