تانوویچ یک درام پرکشش درباره پناهجویان روی دریا می سازد

به گزارش وبلاگ بارسلونا، فیلمساز بوسنیایی برنده اسکار درام پرتعلیق رویاهای مدیترانه ای را با موضوع سرگردانی پناهجویان در دریای مدیترانه می سازد.

تانوویچ یک درام پرکشش درباره پناهجویان روی دریا می سازد

به گزارش وبلاگ بارسلونا به نقل از اسکرین دیلی، دنیس تانوویچ که سال 2002 با درام تکان دهنده زمین بی طرف برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد، رویاهای مدیترانه ای را بر اساس فیلمنامه غیراقتباسی و انگلیسی زبان از استلن فورسبرگ می سازد. داستان درباره یک بانوی بسیار محترم اروپایی و دختر چهار ساله اوست که سوار کشتی تفریحی اشرافی با قایق حامل پناهجویان روی آب های دریای مدیترانه برخورد می نمایند.

تانوویچ 50 ساله درباره دلیل علاقه خود به این فیلمنامه به اسکرین گفت: آنچه توجه من را بیش از همه جلب نموده، حضور یک قهرمان زن قدرتمند است در یک دوراهی اخلاقی گرفتار می گردد. اینکه وقتی پای مرگ و زندگی در میان باشد، حاضریم چقدر جلو برویم. من در زندگی بارها به این پرسش برخورده ام و پاسخ این بوده است که هیچ پاسخی وجود ندارد مگر اینکه خودمان در آن شرایط قرار بگیریم. فقط آن وقت است که می توانیم خودمان را بشناسیم.

گروه فراوری رویاهای مدیترانه ای این روزها در جشنواره کن حضور دارند تا با مشارکت نمایندگان احتمالی پروژه ملاقات نمایند. فرآیند انتخاب بازیگر خیلی زود شروع می گردد تا فیلم سال آینده میلادی در فرانسه، مالت و مغرب مقابل دوربین برود. چالش اصلی کارگردان و گروه فراوری می تواند یکی از صحنه های تکان دهنده باشد؛ جایی که بازیگر چهار ساله از درون قایق به دریای توفانی می افتد و فیلمبرداری این صحنه به پیش فراوری اساسی و استوری بورد دقیق احتیاج دارد.

تانوویچ علاوه بر فیلم برنده اسکار و گلدن گلوب زمین بی طرف، دو فیلم تحسین شده و پیروز دیگر در کارنامه دارد؛ مرگ در سارایوو (برنده خرس نقره ای جایزه بزرگ داوران جشنواره برلین 2016) و فصلی از زندگی یک آهن پاره جمع کن (برنده دو خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد و جایزه بزرگ داوران از جشنواره برلین 2013). او سریال پیروزیت را هم برای شاخه اروپایی شبکه HBO ساخته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تانوویچ یک درام پرکشش درباره پناهجویان روی دریا می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تانوویچ یک درام پرکشش درباره پناهجویان روی دریا می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید