نفتکش سابیتی از تنگه باب المندب عبور کرد ، نشت دوباره نفت صحت ندارد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، شرکت ملی نفتکش ایران اخبار و فیلم های منتشر شده درباره ادامه نشت نفت از کشتی SABITI و ایجاد آلودگی زیست محیطی توسط این کشتی را تکذیب کرد.

نفتکش سابیتی از تنگه باب المندب عبور کرد ، نشت دوباره نفت صحت ندارد

به گزارش مهر به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، این شرکت با اعلام توقف نشت نفت از کشتی حادثه دیده SABITI بیان کرد: فیلم ها و تصاویر منتشر شده در مورد نشت نفت از این کشتی مربوط به روز حادثه (آدینه 19 مهر) و ساعات پس از اصابت راکت به آن است.

شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه نشت نفت از کشتی SABITI چند ساعت پس از حادثه، با کوشش و اقدامات فنی صورت گرفته توسط پرسنل کوششگر این کشتی، متوقف شد اضافه نمود: با اقدامات و تدابیر فنی اتخاذ شده و لیست (List) کشتی، حفره های ایجاد شده توسط اصابت راکت به سطح بالای آب منتقل شد و در نتیجه نشت نفت کاملا متوقف گشت.

تصاویر و فیلم های موجود گویای توقف نشت نفت از کشتی است و برخلاف اخبار منتشره و ادعاهای مطرح شده، این کشتی نفتکش ظرف 3 روز گذشته هیچ گونه نشت نفت و آلودگی زیست محیطی نداشته است.

کشتی SABITI در حال حاضر در وضعیت کاملا متعادل و ایمن از تنگه باب المندب عبور نموده و به زودی به آب های خلیج فارس وارد خواهد شد.

کشتی نفتکش SABITI روز آدینه 19 مهرماه جاری در 60 مایلی بندر جده عربستان هدف اصابت دو راکت نهاده شد که در اثر این حمله بدنه و دو مخزن این کشتی آسیب دید.

منبع: همشهری آنلاین

به "نفتکش سابیتی از تنگه باب المندب عبور کرد ، نشت دوباره نفت صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفتکش سابیتی از تنگه باب المندب عبور کرد ، نشت دوباره نفت صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید