واکسیناسیون روزانه کرونا در تهران می تواند از 300 هزار دُز فراتر رود

به گزارش وبلاگ بارسلونا، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: واکسیناسیون روزانه در تهران تا 300 هزار دُز قابل افزایش است و به عبارتی هر سه تا چهار روز می توان به حدود یک میلیون شهروند تهرانی واکسن کرونا تزریق کرد.

واکسیناسیون روزانه کرونا در تهران می تواند از 300 هزار دُز فراتر رود

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بارسلونا، دکتر جلیل کوهپایه زاده مهمترین شرط رسیدن به این هدف را تامین واکسن مورد احتیاج اعلام نمود و اضافه نمود: با افزایش ساعات کار مراکز تجمیعی و بهره گیری کامل از ظرفیت های مراکز واکسیناسیون موجود، به این هدف مهم دست خواهیم یافت.

وی، موضوع اصلی شتاب گرفتن واکسیناسیون کرونا را تامین واکسن مورد احتیاج اعلام و اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی های اجرا شده این موضوع به نحو مطلوبی رفع خواهد شد.

دکتر کوهپایه زاده، تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان تهران را بیش از 130 مرکز اعلام نمود و گفت: روزانه حدود 100 هزار دُز واکسن تزریق می گردد و رکورد روزانه تزریق واکسن کرونا در تهران به 130 هزار دز نزدیک شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تا به امروز بیش از 5 میلیون و 600 هزار دز واکسن کرونا در تهران تزریق شده و با تامین مناسب واکسن، این فرایند در چند ماه آینده شتاب مطلوبی می گیرد و می توان همه واجدین شرایط واکسینه کرد.

وی با اشاره به راه اندازی چهل و چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران، اسم کرد: با تامین مناسب واکسن، می توان ظرفیت تزریق را به بیش از 70 هزار دز در منطقه ها تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران رساند تا هرچه سریع تر جمعیت تحت پوشش واکسینه شوند.

کوهپایه زاده، واکسیناسیون را شرط کافی برای پیشگیری از بیماری کرونا بیان نمود و گفت: مردم همچنان باید توصیه های بهداشتی را رعایت نمایند و آن را به هیچ وجه ساده نگیرند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مردم همچنان توصیه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها و حضور نیافتن در تجمعات را به شدت رعایت نمایند.

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: 29 میلیون و 453 هزار و 444 دز واکسن کرونا در کشور شامل 19 میلیون 620 هزار و 596 دز در نوبت اول و 9 میلیون و 832 هزار و 848 دز در نوبت دوم به گروه های هدف جامعه تا روز دوشنبه 15 شهریور ماه تزریق شده است.

از مجموع واکسن های تزریق شده اسپوتنیک نوبت اول 451 هزار و 623 دز و در نوبت دوم 365 هزار و 923 دز تزریق شده است.

سینوفارم در نوبت اول 13 میلیون و 390 هزار و 957 دز و در نوبت دوم هفت میلیون و 202 هزار و 923 دز، بهارات در نوبت اول 59 هزار و 389 دز و در نوبت دوم 54 هزار و 218 دز، آسترازنکا در نوبت اول سه میلیون و 427 هزار و 817 دز و در نوبت دوم یک میلیون و 391 هزار و 459 دز به گرو های هدف جامعه تزریق شده است.

بعلاوه واکسیناسیون کرونا با تزریق واکسن برکت در نوبت اول 2 میلیون و 290 هزار و 810 دز و در نوبت دوم 818 هزار و 325 دز به افراد واجد شرایط اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "واکسیناسیون روزانه کرونا در تهران می تواند از 300 هزار دُز فراتر رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون روزانه کرونا در تهران می تواند از 300 هزار دُز فراتر رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید