امین حیایی راز پنهان احسان علیخانی را لو داد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، خبرنگاران: امین حیایی از دستمزد داوران و مجری عصرجدید گفت و بعلاوه دستمزد احسان علیخانی را لو داد.

امین حیایی راز پنهان احسان علیخانی را لو داد

امین حیایی 19 خرداد 1349 در قیطریه تهران به دنیا آمد.امین حیایی در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخت و امین حیایی پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی - سیاسی نیروی هوایی فعالیتش را شروع کرد. عکسی از امین حیایی در کنار همسرش نیلوفر خوش خلق و رویا نونهالی پخش شده است.امین حیایی داور عصر تازه بوده است.

ین حیایی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون ایران، این روزها چالش ها و تجربه های تازهی را تجربه می نماید؛ چالش هایی از جنس داوری در مسابقه استعدادیابی عصر تازه که او را تبدیل به کاراکتری امیدبخش برای شرکت نمایندگان نموده است تا حضور در تبلیغات بازرگانی که این روزها بعضی دیگر از چهره های مطرح دنیای بازیگری را هم به این حوزه کشانده است.

این بازیگر، به سوالاتی درباره عصر تازه و حضور در تبلیغات بازرگانی پاسخ داده است. او که اخیرا یک سس را تبلیغ نموده و این تیزر در شبکه های تلویزیونی پخش می گردد، درباره ورودش به عرصه تبلیغات می گوید: من برای همین تبلیغات هم سال ها صبر نموده ام. سال ها پیشنهادات زیادی به من می شد و قبول نمی کردم چون می خواستم تبلیغی که بازی می کنم در شأن من باشد یا بتوانم به آن تبلیغ اعتماد کنم و به اعتبارم لطمه نخورد

از این بگویید که بعد از سال ها حضور سینمایی و دوری از تلویزیون، چطور در قامت داور یک مسابقه استعدادیابی به عصر تازه پیوستید و اصلاً احسان علیخانی درخواستش برای پذیرفتن داوری را با چه نکات یا پارامترهایی عنوان کرد؟

من قبل از اینکه وارد عصر تازه شوم پیشنهاد اجرا برای سه برنامه در تلویزیون داشتم اما علاقه ای نبود که بخواهم به آن ها جواب مثبت بدهم. از طرفی آنقدر مجریان توانمندی داریم که من فکر کردم اگر اجرای یکی از این برنامه ها را قبول کنم تا زمانی که بخواهم مجری خوبی شوم و توانمندی های یک مجری را به دست بیاورم، بخش زیادی از برنامه پیش رفته و من حتی اعتبار خودم را هم از دست داده ام. با این حال احسان علیخانی به من پیشنهاد داد که در نقش داور حضور پیدا کنم و این برایم مجذوب نماینده بود.

چطور برای اجرا وسوسه نشدید؟ چون الان خیلی از بازیگرها دوست دارند اجرا را هم تجربه نمایند.

اتفاقاً پیشنهادات خیلی خوبی هم مطرح شد و حتی وقتی رد کردم، می خواستند با مسائل اقتصادی نظر من را جلب نمایند. با این حال من دوست نداشتم اجرا کنم و حتی فکر می کردم ممکن است به اعتبارم لطمه بزند.

واقعاً اعتبار مساله اصلی تان بود؟

مسلماً. دوست نداشتم اعتباری را که در رشته کاری خودم به دست آورده بودم از دست بدهم. حتی خیلی ها شاید بگویند اگر موسیقی را ادامه می دادم نسبت به بازیگری پیروز تر بودم، ولی من نمی خواهم فعالیتم در موسیقی هم در حدی باشد که بازیگری ام را تحت الشعاع قرار دهد. به ویژه که اجرا احتیاج به اطلاعات عمومی در حوزه سیاست، فرهنگ و… دارد که من احساس می کردم چنین اشرافی ندارم.

من ترجیح می دهم نردبان کاری خودم را بالا بروم و داوری هم را به خاطر عشق به این بچه هایی که از سراسر کشور می آیند و دوست دارند دیده شوند قبول کردم که شاید دستمزد همین کار یک هشتم پولی هم که بابت اجرا در تلویزیون به من پیشنهاد شده بود نباشد.

امین حیایی دستمزد لاکچری احسان علیخانی در عصرتازه را لو داد ؟+ عکس7

شرط خاصی برای داوری داشتید؟

شرط خاصی نداشتم دوست داشتم فرایند کار را بدانم و وقتی صحبت کردیم و دیدم احسان علیخانی با چه عشقی کار می نماید و چقدر دغدغه و هیجان دارد، فهمیدم او پای کارش و بچه ها می ایستد پس می توان با او کار کرد.

پیش از این مطرح شده بود که دستمزد شما از باقی داوران بیشتر است؛ خودتان اطلاعی نسبت به باقی دستمزدها دارید؟

خیر، نه می دانم و نه می پرسم، چون دستمزد خصوصی است.

شما از بازیگرانی هستید که به تبلیغات بازرگانی هم ورود نموده اید. در این حوزه هرچقدر هم حساسیت داشته باشید باز هم معمولاً وقتی یک بازیگر حرفه ای وارد این حوزه می گردد نوعی واکنش منفی نسبت به آن ها شکل می گیرد. آیا برای ورود به این میدان هم اولویت ها و وسواس هایی داشتید؟

من برای همین تبلیغات هم سال ها صبر نموده ام. سال ها پیشنهادات زیادی به من می شد و قبول نمی کردم چون می خواستم تبلیغی که بازی می کنم در شأن من باشد یا بتوانم به آن تبلیغ اعتماد کنم و به اعتبارم لطمه نخورد.

به هر حال اعتبار به راحتی به دست نمی آید، ولی من هیچ کاری را صرفاً برای پول انجام نمی دهم. مردم برای من بسیار مهم هستند، مردمی که همواره به من لطف داشته اند و محبت نموده اند و این محبوبیت برایم خیلی ارزش دارد، خیلی بیشتر از آنچه که فکر می کنید! خیلی وقت ها پیش آمده است که خسته و کوفته از سر کار آمده ام و مردم را می بینم که با عشق آمده اند عکس و امضا بگیرند من هم با لبخند صبر می کنم تا همان عشق را به آن ها برگردانم.

بعضی از بازیگران از این موقعیت دلخور می شوند که مردم بخواهند دائم از آن ها عکس بگیرند و حریم خصوصی شان را برهم بزنند.

[yektanet.com]

من هر زمانی که گیر بیفتم سعی می کنم تمام و کمال انرژی بگذارم و کار همه را راه بیندازم (می خندد) حضورم در عصر تازه هم فقط به عشق همین بچه هاست. دوست ندارم امید از جامعه بیرون برود چون جوانان هنوز قابلیت دیده شدن را دارند و باید محیطی باشد که بتوانند در آن رشد نمایند و عایدی کسب نمایند. بازتاب این ها را هم می بینم که وقتی مرا می بینند، می گویند دمت گرم که رای مثبت می دهی…

دارا حیایی پس از ایفای نقش در فیلم شعله ور چندی پیش هم در سریال از سرنوشت بازی کرد و اتفاقاً کاراکترش شباهت هایی هم با بعضی از نقش های شما داشت چطور او را در جهت ورود به بازیگری هدایت نموده اید؟

مثل خیلی از هنرمندان که نمی خواهند فرزندشان وارد همان حرفه گردد نگران نبودید؟

تنها نگرانی من اخلاقیاتش بود که از او می خواستم بعضی از اصول را رعایت کند مثلاً در کار به همه احترام بگذارد تا آن ها هم به او احترام بگذارند و اینکه دقت کند کارگردان، فیلمبردار، گریمور و… از او چه می خواهند. توصیه هایم بیش از اینها نبوده است؛ من نه پیشنهاد دادم وارد این کار گردد و نه دوست داشتم وارد گردد، چون می دانم در این حرفه با چه مشکلاتی روبرو هستیم. به هر حال باید تحمل داشته باشد، انعطاف پذیر باشد و جنبه نقد و حتی ناسزا شنیدن را هم داشته باشد.

گاهی بین بعضی داوران بحث هایی در می گیرد یا بین داوران و احسان علیخانی. خیلی ها برایشان سوال است که بدانند پشت صحنه این ماجراها چگونه تمام می گردد؟

همه چیز در لحظه است و واقعی اتفاق می افتد، پشت صحنه همه اینها پر از خنده و لذت است که خیلی از آن ها در برنامه پشت صحنه یا همان هشتگ عصر تازه پخش می گردد و البته طبیعی است که گاهی بین داوران اختلاف نظر باشد، ما حسابی با هم بحث می کنیم و خیلی هم مجذوب نماینده است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اندازه دستمزد مجریان صداوسیما بر مبنای واحد ساعت-دستمزد جزو بالاترین دستمزدها و در آمدها در ایران محسوب می گردد.

دستمزدهای نجومی مجریان تلویزیون: از مهران مدیری تا رضا رشیدپور و علیخانی

دستمزد مجریان تلویزیون و به طور کل سلبریتی ها موضوعی مورد علاقه و پیگیری افکارعمومی است اما موضوع آنجا جالب می گردد که اندازه دستمزذ مجریان صداوسیما بر مبنای واحد ساعت-دستمزد جزو بالاترین دستمزدها و در آمدها در ایران محسوب می گردد. براساس آنالیز ما مجریان مطرح تلویزیون برای دو ساعت برنامه کمتر از 25 میلیون تومان دریافت نمی نمایند.

البته منظور از دستمزد در اینجا ، برنامه های خارج از صداوسیماست که دستمزد آنها برای اجرا در برنامه های شرکت ها و برندهایی مثل شرکت های لوازم خانگی همانند ال جی، و برندهای مخابراتی همانند رایتل و ایرانسل و یا برندهایی درهمین زمینه همانند توسکا و روبیکا پرداخت می گردد. مجریان تلویزیون عموماً مبالغی که از بابت اجرای خود برنامه های صداوسیما دریافت می نمایند، به مراتب کمتر از این است که این مجریان به این هم رضایت دارند زیرا سلبریتی سازی آنها به وسیله آنتن صداوسیما و همین برنامه ها صورت می گیرد و تداوم می یابد. در واقع صداوسیما دروازه ای برای این مجریان جهت رسیدن به اجراهایی با دستمزد ده ها میلیون تومانی در بیرون از صداوسیما و پرداخت آن به وسیله امثال شرکت و برندهای یادشده است. چنین فرصت طلایی برای کسب عایدی هنگفت ار طریق سلبریتی سازی و مشهور سازی به وسیله صداوسیما باعث شده که رقابت پنهانی میان مجریان تلویزیونی برای گرفتن برنامه و از آن شدیدتر برای کسانی است که تازه می خواهند وارد این عرصه شوند که بعضا با بی رحمی ها و بی اخلاقی هایی هم همراهست، شکل بگیرد. نکته دیگر اینکه مجری تلویزیونی آن است که دائما مبادرت به این حرفه بکند و به آن اشتغال داشته باشد. بر این اساس بعضی هنرپیشه ها را نمی توان جزو مجریان دانست اگرچه مبلغ دریافتی آنها هم بسیار بالاست.

درهرحال براساس آنالیز ها، رضا رشیدپور که تا چندی یش و تا اوایل مدیریت علی فروغی در شبکه سه، برنامه حالا خورشید را برای این شبکه در صبح ها اجرا می کرد، گران ترین مجری تلویزیونی (برای برنامه ها خارج از صداوسیما) به شمار میرود. رضا رشیدپور برای اجرای برنامه در خارج از صداوسیما به تعبیر تلویزیونی ها؛ استیج (STAGE) که معمولاً دو ساعت برنامه است، 50 میلیون تومان دریافت می نماید. البته این نرخ، ویژۀ تهران است و اگر برنامه در شهرستان باشد، مبلغ یادشده به 60 میلیون تومان افزایش می یابد، باضافه اینکه هزینه تامین بلیت رفت و برگشت هواپیما و اقامت هم با دعوت نماینده خواهد بود. آنچه احتیاج به گفتن ندارد اینست که مجری برنامه، تمام این دو ساعت را به اجرای برنامه نمی پردازد بلکه واضح است که دقایقی اجرای برنامه دارد که در این صورت می توان اگر میانگین دقیقه-دستمزد را به دست آورد، اندازه چنین دریافتی هایی از بعضی پزشکان متخصص نامدار هم بیشتر است، البته اینکه؛ این مجریان هر روز چنین برنامه هایی را ندارند بلکه به طور میانه چهار پنج برنامه در ماه اجرا می نمایند.

دستمزد احسان علیخانی

بعد از رضا رشید پور، احسان علیخانی واقع شده است که اندازه دریافتی وی برای یک اجرای خارج از صداوسیما، حدود 30 تا 40 میلیون تومان است که نرخ او هم برای اجرا در شهرستان، به تناسب افزایش می یابد.

دستمزد علی ضیا

و بالاخره از میان مجریان مطرح تلویزیونی ، دستمزد علی ضیا، از دو نفر یادشده کمتر و حدود 25 میلیون تومان است.

دستمزد مهران مدیری و محمدرضا گلزار

اما اگر بخواهیم بعضی هنرپیشه های مطرح همانند مهران مدیری و محمدرضا گلزار را وارد این آنالیز کنیم، موضوع ابعاد دیگر و متفاوتی پیدا می نماید. به طوری که این دو ستاره سینما و تلویزیون هرگز در خارج از صداوسیما برنامه (استیج) اجرا نمی نمایند بلکه به عکس دستمزد آنها فقط از اجرای برنامه های صداوسیماست. اگر اندازه دستمزد برای برنامه صداوسیما را درنظر بگیریم،این دوتن بالاترین نرخ دستمزد اجرا را درتاریخ صداوسیما به نام خود ثبت نموده اند. مثلاٌ مهران مدیری بابت یک برنامۀ دورهمی 50 تا 60 میلیون دستمزد(بالاتر از رضا رشیدپور) دریافت نموده است.

و یا محمدرضا گلزار به همین سیاق، از بابت یک برنامه برنده باش حدود همین مبلغ را دریافت نموده است.

البته دستمزد این دوتن به وسیله غول های مخابراتی-تفریح ایران به نام های روبیکا و توسکا و … به اسم اسپانسرهای گردن کلفت صداوسیما تامین شده است. این هم باید افزود که احسان علیخانی هم علاوه بر اندازه دستمزد وی در اجرای اسیتج که اشاره شد، برای هر برنامه تلویزیونی عصر تازه که اسپانسر آن یکی از شرکت های تابعه بانک ملت بود؛ مبلغ 60 میلیون تومان دریافت کرد. به همین قیاس می توان دستمزد اجرای دیگر مجریان نسبتاً مظرح و غیر مطرح تلویزیون را که کمتر از ارقام فوق خواهد بود، به دست آورد.

بیوگرافی امین حیایی

امین حیایی در دوران تحصیل به فعالیت در تئاتر پرداخت و پس از گرفتن دیپلم، ضمن خدمت سربازی در مرکز هنرهای نمایشی عقیدتی - سیاسی نیروی هوایی فعالیتش را شروع کرد. امین حیایی در سال 1370 بازیگر یک تئاتر بچه ها به کارگردانی ثریا قاسمی بود. امین حیایی در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه بازیگر نقش دوم برای فیلم براده های خورشید شد.

امین حیایی خیلی زمان برد تا بتواند به اسم بازیگر نقش اول در فیلم های سینمایی بازی کند و امین حیایی ر اولین نقش آفرینی اش به اسم بازیگر نقش اول در فیلم سیب سرخ حوا (1378) چندان پیروز نبود. او در سال 1381 با بازی در شش فیلم: مزاحم، مانی و ندا، مونس، اثیری، رز زرد و بوی بهشت روی پرده سینماهای تهران رفت و از این حیث رکورددار بود.

این مطلب مربوط به گروب وب گردی است و تنها جنبه تفریح دارد.

منبع: رکنا

به "امین حیایی راز پنهان احسان علیخانی را لو داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امین حیایی راز پنهان احسان علیخانی را لو داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید