محمد صابری؛ نا بازیگری که با یاغی بازیگر شد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، محمد صابری، بازیگر سریال یاغی گفت: من در یک شرکت آسانسوری، انباردار و تحصیلدار هستم. وقتی در کار یاغی، شب کار بودیم، تا 5 صبح فیلمبرداری داشتیم بعد می آمدم تا ساعت 10 می خوابیدم و بعد می رفتم مغازه و دفتر. من دیالوگ هایم را در مغازه حفظ می کردم.

محمد صابری؛ نا بازیگری که با یاغی بازیگر شد

به گزارش خبرآنلاین، سریال یاغی به کارگردانی محمد کارت یکی از آثاری است که این روز ها نظر مخاطبان را به خود جلب نموده، سریالی که محمد کارت آن را با اقتباس از رمان سالتو به نویسندگی مهدی افروزمنش نوشته و داستان پسری به نام جاوید با بازی علی شادمان را روایت می نماید، که عاشق دختری است و در حال کوشش است تا موفقیتی در کشتی به دست آورد.

محمد صابری در نقش خلیل یکی از دوستان جاوید است که در بزنگاه های مختلف از او حمایت می نماید. در ادامه تبادل نظر با محمد صابری را می خوانید:

راه بازیگری و تصمیم بازی کردن از کجا برایتان آغاز شد؟ و چطور برای کار با محمد کارت انتخاب شدید؟

راستش را بخواهید از آنجا که گذشته سختی داشتم، هیچوقت تصمیم خاصی برای بازیگری نداشتم فقط مثل خیلی ها از دور این کار را دوست داشتم. تا اینکه با محمد کارت آشنا شدم و بعد از این آشنایی در مستند خونه رو به عنوان سوژه و راوی همکاری کردم. در ادامه این دوستی نیز بازی در فیلم سینمایی شنای پروانه را به من پیشنهاد داد که این اتفاق و در میان یک گروه حرفه ای قرار گرفتن برایم بسیار لذتبخش و هیجان انگیز بود.

کار با علی شادمان و امیر جعفری چطور است؟

راستش من به خاطر بی تجربگی ام در حوزه سینما، طرز برخورد با آدم های حرفه ای این کار را بلد نبودم. در جریان سریال یاغی، آقای کارت، استاد من بود و از نکات کاری و بازی تا مدل تعامل با عوامل سریال و بازیگران و... همه را به من یاد داد.

بازی کردن کنار بازیگران باتجربه ای مثل: امیر جعفری و علی شادمان و عباس جمشیدی فر، بسیار لذت بخش بود. آن ها به من اعتماد به نفس می دادند. من بازیگر نبودم، اما وقتی با هم تمرین می کردیم و اتود می زدیم، چنان اعتماد به نفسی به من می دادند که با آموزش هایی که از کارگردان کار دیده بودم، توانستم خروجی نسبتا قابل قبولی را ارائه کنم و امیدوارم این رخ داده باشد.

علی شادمان برادرم است و خیلی دوستش دارم. علی هم خیلی به من یاری کرد و چیز های زیادی از او یاد گرفتم. البته می توانم بگویم برترین روز ها و تجربه های زندگی من، کار با این کارگردان و گروهش است. بابت اتفاقات خوب این روزها، اول خدا را شکر می کنم و بعد مدیون ایشان هستم و گروه خوبی که به من یاری کردند.

شناخت خودتان از این فضا و مختصات جغرافیایی و فرهنگی جنوب شهر چقدر بود؟

من این مختصات را زندگی نموده ام، اما تنها شناخت، برای بازیگری کافی نیست بلکه اگر تصویر خوبی به مخاطب ارائه شده از زحمات یک تیم همدل و هدایت درست کارگردان بوده است. ایشان روی شناخت غریزی من از فضای جنوب شهر و بازی کردن و مدل صحبت کردن من، کار کرد. من شرایط خلیل را زندگی نموده ام و آقای کارت به این تجربیات من بها دادند و با اعتماد و تشویقش باعث که خلیل را بازی کنم که امیدوارم به دل تماشاگر نشسته باشد. با توجه به شرایط زندگی ام، از این محیط، شناخت خوبی داشتم، اما مدل اجرایی آن را آقای کارت مشخص می کرد که قابلیت و جذابیت پخش داشته باشد.

من با پوست و گوشت و استخوانم خلیل را درک کردم و بازی کردم. برای همین به دل مخاطب می نشیند. مثلا در سکانس های مسابقات کشوری من به علت عمل جراحی که انجام داده بودم با بخیه سر فیلم برداری رفتم و در آن پلانی که با ناراحتی به جاوید می گویم تو خدا را داری، آن ناراحتی به خاطر شرایط جسمی ام و از درون من و از عشق واقعی ام به جاوید و علی شادمان می آمد که باورپذیر شد.

در واقع در فرایند سریال یاغی فرایند آموزش من برای بازیگری اجرا شد و آن آموزه ها برایم یک کلاس بازیگری کامل بود.

از بازخورد های مردم بعد از تماشا بازی تان در یاغی بگویید؟

در این مدت مردم خیلی خیلی به من لطف داشته اند. آدم ها خیلی من را دوست دارند. در خیابان من را می بیند، سمتم می آیند و عکس می گیرند و به من می گویند کاش ما یک رفیق مثل خلیل داشتیم.

وقتی یک پسر بچه 4 ساله من را می بیند و داد می زند که بابا این آقا، خلیل است تماشا این لحظه ها بسیار برایم لذت بخش و ارزشمند است. از خدا می خواهم که یاری کند بتوانم این ارزشی که امروز مردم برای من قائلند را حفظ کنم. این تغییر در زندگی ام آسان به دست نیامده و آسان از دستش نمی دهم. به همین علت هم دوست دارم حالا که در این راستا پا گذاشته ام به موفقیت خوبی برسم. من چندین کاراکتر بازی نموده ام و فهمیده ام که می توانم تجربیات متفاوتی داشته باشم.

نمی گویم می خواهم جای فلان بازیگر باشم، اما دوست دارم محمد صابری به میزان ای که لیاقت دارد، پیشرفت و رشد کند با تمام وجودم سعی می کنم خودم را ارتقا دهم تا بیشتر در خدمت این هنر ارزشمند و مردم باشم.

به جز بازیگری حرفه دیگری دارید؟

من در یک شرکت آسانسوری، انباردار و تحصیلدار هستم. وقتی در کار یاغی، شب کار بودیم، تا 5 صبح فیلمبرداری داشتیم بعد می آمدم تا ساعت 10 می خوابیدم و بعد می رفتم مغازه و دفتر. من دیالوگ هایم را در مغازه حفظ می کردم. هیچوقت نگفتم حالا که بازیگر شده ام کار مغازه را رها کنم، چون آن ها به رشد من یاری کردند و همکاری کردند که بتوانم بروم سر فیلمبرداری و من باید در زمان هایی که فیلمبرداری نبود کار مغازه را انجام می دادم که لطف آن ها را جبران کنم و به تعهدی که به آنجا داشتم، عمل کنم.

آیا نقشی مورد نظرتان هست که مایل باشید در آینده آن را بازی کنید؟

اول که تمایل دارم خدا یاری کند لایق ماندن در سینما باشم و روز به روز کوشش کنم که با کیفیت کار کنم. اما نقش های پلیسی و معمایی را خیلی دوست دارم.

به نظر شما گروه جاوید مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته؟

مردم همدل بودن و رفاقت نابی که بین این گروه است را دوست دارند. می گویند جاوید چه رفیق های باحالی دارد. حتی دیده ام که مردم این جملات را می گویند که نه خرید با طلا را می خواهم و نه کله پاچه با بهمن! فقط رفیق های جاوید را می خواهم ما همه در پشت صحنه هم همین قدر رفیق بودیم و این انرژی خوب در جلوی دوربین و در خروجی کار هم تاثیر گذاشت.

منبع: فرارو

به "محمد صابری؛ نا بازیگری که با یاغی بازیگر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد صابری؛ نا بازیگری که با یاغی بازیگر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید