کمیته حقیقت یاب سودان تیراندازی نیروهای امنیتی به معترضان را تأیید کرد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، رئیس کمیته حقیقت یاب سودان اظهار داشت که بعضی از نیروهای امنیتی به سمت تحصن کنندگان در خارطوم تیراندازی نموده اند.

کمیته حقیقت یاب سودان تیراندازی نیروهای امنیتی به معترضان را تأیید کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارسلونا، فتح الرحمن سعید رئیس کمیته حقیقت یاب در خصوص حادثه کشتار تحصن کنندگان در خارطوم، امروز شنبه گفت که بعضی از نیروهای مأمور پاکسازی منطقه کلمبیا به سمت تحصن کنندگان تیراندازی نموده اند.

وی اضافه کرد که یکی از افسران از دستورات سرپیچی نموده و دستور شلاق زدن تحصن کنندگان را صادر نموده است.

طبق گزارش شبکه سعودی العربیه، رئیس کمیته حقیقت یاب سودان همچنین زخمی شدن 63 نفر در محل تحصن معترضان را تأیید کرد.

وی همچنین با اشاره به وجود بعضی تخلفات در منطقه کلمبیا گفت که بعضی افراد نفوذی از تجمع مسالمت آمیز تحصن کنندگان سوء استفاده کردند.

رئیس کمیته حقیقت یاب درباره کشتار تحصن کنندگان در خارطوم توضیح داد که در اجرای این تحقیقات به 29 سند از جمله گزارش فنی درباره بازرسی از مکان تحصن و منطقه کلمبیا و اظهارات 59 شاهد استناد شده است.

عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان 22 فروردین در پی گسترش اعتراضات مردمی به نابسامانی اوضاع مالی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن یک شورای نظامی به رهبری عبدالفتاح البرهان قدرت را به دست گرفت.

این شورا مورد حمایت عربستان سعودی، امارات و مصر نهاده شد. معترضان خواهان آن شدند که این شورای نظامی قدرت را به دولتی مدنی تحویل دهد چرا که با ماندن این شورا، چیزی تغییر ننموده بود؛ به همین دلیل به تحصن خود در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم ادامه دادند و هم زمان مشغول مذاکره با این شورا بودند.

دهم خرداد، رئیس شورای نظامی انتقالی سودان البرهان در مقام عالی ترین مقام این کشور، به اجلاس سران اسلامی و سران عرب در مکه دعوت شد و با مقامات سعودی از جمله محمد بن سلمان ولی عهد سعودی دیدار کرد و پس از آن نیروهای امنیتی با حمله به محل تحصن معترضان دست به کشتار زدند و در این حمله دستکم 100 نفر کشته شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کمیته حقیقت یاب سودان تیراندازی نیروهای امنیتی به معترضان را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته حقیقت یاب سودان تیراندازی نیروهای امنیتی به معترضان را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید