زیبایی از شون می&zwnjروید ، حرکتی از جنس طبیعت برای حفظ طبیعت

به گزارش وبلاگ بارسلونا، تخریب شدن جنگل ها به علت های مختلف نظیر آتش سوزی، سلامت ما و موجودات زنده دیگر را تهدید می کند. خوشبختانه گاهی قدم هایی برای آشتی دوباره انسان با طبیعت توسط سازمان ها، شرکت ها و جمعیت های طرفدار محیط زیست برداشته می شود. قدم هایی که می تواند، گاهی آنقدر ماندگار شود که زیبایی طبیعت را برای نسل آینده حفظ کند.

زیبایی از شون می&zwnjروید ، حرکتی از جنس طبیعت برای حفظ طبیعت

فرایند سریع قطع درختان منجر به جنگل زدایی و تخریب جنگل های چندین هزار ساله شده است. گرم شدن زمین و آتش سوزی های ناشی از آن نیز این فرایند را سریعتر کرده است. یکی از فجایعی که اخیرا در ایران شاهد آن بودیم، آتش سوزی در جنگل های زاگرس و گرگان بود.

از طرفی استفاده از مواد غیر طبیعی نظیر پلاستیک و دور ریز غیر اصولی آن ها، باعث به وجود آمدن تهدیدی بزرگ برای سلامتی همگان شده است. در این بین وظیفه تمام نهادهای انسانی است، که برای حفظ طبیعتی که در حال تخریب است، قدمی بردارند و از آن حفاظت نمایند. برند شون برندی آرایشی و بهداشتی است که با اجرای دو کمپین قدمی ماندگار برای حفظ طبیعت برداشته است.

زیبایی از شون می روید

برند شون برندی طبیعت محور است که محصولات آرایشی و بهداشتی خود را با استفاده از مواد گیاهی و طبیعی تولید می کند. این برند پیش از این نیز با اقداماتی نظیر کمپین #نه-ممنون جهت عدم استفاده از کیسه های پلاستیکی، برای حفظ طبیعت اقدام کرده بود.

این بار شون با راه اندازی کمیپنی گسترده در دو قسمت قصد برداشتن قدمی موثر در حفظ طبیعت با شعار زیبایی از شون می روید و هشتگ #زیبایی-با-شون دارد. در قسمت اول هدف احیای جنگل های ایران و در قسمت دوم هدف ترویج عادت گیاه کاری و استفاده خلاقانه و زیبا از دور ریزهای پلاستیکی در بین مردم است.

احیای جنگل های ایران

در قدم اول برند شون از دنبال نمایندگان خود در اینستاگرام خواسته است که عکسی از پنج محصول استفاده شده یا در حال استفاده برند شون را به دایرکت اینستاگرام این برند به آدرس @schon.ir ارسال نمایند. در ازای این عکس نهالی به نام فرستنده با تابلویی ویژه، در روز درختکاری در جنگل های ایران کاشته خواهد شد.

با گذشت بیش از یک ماه از شروع کمپین #زیبایی-با-شون، بازخوردهای دریافت شده از میزان تعامل مخاطبان این برند، مهر تاییدی است بر اشتیاق افراد برای حفظ طبیعت و موثر بودن چنین فعالیت هایی برای احیای جنگل های ایران.

همچنین به گفته مدیر برند شون، کاشت درخت ها در اسفند ماه به مناسبت روز درختکاری با همکاری گروه یکی هستیم (@yekihastim.csr پیج اینستاگرام) انجام خواهد شد و در حال حاضر چهار ماه زمان برای ارسال عکس به دایرکت اینستاگرام این برند باقی مانده است. پس اگر دوست دار و حامی طبیعت هستید، از شما دعوت می کنیم که همراه این حرکت شوید. لازم به ذکر است که نهال ها در منطقه ای از ایران کاشته خواهند شد، که شرایط محیطی آن نیازمند این کار باشد.

گل کاری و گیاه کاری در ظروف پلاستیکی

در قدم دوم برند از مشتریان و طرفداران خود خواسته است، که در ظروف خالی محصولات بهداشتی و آرایشی شون، گل و یا گیاهی به انتخاب خود بکارند و پس از دیزاین محیط اطراف، عکسی از گیاهان کاشته شده در محیط منزل یا کار بگیرند. سپس این عکس ها را با هشتگ #زیبایی-با-شون در پیج اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. همچنین افرادی که پیج شان شخصی است می توانند عکس گرفته شده را به دایرکت برند @schon.ir ارسال نمایند.

این کار باعث شده که دور ریز پلاستیک ها کمتر شده و زیبایی و خلاقیت جای آن را بگیرد. بزرگترین مزیت این حرکت، تشویق مردم به همراه کردن طبیعت با زندگی خود و ترویج گیاه کاری است. علاوه بر اینکه خود گیاهان می توانند همراه سلامتی باشند و شعار زیبایی از شون می روید را پر معنی تر نمایند، مردم به کاشت گل و گیاه در ظروف گلدان مانند عادت کرده و ظروف خالی به چرخه طبیعت وارد نمی شوند. همچنین اینکار باعث افزایش خلاقیت و استفاده از ایده های جدید در بین مردم شده و زیبایی را به خانه های ما هدیه می دهد.

همچنین در ازای این کار شون در انتهای هر ماه قرعه کشی کرده و جایزه های ارزشمند و جذاب را به قید قرعه به برنده های خوش شانس اهدا خواهد کرد. در طول این کمپین مسابقات هفتگی در پیج اینستاگرامی شون با جوایز ارزنده برگزار خواهد شد.

به نظر شما این اقدام برند شون چقدر در حفظ طبیعت و احیای جنگل های ایران موثر است؟ آیا در این کمپین شرکت می کنید؟

برای شرکت در این کمپین و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت schon.ir یا شبکه های اجتماعی این برند در اینستاگرام @schon.ir و تلگرام @schon-ir مراجعه کنید یا با شماره 23576000-021 تماس بگیرید.

منبع: چمدان

به "زیبایی از شون می&zwnjروید ، حرکتی از جنس طبیعت برای حفظ طبیعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی از شون می&zwnjروید ، حرکتی از جنس طبیعت برای حفظ طبیعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید