افزایش مدارس برکت به 2 هزار مدرسه تا انتها سال

به گزارش وبلاگ بارسلونا، تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا انتها امسال به 2 هزار مدرسه می رسد.

افزایش مدارس برکت به 2 هزار مدرسه تا انتها سال

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بارسلونا، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از ساخت 200 مدرسه تازه در امسال اطلاع داد و اضافه کرد: به این ترتیب تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت در منطقه ها محروم و روستایی کشور تا انتها سال 1401 به 2 هزار مدرسه می رسد.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت های این بنیاد در سال 1401 اعلام کرد: بنیاد برکت در امسال ساخت 200 مدرسه تازه با یک هزار کلاس درس را با اولویت جایگزینی با مدارس کانکسی در دستور ساخت دارد و 2 هزار میلیارد ریال برای این منظور اعتبار تخصیص داده است.

ترکمانه تاکید نمود: با افتتاح این 200 مدرسه تعداد مدارس آماده بهره برداری و تکمیل شده برکت تا انتها سال 1401 به 2 هزار مدرسه با 11 هزار کلاس درس می رسد.

وی درباره اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت مدرسه شرح داد: بنیاد نسبت به ساخت 2 هزار و 700 مدرسه با 14 هزار کلاس درس متعهد است که تا به امروز یک هزار و 800 مدرسه با 10 کلاس درس افتتاح و تکمیل شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سهم این بنیاد برای ساخت 2 هزار و 700 مدرسه تعهد شده 12 هزار و 100 میلیارد ریال است که تا به امروز 9 هزار و 150 میلیارد ریال آن را پرداخت نموده است.

ترکمانه با تاکید بر ساخت مدارس برکت در منطقه ها محروم و کم برخوردار سراسر کشور گفت: 3 هزار و 750 روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت های مدرسه سازی بنیاد برکت قرار دارند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر نهضت مدرسه سازی در کشور گفت: بنیاد بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و به منظور توسعه فضا های آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در منطقه ها محروم و کم تر پیشرفته سراسر کشور اقدام به راه اندازی نهضت مدرسه سازی در این منطقه ها نموده و ساخت مدرسه یکی از بنیادی ترین و ماندگارترین اقدامات این بنیاد است.

به گفته ترکمانه، در حال حاضر 250 هزار دانش آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.

وی در انتها یادآور شد: مدارس برکت در منطقه ها محروم مورد احتیاج وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استاندارد ها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش آموزان این منطقه ها می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش مدارس برکت به 2 هزار مدرسه تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مدارس برکت به 2 هزار مدرسه تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید