عربستان، اخراج مهاجران اتیوپیایی پس از شکنجه های وحشتناک

به گزارش وبلاگ بارسلونا، یک رسانه غربی با تاکید بر شرایط اسفناک مهاجران اتیوپیایی در زندان های عربستان از بازگشت این مهاجران به کشورشان بعد از رفتارهای غیرانسانی مقامات سعودی اطلاع داد.

عربستان، اخراج مهاجران اتیوپیایی پس از شکنجه های وحشتناک

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا به نقل از سعودی لیکس، روزنامه انگلیسی تلگراف فاش کرد که عربستان سعودی اقدام به طرد مهاجران اتیوپیایی نموده که این مهاجران از سال ها پیش در زندان های عربستان بازداشت بوده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ بارسلونا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ بارسلونا بخوانید. (کلیک کنید)

زندانیان اتیوپیایی در زندان های عربستان تحت شکنجه قرار می گرفتند.

این روزنامه اضافه نمود که عصر سه شنبه ، اولین گروه از مهاجران اتیوپیایی که حدود 300 بازداشتی بودند با هواپیما به آدیس آبابا منتقل شدند.

تصاویر منتشر شده توسط رسانه های دولتی اتیوپی، چهره مهاجران این کشور را هنگام خروج از هواپیما شاد و خسته نشان می داد.

این روزنامه به نقل ازنبیو تدلا معاون سرکنسول اتیوپی در جده نوشت که تقریباً 40 هزار مهاجر اتیوپیایی نیز در عربستان هستند به کشور باز خواهند گشت.

همچنین انالیم (23ساله) ، نامی ساختگی به درخواست منبع ، که از آوریل سال 2020 در مرکز شومائیسی در نزدیکی شهر مکه بازداشت شده بود، اظهار داشت که دعاهای ما مستجاب شده و من مدت 8 ماه است که به بیرون نرفته ام و می ترسیدم که در این مکان بمیرم.

منابع اتیوپیایی به این روزنامه گفتند که عربستان سعودی هر هفته بازگرداندن 1000 مهاجر اتیوپی را شروع نموده است.

تعیین نیست که انگیزه عربستان از این اقدام چیست ، اما فشارهای بین المللی بر دولت های اتیوپی و سعودی در حال افزایش است.

این روزنامه به نقل از مهاجران اتیوپی در عربستان اظهار داشت مهاجران اتیوپیایی در شرایط بسیار بدی در زندان های عربستان سعودی به سر می بردند. آنها در زندان های بسیار شلوغ و سرشار از بیماری های مزمن نگهداری می شدند. طبق این گزارش ها همچنین خدمات رسانی به زندانیان اتیوپیایی در عربستان صورت نمی گرفت و در بعضی حالات سبب می شد تا آنها به خودکشی روی آورند .همچنین آن ها به طور مرتب مورد ضرب و شتم، شکنجه قرار می گرفتند و به آب و غذای مورد احتیاج خود در زندان های سعودی دسترسی نداشتند.

بعضی از مهاجران جوان اتیوپیایی بر اثر گرما در شبه جزیره عربستان و خشکسالی و همچنین بیماری جان خود را از دست دادند.

همچنین تعدادی از مهاجران اتیوپیایی زندانی در بند عربستان سعودی که توانسته اند گوشی های تلفن همراه خود را مخفی نمایند، شهادت هایی را درباره شرایط زندانیان داده اند.مقامات سعودی بازرسی گسترده ای برای پیدا کردن تلفن های همراه مهاجران شروع نموده اند.

تصاویر صدها جوان لاغر که بعضی از آنها بر اثر ضرب و شتم نگهبانان سعودی زخمی شده اند، واکنش های بین المللی را به دنبال داشته است.

شاهدان می گویند که مقامات سعودی آنها را ماه ها در اتاقهای شلوغ و کثیف به همراه سایر مهاجران که شمار آنها 350 نفر بوده نگه می دارند. به طوری که آنها حتی فضای کافی برای دراز کشیدن ندارند به همین دلیل بعضی از آنها شب و بعضی دیگر روز می خوابند.

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی تلگراف مقامات سعودی تدابیر سختگیرانه ای را اتخاذ کردند تا بدین ترتیب اخبار زیادی از شرایط نامناسب مهاجران اتیوپیایی در زندان های عربستان درز نکند.

گزارش های هولناک از خودکشی، بیماری و شکنجه مهاجران اتیوپی در زندان های عربستان ،دبیرکل سازمان ملل را برانگیخت.

سازمان های حقوق بشری مانند عفو بین الملل و دیدبان حقوق بشر نیز صحت اخبار منتشر شده در مورد شکنجه مهاجران اتیوپی را تأیید کردند. سازمان دیدبان حقوق بشر از مقامات سعودی خواست تا آن دسته از بازداشت شدگانی که در شرایط جسمی نامساعدی قرار دارند، آزاد نمایند، از بازداشت به عنوان آخرین گزینه استفاده نمایند، به شکنجه و بدرفتاری با افراد بازداشت شده پایان دهند و استانداردهای بین المللی را در بازداشتگاه ها رعایت نمایند.

ادام کوغل عضو سازمان دیده بان حقوق بشر و ناظر امور عربستان توضیح داد که تصاویر منتشر شده از شرایط بحرانی بازداشت شدگان آفریقایی در عربستان نشان می دهد که مقامات سعودی بدون احترام به مهاجران و توجه به جانشان، آن ها را در شرایط آلوده نگه می دارند و رفتار غیرانسانی با آن ها دارند.

همچنین مجلس اروپا به محکومیت عربستان در مورد شکنجه مهاجران اتیوپی رای داد.

با وجود واکنش های بین المللی گزارش های مربوط به گرسنگی و قتلهای وحشیانه توسط نگهبانان زندان طی چند ماه گذشته همچنان ادامه داشته است.

روزنامه انگلیسی تلگراف ، قبلاً در آگوست سال 2020 فاش نموده بود که دهها هزار مهاجر اتیوپیایی در زندان های بدون پنجره نگهداری می شوند که خبری از نور خورشید در آن ها نیست.

آنها همچنین به دنبال اقدامات سختگیرانه سعودی علیه مهاجران مجبور به خوابیدن و خوردن غذا در فضولات خود شدند.

نشریه ساندی تلگراف توضیح داد که عربستان از کارگران در آسیا و آفریقا بیگاری می کشد و در سال 2019 تعداد کارگران خارجی در عربستان به 6.6 میلیون نفر رسیده که بسیاری از آن ها در شرایط بسیار سختی کار می نمایند.

این کارگران معمولاً در بخش های ساخت و ساز، صنایع دستی و خدمات منزل فعالیت می نمایند. بیشتر کارگران از جنوب آسیا و شاخ آفریقا به این عربستان مهاجرت نموده اند.

هزاران زن و مرد اتیوپیایی از خلال شرکت های عامل سعودی یا برای فرار از فقر در کشورشان به عربستان سعودی سفر کردند؛ درحالی که آن ها به دلیل اتهام به انتشار ویروس کرونا در سعودی و در بخش دیگر به دلیل سیاست های سعودی بازداشت شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عربستان، اخراج مهاجران اتیوپیایی پس از شکنجه های وحشتناک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، اخراج مهاجران اتیوپیایی پس از شکنجه های وحشتناک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید