افتتاح نخستین خط گردشگری دریایی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش وبلاگ بارسلونا، نخستین خط گردشگری دریایی میان منطقه آزاد انزلی و بندرانزلی افتتاح شد.

افتتاح نخستین خط گردشگری دریایی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش خبرنگار از ، رضا شادمان رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : با ایجاد زیرساخت های مناسب در منطقه آزاد انزلی ، نخستین خط دریایی گردشگری از منظرگاه یا اسکله تفریحی از منطقه آزاد انزلی به بندرانزلی و بالعکس افتتاح شد.

او با اشاره به ظرفیت های متنوع گردشگری گیلان و منطقه آزاد ، بهره گیری حداکثری از فرصت های شناخته نشده در گردشگری دریایی استان را خواهان شد و اضافه نمود : چنین زیساختی را می توان در سواحل چمخاله ، تالش و آستارا ایجاد کرد و گردشگری دریایی در گیلان را توسعه داد.

شادمان اضافه نمود : با توجه به ظرفیت مختلف گردشگری در استان ، با همکاری استاندار جدید و نهادهای مربوط ، این توانمندیها عملیاتی می شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : وجود زیرساخت پایه اصلی هر نوع سرمایه گذاری است ، چراکه با توجه به هوشمندی سرمایه گذار، این افراد در نقطه ای فعالیت می نمایند که همه امکانات، وجود داشته باشد.

رضا شادمان با اشاره به مجتمع بندری کاسپین به عنوان مهمترین زیرساخت این منطقه اضافه نمود : این مجتمع بندری در آینده از افتخارات کشور خواهد بود زیرا ظرف چند ماه 52 فروند کشتی تجاری در این مجتمع پهلوگیری کرد و ما در این مدت با استقبال خوب سرمایه گذاران ، بازرگانان و فراورینمایندگان کشور روبرو شدیم.

او با بیان اینکه در پرتو کوشش های همکاران ما در حوزه صنعت در سالهای اخیر 70 واحد راکد و نیمه فعال ، فعال شد و به چرخه فراوری کشور بازگشت اضافه نمود : از یک میلیارد دلار صادرات مناطق آزاد ایران ، 400 میلیون دلار متعلق به فراورینمایندگان منطقه آزاد انزلی است که این امر نشان دهنده کوشش مشترک بخش خصوصی و کارکنان این سازمان است و ما این رویکرد را ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به افتتاح 21 طرح عمران و بهسازی روستایی در منطقه آزاد گفت : این طرح ها با همکاری شوراهای هر روستا برای ایفای مسئولیت اجتماعی این سازمان و ارتقاء سطح کیفی زندگی در این منطقه اجرا شد.

آ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افتتاح نخستین خط گردشگری دریایی در منطقه آزاد انزلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین خط گردشگری دریایی در منطقه آزاد انزلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید