سفر بولتون به ژاپن و کره جنوبی به بهانه کاهش تنش در شبه جزیره

به گزارش وبلاگ بارسلونا، مشاور امنیت ملی آمریکا به ژاپن و کره جنوبی سفر نموده است.

سفر بولتون به ژاپن و کره جنوبی به بهانه کاهش تنش در شبه جزیره

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا به نقل از رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا باتوجه به تشدید تنش تجاری بین ژاپن و کره جنوبی با مقامات این دو کشور دیدار می نماید. طبق اخبار منتشر شده بولتون در ژاپن احتمالا بر سر افزایش تنش با ایران نیز تبادل نظر خواهد نمود.

گرت مارکویس، سخنگوی مشاور امنیت ملی آمریکا روز گذشته در توئیتی نوشت که بولتون آمریکا را به مقصد این دو کشور آسیایی ترک نموده است.

انتظار می رود بولتون در دیدار با مقامات ژاپنی بر سر موضوع کاهش روابط با کره جنوبی به دلیل کار اجباری در زمان جنگ جهانی و همچنین اعمال محدودیت از سوی توکیو برصادرات بعضی محصولات به کره جنوبی تبادل نظر خواهد نمود.

بولتون احتمالا از دو طرف خواهد خواست تا به وسیله مذاکره این مشکل را حل نمایند زیرا آنها متحدانی حیاتی برای آمریکا هستند.

نکته مهم دیگر احتمال تبادل نظری بولتون با مقامات ژاپنی برای پیوستن به ائتلاف پیشنهادی آمریکا و بنا بر ادعای آمریکا برای افزایش امنیت در تنگه هرمز است.

تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن امروز اخیرا اعلام نموده که برنامه ای برای اعزام نیروهای دفاع از خود ژاپن به خاورمیانه به منظور پیوستن به ائتلاف نظامی مورد نظر آمریکا ندارد.

هرچند این طرح آمریکا پس از حمله به دو نفتکش در خلیج فارس که یکی از آنها تحت فعالیت یک شرکت ژاپنی بود، مطرح شد اما وزیر دفاع ژاپن گفته که دیگر شاهد حملاتی مشابه نبوده و اینکه تهدید علیه ژاپن در این منطقه فروکش نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سفر بولتون به ژاپن و کره جنوبی به بهانه کاهش تنش در شبه جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر بولتون به ژاپن و کره جنوبی به بهانه کاهش تنش در شبه جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید