قدرت نمایی شهردار رنگین پوست واشنگتن ، تغییر نام خیابان مقابل کاخ سفید به جان سیاهان مهم است

به گزارش وبلاگ بارسلونا، شهردار رنگین پوست واشنگتن دی سی در یک رویارویی آشکار با دانلد ترامپ میدان و خیابان روبه روی کاخ سفید را جان سیاهان مهم است نامگذاری و روز جمعه از نشان آن رونمایی کرد.

قدرت نمایی شهردار رنگین پوست واشنگتن ، تغییر نام خیابان مقابل کاخ سفید به جان سیاهان مهم است

به گزارش وبلاگ بارسلونا از واشنگتن پست، خانم موریل باوزر که بر سر کنترل خیابان های پایتخت با رئیس جمهوری آمریکا سر جنگ دارد، دستور داد علاوه بر گذاشتن تابلوی Black Lives Matter Plaza در خیابان روبه روی کاخ سفید، شعار اصلی معترضان به قتل جورج فلوید را هم با حروف بزرگ زردرنگ کف خیابان بنویسند تا اگر ترامپ این بار خواست برای عکس دریافت با کتاب مقدس از کاخ سفید خارج شود، از روی این حرف و واژه ها بگذرد.

به این ترتیب، شهردار واشنگتن بار دیگر نشان داد با استفاده از نیروهای نظامی و ارتش در خیابان های پایتخت مخالف است؛ دیدگاهی درست در تقابل و تعارض با رئیس جمهوری جنجالی آمریکا که رفتار و سخنانش به تنش های نژادی در ایالات متحده دامن زده و با مخالفت جدی مقام های ارشد ارتش و فرماندهان پیشین پنتاگون هم روبرو شده است. در حال حاضر، اوضاع در واشنگتن آرام است و مردم اقدام خانم باوزر را پسندیده اند.

کارگران شهرداری واشنگتن روز جمعه پرچم آمریکا را هم در انتهای شعار جان سیاهان مهم است روی زمین نقاشی کردند؛ درست روبه روی کلیسای سنت جان و جایی که هفته گذشته نیروهای نظامی به دستور ترامپ مردم را با خشونت پراکندند تا رئیس جمهوری آمریکا بتواند با کتاب مقدس برابر دوربین رسانه ها و وبلاگ بارسلونا عکس بگیرد. هر چند کمی بعد اعلام شد ویلیام بار، دادستان کل ایالات متحده دستور سرکوب کردن مردم را صادر کرده است نه ترامپ.

منبع: همشهری آنلاین

به "قدرت نمایی شهردار رنگین پوست واشنگتن ، تغییر نام خیابان مقابل کاخ سفید به جان سیاهان مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت نمایی شهردار رنگین پوست واشنگتن ، تغییر نام خیابان مقابل کاخ سفید به جان سیاهان مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید