ساعت بازی تیم ملی هندبال ایران با مونته نگرو در قهرمانی دنیا

به گزارش وبلاگ بارسلونا، بیست وهشتمین دوره مسابقات قهرمانی هندبال مردان دنیا در شرایطی به میزبانی مشترک دو کشور لهستان و سوئد آغاز شد که تیم ملی ایران در اولین بازی و در دیداری مهیج و نفس گیر پیروز شد تیم شیلی را در ثانیه های پایانی از پیش رو بردارد و برای صعود به جمع تیم های برتر امیدوار بماند.

ساعت بازی تیم ملی هندبال ایران با مونته نگرو در قهرمانی دنیا

ایران که در گروه نخست این رقابت ها در کنار اسپانیا، مونته نگرو و شیلی قرار گرفته، کار دشواری پیش رو داشت. در این گروه اسپانیا با سابقه دو طلا و دو برنز دنیا بخت اصلی است و سایر تیم ها باید برای رسیدن به رتبه بعدی کوشش نمایند. شیلی اگرچه چندمین حضورش در رقابت های دنیای را تجربه می کرد، ولی بازی پایاپایی با تیم ملی ایران داشت. آن ها در وقت اول بازی را 13 به 11 به ایران واگذار کردند، ولی در وقت دوم 13 به 12 به رجحان رسیدند تا نهایتا این بازی نفس گیر با نتیجه نزدیک 25 بر 24 به سود تیم ملی ایران به سرانجام برسد.

البته که ایران این برد ارزشمند را مدیون محمد سیاوشی، دروازه بان اصلی اش است، چون سیو های نجات بخش او در این ملاقات مانع از شکست تیم ملی شد. محمد سیاوشی هم مزد بازی خوبش در این تقابل را گرفت و در سرانجام ملاقات با شیلی، عنوان رجحانن بازیکن، زمین را به خود اختصاص داد. بازی خیلی نزدیکی بود و هر دو تیم به یکدیگر فشار آوردند. این اولین بازی ما در مسابقات قهرمانی دنیا بود و خیلی مسروریم که توانستیم این بازی را ببریم تا با امید بیشتری به ادامه رقابت ها بپردازیم.

این ها بخشی از صحبت های پویا نوروزی نژاد، یکی از چهره های شناخته شده تیم ملی بعد از بازی با شیلی است. با وجود رجحان در بازی اول، ولی ایران باید همین امشب از ساعت 20:30 به وقت تهران در دومین تقابل به مصاف مونته نگرو برود؛ بازی ای بسیار حساس که نتیجه اش در سرنوشت ایران در رقابت های دنیای تأثیر بسزایی دارد. نوروزی نژاد درباره بازی بعدی تیم ملی می گوید: ما همه یک تیم هستیم و در قالب یک تیم عملکرد خودمان را نشان می دهیم. اشتباهاتی در طول بازی داشتیم، اما آن ها را جبران کردیم. ما مسروریم، اما باید به مسیر خودمان ادامه دهیم. بازی مقابل مونته نگرو برای ما خیلی مهم است. بازی مقابل شیلی به مسیر حرکت ما رو به جلو یاری کرد.

بدون تردید در بازی امشب نگاه ها متوجه وسلین وویوویچ، سرمربی تیم ملی هندبال مردان ایران است. مر بی ای اهل مونته نگرو که باید ایران را برابر هم وطنانش به صف کند. وسلین می گوید بدون درنظرگرفتن ملیت، بازی با مونته نگرو برایش اهمیت زیادی دارد و در پی کسب پیروزی است. او ابتدا درباره برد شیرین تیمش مقابل شیلی حرف زد و سپس اشاره ای به تقابل حساس پیش رو کرد. به بازیکنان تیم شیلی تبریک می گویم، بازی خوبی را ارائه کردند. شش ماه کوشش می کنیم و همه چیز در مسابقه اول معین خواهد شد. اگر پیروز باشیم به مرحله بعدی می رویم و اگر مغلوب شویم دچار مشکل خواهیم شد. دروازه بان شیلی خیلی خوب عمل کرد، امیدوارم در بازی های بعدی خود پیروز باشند. بازیکنان من کمی در این ملاقات عصبی بودند، آن ها می توانستند بازی بهتری از خود ارائه دهند. امروز واقعا مسرور هستم و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد.

وویوویچ درباره ملاقات با تیم مونته نگرو هم گفت: من در حال حاضر سرمربی تیم ملی ایران هستم و برای من خیلی مهم است که بتوانم این بازی را ببرم. منتظر هستم تا ببینم نتیجه بازی اسپانیا و مونته نگرو چه خواهد شد. همان طورکه در بالا عنوان شد، ملی پوشان ایران در گروه A مسابقات قهرمانی دنیا با تیم های ملی اسپانیا، مونته نگرو و شیلی هم گروه هستند.

برنامه مصاف های ملی پوشان ایران در مرحله گروهی رقابت های قهرمانی دنیا به توضیح زیر است:

ایران - مونته نگرو / شنبه 24 دی ساعت 20:30

ایران - اسپانیا / دوشنبه 26 دی ساعت 23:00

منبع: فرارو

به "ساعت بازی تیم ملی هندبال ایران با مونته نگرو در قهرمانی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت بازی تیم ملی هندبال ایران با مونته نگرو در قهرمانی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید