مک بوک پرو تازه یا اپل کدام بهتر است؟

به گزارش وبلاگ بارسلونا، در این مطلب به مقایسه ویژگی های دو لپ تاپ مک بوک پرو و اپل پرداخته شده است.

مک بوک پرو تازه یا اپل کدام بهتر است؟

پیش از این مشتریان اپل، MacBook Air را به عنوان یک لپ تاپ ضعیف و MacBook Pro را به عنوان لپ تاپی قوی تر برای کاربران قدرتمند می دانستند. با حرکت به سمت اپل سیلیکون، مک بوک ایر عملکرد کافی برای براندازی این قانون سرانگشتی به دست آورد. با آپدیت تابستانی پردازنده تازه M2، مک بوک ایر همچنان ارزش زیادی برای پرداخت دارد.

این را نمی توان در خصوص M2 MacBook Pro گفت. M2 MacBook Pro در نگاه اول جذابیت خاصی دارد و بسیاری از آن به برند 2 برمی گردد. این عدد در حال افزایش است، اما مطمئنا 2 بزرگتر و بهتر از 1 است، حتی اگر M1 دارای M1 Pro یا M1 Max باشد، مطمئنا M2 تراشه بهتری است.

در حالی که M2 مطمئنا یک پیشرفت نسبت به M1 است (بین هجده تا بیست درصد به طور گسترده پذیرفته شده است) هنوز با قدرت هیچ چیپست دیگری فراتر از M1 اولیه وجود ندارد. ممکن است به نظر برسد مک بوک پرو برترین نوع باشد، اما واقعیت این نیست.

شاید این در روز های معماری اینتل که عملکرد ویندوز بسته به چیپست و دمای کارکرد از پایین به بالا می رفت درست بود، اما در خصوص اپل سیلیکون مبتنی بر ARM صدق نمی نماید. خط پایه مشخص شده به وسیله M1 مک بوک ایر را بسیار بالاتر می برد به این معنی که Air می تواند بسیار فراتر از نمونه قبل عمل کند که باعث می گردد افزایش عملکرد جزئی به مک بوک پرو سطح ابتدایی بسیار کمتر از چند صد دلار اضافی باشد.

اگر احتیاج به افزایش قدرت بیش از مک بوک ایر دارید، باید گام کامل را تا لپ تاپ های مک بوک پرو 14 و 16 اینچی بردارید. این ها لپ تاپ های حرفه ای هستند. سرمایه گذاری اضافی، قدرت مازادی را تضمین می نماید که ارزش آن بسیار بیشتر از صرفه جویی در بازگشت به مک بوک پرو 13 اینچی متمرکز بر مصرف نماینده است. یک پرو که بین نداشتن قدرت کافی برای بهتر بودن به طور قابل توجهی از Air و صرفه جویی کافی برای در نظر گرفتن جای مک بوک پرو بعدی در نمونه کار ها گیر نموده است.

در تمام این موارد، شما بعلاوه باید از آنچه در ماه اکتبر در راه است مطلع باشید. مک بوک پرو 13 اینچی به روز رسانی خود را برای خانواده M2 دریافت نموده است. مدل های 14 و 16 اینچی همچنان از تراشه های M1 Pro و M1 Ultra استفاده می نمایند و همچنان عملکرد بهتری نسبت به M2 MacBook Pro دارند. با توجه به اینکه انتظار می رود ماه اکتبر شاهد عرضه مک های مبتنی بر M2 Pro و M2 Max باشیم، فاصله بین مک بوک های کوچکتر و بزرگتر به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

حداقل صبر کنید و تفاوت عملکرد بین مدل ها را ببینید. اما اگر شکاف مشابه خانواده M1 باشد، مک بوک پرو های تازه M2 از نظر عملکرد، مک بوک پرو فعلی M2 را پشت سر می گذارند و مک بوک ایر در حال حاضر قیمت مناسب تری را برای یک لپ تاپ همه کاره ارائه می نماید.

بیشتر بخوانید

منبع:forbes

وبلاگ بارسلونا فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مک بوک پرو تازه یا اپل کدام بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک بوک پرو تازه یا اپل کدام بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید