رادوشویچ: مردم ایران نگران کرونا هستند اما رفتارهای جنون آمیز ندارند، آنها دیوانه وار خرید نمی کنند و کمبودی نیست

به گزارش وبلاگ بارسلونا، سنگربان کروات تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط زندگی خود در ایران در بحبوحه شیوع کرونا با یکی از رسانه های کشورش گفت و گویی انجام داده است.

رادوشویچ: مردم ایران نگران کرونا هستند اما رفتارهای جنون آمیز ندارند، آنها دیوانه وار خرید نمی کنند و کمبودی نیست

به گزارش وبلاگ بارسلونا، زندگی بازیکنان لژیونر شاغل در فوتبال ایران در روزهایی که کشورمان درگیر مبارزه با ویروس کرونا شده، برای هموطنان آنها جالب توجه است. یکی از این بازیکنان هم بوژیدار رادوشویچ، دروازه بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس است که سایت اسلوبودنا دالماتیا کرواسی از طریق واتساپ با او تماس برقرار کرده و درباره شرایطش در بحبوحه شیوع کرونا در ایران سؤالاتی پرسیده است.

رادوشویچ درباره شرایط این روزهای خود در ایران به اسلوبودنا دالماتیا گفت: مردم در اینجا خیلی ترسیده اند. خیلی ها از ماسک های تنفسی و دستکش استفاده می کنند، اما من باید بگویم که خبری از حالت های هیستریک یا پریشان احوالی های عصبی نیست و مردم هم دیوانه وار به دنبال خرید غذا یا دیگر مایحتاج زندگی شان نیستند. این زندگی نسبتاً عادی است و بسیاری از فروشگاه ها هم در حالت عادی کار می کنند و همه چیزی که بخواهید بخرید را دارند. کمبودی وجود ندارد. تنها چیزی که متوقف شده، آموزش به بچه ها در مدارس است. همچنین یک هفته لیگ هم برای ما لغو شده و هفته بعدی قرار است یک هفته دیگر برگزار شود که البته ما نمی دانیم که آیا آن هفته هم لغو خواهد شد یا نه. اگر بازی های آن هفته هم لغو شود، احتمالاً لیگ تا اوایل آوریل لغو می شود، چون سال جدید در ایران از 21 مارس آغاز می شود.

وی که در ایران به همراه همسر و پسرش زندگی می کند، از سفر مادر همسرش به کشورمان برای ملاقات آنها خبر داد و اضافه نمود: من توانستم یک بلیت برای مادر همسرم تهیه کنم و او از زاگرب به ایران سفر می کند. آئروفلوت و هواپیمایی قطر تنها خطوط هوایی هستند که در حال حاضر به ایران رفت و آمد دارند. تمام مسافرانی که وارد ایران می شوند در فرودگاه برای مبتلا نبودن به کرونا معاینه می شوند. اگر علائمش را داشته باشند قرنطینه می شوند و اگر تب نداشته باشند، زندگی عادی را از سر می گیرند. از ایران هم اگر کسی بخواهد به اروپا سفر کند، تمام مسافران معاینه و چک می شوند.

سنگربان کروات پرسپولیس در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا خود او همه موارد بهداشتی توصیه شده را رعایت می کند، تأکید کرد: بله. اینجا به ما ماسک و ضدعفونی کننده داده اند. بهداشت فردی را باید رعایت کرد، دست ها را باید شست و امیدواریم که همه چیز روبه راه شود. ما به صورت عادی تمرینات مان را انجام می دهیم. فعلاً بیشتر از این خبری نیست. طبق چیزهایی که تا الان شنیده ام، این ویروس کرونا برای افراد سالخورده، بیمار و آنهایی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند، خطرناک تر است.

رادوشویچ در پایان راجع به شرایط موجود در تهران هم گفت: مردم اینجا با ماسک رفت و آمد می کنند، اما تعدادشان زیاد نیست. برخی متخصصان می گویند که ماسک چیز خوبی است، اما برخی هم می گویند که از مبتلا شدن محافظت نمی کند. کسی نمی داند چه چیزی درست است. ایرانی ها سیستم بهداشت و سلامت بسیار خوبی دارند و من فکر می کنم شوک ابتدایی به آنها هم به دلیل این بود که انتظارش را نداشتند ویروس کرونا به اینجا برسد. الان همه چیز برای مدیریت اوضاع سازماندهی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رادوشویچ: مردم ایران نگران کرونا هستند اما رفتارهای جنون آمیز ندارند، آنها دیوانه وار خرید نمی کنند و کمبودی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رادوشویچ: مردم ایران نگران کرونا هستند اما رفتارهای جنون آمیز ندارند، آنها دیوانه وار خرید نمی کنند و کمبودی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید