پله های نفس گیر پیش پای بیماران

به گزارش وبلاگ بارسلونا، حمیدرضابوجاریان-خبرنگار:مکانیزه شدن پل های عابرپیاده در شهری که قرار است انسان محور باشد، حداقل انتظاری است که می توان از مدیریت شهری برای سهولت در تردد انسان ها داشت.

پله های نفس گیر پیش پای بیماران

منطقه 12 به عنوان منطقه ای پرتردد احتیاج به مکانیزه شدن پل های عابرپیاده بیشتر از نقاط دیگر احساس می گردد. این اقدام در مقابل مراکزی مانند بیمارستان که سهولت تردد افراد در آن از اهمیت بالاتری برخوردار است، این در حالی است هنوز پل های بیمارستان های طرفه و بازرگانان غیرمکانیزه است. درباره چرایی غیرمکانیزه بودن این پل ها با شهروندان و مسئولان شهری منطقه همصحبت شده ایم. از وقتی که بزرگراه شهید محلاتی با نصب نرده 2 تکه شده است، اهالی به ویژه سالخوردگان ناچارند از پل غیرمکانیزه روبه روی ورودی بخش اورژانس بیمارستان بازرگانان که پله های زیادی دارد، استفاده نمایند تا از یک سمت بزرگراه به سمت دیگر بروند. این داستان 10 سال گذشته ساکنان محله و بیمارانی است که به بیمارستان می روند. به گفته سعید محمودی که خود سن و سالی دارد، مکانیزه نبودن پل عابر بیمارستان بازرگانان نفس بیماران را به شماره انداخته است: بیماران ناچارند این سختی را به جان بخرند و نفس زنان از پله ها بالا بروند.

بی انصاف ها آنقدر برای پل، پله طراحی نموده اند که هرچه بالا می رویم به انتهای آن نمی رسیم. او ادامه می دهد: بخش اورژانس بیمارستان درست در مقابل این پل قرار گرفته است. بارها بیمارانی را دیده ام که با مشقت و نفس زنان از این پل بالا و پایین می روند. سؤالم این است که اگر پل عابرپیاده کنار بیمارستان ها نباید مکانیزه باشد، پس کدام پل عابر باید مکانیزه گردد؟

  • پل بیمارستان طرفه هم مکانیزه نیست

موضوع مکانیزه نبودن پل های عابرپیاده کنار مراکز بیمارستانی منطقه، محدود به بیمارستان بازرگانان نیست. بیمارستان های امیر اعلم و طرفه نیز این مشکل را دارند. آن طور که محمد شفیعی یار از معتمدان محله بهارستان می گوید کسی به مسائل مطرح شده توجه نمی کند: بارها درخواست مردم را که خواستار مکانیزه شدن پل عابرپیاده بیمارستان طرفه بود به شهرداری ارائه کردیم. حتی درگذشته پل عابرپیاده بیمارستان امیر اعلم نه تنها مکانیزه نشد، بلکه آن را جمع آوری کردند. دلیل جمع آوری این پل استفاده نشدن از آن بود در حالی که بر این باورم چون پل عابر، مکانیزه نبود کسی از آن تردد نمی کرد. با مکانیزه شدن پل های غیرمکانیزه خواهید دید مردم استقبال خوبی از آن می نمایند.

  • شهردار ناحیه یک: مکانیزه شدن پل عابر طرفه تصویب شده است

علت مکانیزه نبودن پل عابرپیاده مقابل بیمارستان طرفه و دلیل جمع آوری پل بیمارستان امیر اعلم را از جانشین شهردار ناحیه یک پیگیری کردیم. مصطفی عرفانیان می گوید: مکانیزه شدن پل تصویب و نبود اعتبار سبب شده است تاکنون اقدامی برای مکانیزه کردن پل انجام نگردد. برای ایمن سازی تردد در این محور، اجرای طرح های ترافیکی و نصب علائم هدایت و رانندگی صورت گرفته است. او دلیل جمع آوری پل عابر بیمارستان امیر اعلم را تردد کم از آن بیان کرد: آنالیز های صورت گرفته نشان داد که تردد اندک از پل عابرپیاده روبه روی بیمارستان امیر اعلم توجیه کافی برای نصب آن ندارد.

  • معاون خدمات شهری: از صدور مجوز اطلاعی ندارم

در 4 ماه اخیر، هیچ مجوزی برای مکانیزه شدن پل های عابرپیاده بیمارستان های طرفه و بازرگانان دریافت نشده است. در صورتی که مجوزی هم صادر شده باشد این مجوز به سازمان زیباسازی شهرداری تهران ارجاع شده تا تجهیزات خریداری گردد. اما ایجاد زیرساخت ها و تملک های احتمالی برای نصب پل با خدمات شهری منطقه است. تاکنون هیچ درخواستی برای ایجاد زیرساخت به این معاونت ارسال نشده است. این حرف های محمدرضاندرلو معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه است:

موضوع صدورمجوز برای مکانیزه شدن پل های عابرپیاده این 2 بیمارستان را از معاونت حمل و نقل منطقه پیگیری می کنم. این اظهارنظر معاون شهردار منطقه درحالی است که سعید ارونقی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه از صدور مجوز برای مکانیزه شدن پل های مقابل این بیمارستان ها خبر می دهد و می گوید: برای مکانیزه کردن 2 پل بازرگانان و طرفه مصوبه گرفته و سازمان حمل ونقل ترافیک منطقه موافقت خود را با این موضوع اعلام نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "پله های نفس گیر پیش پای بیماران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پله های نفس گیر پیش پای بیماران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید