زاخارووا: سفارت آمریکا در تظاهرات غیرقانونی در مسکو نقش دارد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه توضیح داد که دیپلمات های سفارت آمریکا در تظاهرات غیرقانونی اوایل هفته این کشور نقش داشته و جهت برنامه ریزی شده این راهپیمایی را منتشر نموده است.

زاخارووا: سفارت آمریکا در تظاهرات غیرقانونی در مسکو نقش دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه 1 تأکید کرد که سفارت آمریکا در روسیه در راهپیمایی های غیرقانونی روز سوم آگوست (12 مردادماه) در مسکو نقش داشته است.

وی سپس در ارتباط با مداخله آلمان و آمریکا در امور داخلی روسیه گفت که وزارت امور خارجه کشورش در صدد است به واشنگتن و برلین به دلیل مداخله دیپلمات ها و رسانه های دولتی این دو کشور در سیاست های روسیه به وسیله پوشش خبری راهپیمایی های غیرقانونی سوم آگوست مسکو، ابلاغیه رسمی ارائه دهد.

زاخارووا با یادآور شدن این مطلب که آمریکا چندین بار از روسیه درخواست نموده است تا مداخله در سیاست های آمریکا را متوقف کند، ادامه داد: همانطور که می دانید، هیچ چیز در اینترنت از بین رفتنی نیست. ما قطعاً رسماً تمامی شکایات خود را به سفارت آمریکا در مسکو تحویل می دهیم. فقط به سفارت آمریکا (شکایت خود را) ارائه نمی دهیم. من فکر می کنم که رهبری آمریکا از چگونگی مداخله دیپلمات هایش در امور داخلی روسیه بسیار متحیر خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره مشارکت سفارت آمریکا در روسیه در راهپیمایی های غیرقانونی 12 مردادماه مسکو گفت: در مورد راهپیمایی های روز شنبه، سفارت آمریکا از نزدیک در آن فعالیت مشارکت داشته است. سفارت آمریکا در مسکو، مسیری از باصطلاح راهپیمایی هایی که برای روز شنبه برنامه ریزی شده بود را منتشر نموده بود.

وی ادامه داد: مورد به مورد، دقیقه به دقیقه، برنامه راهپیمایی تنظیم شده بود: اینکه چه ساعتی شروع گردد، چه ساعتی به سرانجام برسد و غیره و غیره.

زاخارووا توضیح داد: آنطور که ما فهمیدیم، 90 درصد از اطلاعات (سفارت آمریکا در روسیه) از مردم خواسته بود تا به این مراسم (راهپیمایی غیرقانونی) بپیوندند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به اظهارنظرات سخنگوی سفارت آمریکا بعد از ممنوع اعلام شدن راهپیمایی ضددولتی در مسکو اشاره نمود و خطاب به دیپلمات های سفارت آمریکا گفت: شما فقط با آنهایی مصالحه می کنید که به خیابان های می آیند و به آنچه که فکر می نمایند به آینده روسیه مربوط می گردد، اعتراض می نمایند. شما به آنها یاری می کنید.

وی ادامه داد که علاوه بر بعضی دیپلمات های غربی، بعضی رسانه های غربی از جمله دویچه وله آلمان نیز برای مداخله در امور داخلی روسیه کوشش نموده اند.

علی رغم آنکه دولت روسیه برگزاری تظاهرات را غیرقانونی اعلام نموده بود و از تظاهرات نمایندگان درخواست نموده بود تا پراکنده شوند، اهمیتی به هشدارها ندادند و در نتیجه پلیس روسیه روز شنبه بیش از 600 نفر را که در تظاهرات غیرقانونی در مسکو شرکت نموده بودند بازداشت کرد.

تظاهرات و اعتراضات در مسکو به بهانه برگزار نشدن انتخابات عادلانه شورای شهر در این شهر بوده که این تظاهرات از سوی دولت این کشور غیرقانونی اعلام شده است.(جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "زاخارووا: سفارت آمریکا در تظاهرات غیرقانونی در مسکو نقش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: سفارت آمریکا در تظاهرات غیرقانونی در مسکو نقش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید